poster

Riskantní plán

 • Česko

  Perfektní loupež

 • USA

  The Real McCoy

 • Slovensko

  Riskantný plán

 • Slovensko

  Perfektná lúpež

Drama / Akční / Krimi / Thriller

USA, 1993, 99 min

 • Hapretor
  ***

  Asi to bude tím, že jsem očekával nudu a nevalné herecké výkony. Ale kupodivu mě tento snímek mile zabavil na hodinu a půl. A to víc než jiné o dost finančně náročnější snímky (Dannyho parťáci, ... ) Ženská, co umí s počítačem zázraky, zvládá instalateřinu, elektroinstalace, sestaví si vlastní autíčko na dálkové ovládání, napíše vlastní matici k dešifrování kódu od sejfu, sváření a zedničina je její hobby, ... k čemu potřebuje chlapa ?!(31.5.2013)

 • Agatha
  ***

  Film je díky abnormálně příšernýmu dabingnu opravdu místy až směšný, je úplně jedno zda je to verze v hlavní roli s Petrou Hanžlíkovou nebo Kateřinou Brožovou, je to prašť jak uhoď! Snesitelné je jedině původní znění, pak to působí úplně jinak. Škoda, že se v tomhle filmu na všem tak šetřilo, jinak by to mohlo dopadnout o dost lépe, protože zápletka je originální a herecké obsazení s hudbou je také vynikající. Nemůžu si pomoct, ale časem možná ta 1 * ještě přibyde. A ještě něco - kde vyhrabali toho příšernýho rezavýho kluka?(7.9.2007)

 • Orlau32
  ***

  Asi jsem ten film už někdy viděla, protože některé scény mi byly známé. Nemohu říci, že by se jednalo o "trhák", ale rozhodně se na to dívat dalo. KIM BASINGER tam byla výborná a VAL KILMER se tam výborně jako ozdoba hodil (protože jinak tam byla jeho úloha "zanedbatelná"). Závěr se mi líbil, nebyl tak ošuntělý.(20.4.2012)

 • Tiiso
  **

  Nedobrovolně jsem nyní, odsouzen ke sledování našich čtyř největších tv stanic. Asi tak měsíc a ještě nehméně jeden budu. Žádný jiný kanál, žádné domací kino. A tak mám dobrou průpravu k tomu, abych si mohl potvrdit jak slabou filmouvou úroveň televizní vysílání má. Mělo ji asi vždy, ale teď mě to přijde dvojnásob. Kolik dobrých filmů jsem za ten leden na obrazovce spatřil? Dva? Tři? Snímek Riskantní plán reputaci jedné nejmenované stanice nezlepšil. Ačkoliv si Mulcahy o svém dítku myslel opak, nedokázal kvalitou film dosáhnout ani průměrné laťky. Pěkná, jednoduchá dějová linka je zničena dialogy, hereckými výkony, často samoúčelným dějem, nedokonalou realizací, plytkou hudbou, statickou kamerou a příšerným českým dabingem. Pozornost při sledování mě neustále kolísala kyvadlovým pohybem nahoru, a zase dolů. Ačkoliv herce Kilmera mám rád, i přes jeho časté neúspěchy, zde dostal roli, která mě byla nesympatická a tak jsem měl zkaženou i tuto malou soukromou radost. Charakter pubertálního zlodějíčka mu nešel dobře projevit a neustále jsem musel pozorovat jeho přihlouplý úsměv. Basingerová se snažila dát do své role celé srdce, ale scénář ji trestuhudně nechával na holičkách a tak její snažení se často míjelo s účinkem. Film prohrává boj s časem a jeho videová kvalita nemůže obstát s okolní konkurencí.(25.1.2010)

 • lennyd
  ***

  Karen (Kim Basinger) je po šesti letech propuštěna z vězení, kde si odpykávala trest za nepovedenou bankovní loupež. Vězení opouští s předsevzetím, že už bude sekat latinu - tak aby si mohla zpět osvojit svého syna, kterého mezitím vychovává její bývalý manžel se svoji novou ženou. Jenže minulost Karen velmi rychle dostihne, když se ji její bývalý šéf (Terence Stamp) pokusí donutit k návratu k "řemeslu". Aby si vynutil Kareninu poslušnost, unese jejího syna... Russelovi Mulcahymu se podařilo natočit další čistokrevně průměrný film. Neurazí, nenadchne - a pokud máte hodinu a půl volného času, a nemáte do čeho píchnout (třeba cestujete z Prahy do Brna), bude tento film tím ideálním zpestřením cesty. Jakákoliv jiná činnost ale pravděpodobně zábavou tento film převýší. Kim Basinger to tady docela (hodně) sluší (tmavovlasá se mi líbí ještě o chlup víc než blond), a Val Kilmer (zamlada) taky ještě nebyl hvězdou béčkových filmů (navíc zde měl asi o 100 kilo méně, než v jeho posledních trhácích). Docela mne pobavil systém vykrádání banky - vyvolat v bance několikrát falešný poplach, a až se na to policajti "vyprdnou" furt tam jezdit, v poklidu se probourat do hlavního trezoru..(27.2.2012)