Please Remain Calm (E02) (epizoda)

Please Remain Calm

Drama / Historický

USA / Velká Británie, 2019, 1 h 5 min

Veľmi dobré herecké výkony, briliantné zábery na ktoré sa veľmi dobre pozerá. Trošku mi tam chýba toho typického klišé. Určite by to chcelo viac precítiť atmosféru hroziaceho nebezpečenstva. Niekomu to možno stačí, no ja potrebujem niečo, z čoho padnem do kolien. Druhá časť nestráca na úrovni a udržiava si vysoko postavenú látku.(17.5.2019)

Forma vyprávění je zatím velice poutavá, musím říct, že mě seriály podle skutečných událostí moc nebaví, ale tohle je fajn. Atmosféra tak hustá, že by se dala krájet.. Nikdo nemůže nadávat, že to není real a tak, protože prostě se to stalo. Moc fajn seriál, vystihuje celou dobu moc dobře... Celé komunistické hnutí atd. :) Moc povedené první dva díly, snad to bude pokračovat v tomhle duchu.(15.5.2019)

Ze začátku je to lehce upovídanější, ale každá, ale naprosto každá detailní informace je hrozně důležitá pro pochopení celého problému. Upřímně bychom množná dnes ani neexistovali, protože by naši předkové zemřeli dříve, něž by stačili někoho zplodit, kdyby nebylo profesora z Moskvy a profesorky z Běloruska. Díky tomu, že si šli tvrdě za tím, tak dokázali přesvědčit hlavní představitele k tomu, aby začali jednat dříve, než by bylo pozdě. Kdyby k explozi skutečně došlo, tak Evropa dnes už ani není obyvatelná.. 95%(8.5.2020)

Mrazivější než všechny horory dohromady. Tohle se totiž bohužel opravdu stalo. Nikdy nezapomenu jak mi mamka vyprávěla, jak všichni nadšeně jedli obrovské jahody, kterým se ten rok extrémně dařilo. Až pak jim všem došlo, proč. Kombinace lidské a technické chyby s neuvěřitelnou dávkou hulvátství, ignorace a ujeté ideologie.(1.6.2019)

Ok, tak prvnímu dílu jsem dal výjimečných 100% s tím, že lepší to být nemůže. A ouha, je tu druhý díl a já mám z minule nastřeleného hodnocení dilema, jak podtrhnout dokonalost druhého dílu. ČSFD by zde pro tyto potřeby a jen pro Černobyl měla dát šestou hvězdu. Ať to třeba odůvodní mutací webu v důsledku radiace, to je mi jedno, ale v době, kdy celý svět (i já) žere Game of Thrones, se zde zrodilo světlo mezi seriály, které má kvalitou na to (a já doufám, že toho dosáhne), aby převzalo žezlo v kategorii "nejlepší seriál, který byl natočen", protože na co se tu dívám je k....a výborná rekonstrukce s minimem výmyslů (napočítal jsem zde jen dvě se zřícením helikoptéry k níž došlo až po půl roce od začátku shazování písku s borem a linkou Ulany Khomyukové). Prostě vše co jsem napsal k první epizodě platí i zde a pokud existuje kvalitní filmařina v nejryzejší podobě, nevidím jí ani tak u Hry o trůny, ale právě na tomto díle. Opět jasný plný počet!(15.5.2019)

• - K pádu vrtulníku ve skutečnosti došlo až po několika měsících, a to 2. října 1986. (Duoscop)

• - Bílý automobil, kterým Ulana Chomjuk (Emily Watson) přijíždí v noci do zóny, je Moskvič 412IE-028. Jde o modernizaci modelu vyráběného od konce 60. let z roku 1982. (Skalda1989)

• - Vrtuľníky, ktoré zhadzujú bór a piesok na otvorený reaktor, sú Mil Mi-8. V skutočnosti sa na úlohách okolo elektrárne podieľalo päť typov, a to Mi-2, Mi-6, Mi-8, Mi-24R a Mi-26. (chesterko)