Vedenie elektrárne stále popiera výbuch v Černobyle. Ruská vláda sa snaží zistiť, aká je situácia a následne začína s riešením problémov a evakuáciou oblasti. Vedkyňa z Bieloruska prichádza zo zistením, že problém by mohol byť omnoho horší. (Aktuality.sk)

Trailer

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ani si nepamätám, kedy ma naposledy bavila, či skôr mrazila nejaká epizóda ľubovoľného seriálu. Harris, Skarsgard a Watson konečne dostávajú poriadny priestor. Divák, ktorý o neho vie iba zbežne niečo z médií, čo som ostatne aj ja, sa toho dozvie neuveriteľne veľa a uvedomí si, čo všetko bolo vtedy v stávke. No a myslím, že nikdy inokedy som si pri žiadnom kinematografickom diele neuvedomil, čo to je skutočne sebaobetovanie pre vyšší cieľ, vtedy, keď sa proste musí. A to bez zbytočných patetických rečí. ()

Frajer42

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kdo by to byl býval řekl, že radiace může být takhle příjemná. Úvodní tutlání přešlo v řešení, protože ti vlivní si konečně naplno uvědomili, že čelí největší katastrofě, klidně si to troufnu říct, všech dob. Opět nechyběla naprosto úžasně mrazivá atmosféra. Velmi vydařená záležitost. Tvůrci podchytili tuto katastrofu z velmi širokého pohledu. Krásně se mísí, politický, vědecký a sociální kontext. Seriálu se podařilo přehoupnout napětí na úplně novou úroveň, kde už tohle napětí začíná být dokonce nepříjemné. Po zhlédnutí každé epizody mám nesmírně skličující pocity. Silně nedoporučuji sledovat těsně předtím, než půjdete někam pařit. Přiznám se, že stále nespatřuji na tomto seriálu nic, proč by měl být považován za ten úplně nejlepší na této databázi, ale rozhodně se jedná o vysoce kvalitní záležitost, a to jak ve smyslu předání zprávy o důležitém momentu v historii lidstva, tak i dokonale zvládnutou dramatizací. ()

castor

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kdo si uvědomí nevyhnutelné následky? A včas? Jadernou katastrofu sledujeme velmi podrobně a velmi intenzivně, jen se mění postavy, které s námi zrovna tráví čas: zaměstnanci elektrárny, její hlavouni, hasiči a lékaři, odborníci na jadernou problematiku, tvrdohlaví politici, kteří chtějí mnohé ututlat. Z jedné strany totiž nemilosrdně útočí radioaktivita, z té druhé silná sovětská moc (holt oni „umějí žít v hrůze, to je jejich životní prostředí“). O neobyvatelnosti Evropy samozřejmě pochybuju, jinak je to ale tvrdá realita s několika chybnými detaily nebo logickými berličkami. Přitažlivý formát hrané rekonstrukce reálných událostí lehce ruší mix angličtiny a ruštiny, s příchodem známých tváří (jaderná fyzička Emily Watson, sovětský místopředseda vlády Stellan Skarsgård) se objevuje i několik heroických promluv. Na druhou stranu i díky nim se krapet rozdmýchalo ono odosobněné vyprávění, které jsem cítil u prvního dílu. Jednoduše se víc dostáváme k postavám, které stojí na pevném scénáři. ()

sheen

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Udělám opět výjimku a ohodnotím a okomentuji jednotlivý díl seriálu, což nedělám :). Tak mrazivá a hutná atmosféra tady dlouho nebyla. Na tento seriál jsem se opravu ale opravdu těšil a jsem rád, že nezklamal. K naprosté dokonalosti chybí malinko .Kdyby byl seriál točen v ruštině...ale toto je opravdu jen kosmetická vadička na kráse. ()

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Potřebujeme, aby to udělali tři lidi. A proto potřebujeme váš souhlas." "Souhlas k čemu?" "Poněvadž do týdne z důvodu radiace zemřou." "Přesněji řečeno, pane, žádáme vás o souhlas zabít tři lidi." ____ Vydlabejte se na nějakou Gay of Whores a raději vzdejte hold novému králi současné seriálové tvorby. Černobyl ani v druhé epizodě nepolevuje ve své nejsilnější atributě: neobyčejně precizní autenticitě vystavěné bez přikrášlených falzifikátů zároveň deroucí bech určená pro víceméně odolné žaludky - přičemž samotnej flíček na palici soudruha Gorbačova nesmíme jen leda tak opomenout. A přestože i vy při sledování víte, co za události v průběhu děje nastanou, neustále musíme povinně drásat sedačku horlivým napětím. Předobjednávka pro Zlatý Glóbus jistá! Aneb jak praví jedno přísloví: "Lepší reaktor v hrsti než grafit na střeše." ()

• Muži, ktorí boli poslaní do podzemia elektrárne v skutočnosti neboli dobrovoľníci, ako to vykresľuje seriál, ale boli to zamestnanci elektrárne, ktorí boli touto úlohou priamo poverení. Na rozdiel od seriálu nemali masky, ale len respirátory, a ich odmena za vykonanú prácu bola nižšia. Vymyslený je tiež potlesk a privítanie po ich návrate. Podľa jedného z nich, Alexeja Ananenka (Baltasar Breki Samper), to považovali za normálnu prácu, ktorú bolo treba vykonať. (PeterLuk)
  • Bílo-modré autobusy, určené k evakuaci, jsou LAZ 695. (Maulincio)
  • Použité televizní zpravodajství americké NBC a sovětské státní televize jsou autentické, stejně tak hlášení o evakuaci v pripjaťském místním rozhlasu. (Skalda1989)