Anet21

⚪Takto. Začínam mať pocit, že tieto sebeparodické pohľady na kórejskú históriu ma dokážu zaujať viac, ako tie non plus ultra melodramatické historické kúsky, berúce sa tak vážne, až to fyzicky bolí diváka. Žáner i cieľovka je zase klasicky kolísajúca, ako vo väčšine kórejských diel, asi prvú hodinu je to skôr spomínaná historická parodická komédia, v druhej polovici sa už dej mení skôr na určitý dramaticko-historický dej a chcelo by sa to začať brať vážne, našťastie tej patetike nie je venovaný taký priestor. ⚪Ale skoro dve hodiny sú teda riadny prepal, ale skúsený divák už vie, že ak idú Azijati s filmom pod 2 hodiny, tak sú ešte veľmi milosrdní.⚪ K samotnému deju vlastne nie je veľmi čo písať, premisa o prvom mužskom ,,eskorte" je vcelku zaujímavá, no stráca sa v rôznych dejových odbočkách, často dosť cringových, retrospektívna linka by si rada uzurpovala pre seba všetku melodrámu, našťastie sa jej to tak úplne nedarí, no čím menej vtipu sa vo filme objavuje, tým viac vyniká to, ako schematicky sa Kórejci pozerajú na vlastnú históriu a že vlastne všetky tieto historické príbehy (buď úplne fikčné, alebo na motívy reálnych udalostí) nakrúcajú podľa mustier, ktoré im fungujú a nejaká inovatívnosť sa nájde veľmi ťažko. V závere vyznieva film dosť otrepane, neverím, že si na jeho sledovanie po mesiaci spomeniem⚪ ()