The Happiness of All Mankind (E04) (epizoda)

The Happiness of All Mankind

Drama / Historický

USA / Velká Británie, 2019, 1 h 5 min

Tím, že se postupně dozvídám, že většina z postav ze seriálu dělalo, to co jejich skutečné předlohy v roce 1986, tím je zpracování jednotlivých epizod ještě lepší. Neříkám, že nejsou některé skutečnosti upravené v rámci scenáristické licence, ale opravdové příběhy lidí, kteří prožili radioaktivní zkázu, je pro seriál to nejlepší. Další epizoda, která splňuje nejpřísnější kritéria na to, aby dostala hodnocení na plných 100 %.(28.5.2019)

• baddass01

Všichni jsou tady rozsekaní a plní emocí :DD, až je to legrační, ale zase taková hitparáda to fakt není. No ano, pro pejskaře tento díl těžkotonážní horor, ale jinak celkem velká nuda. Jediný díl, který fakt bavil, byl ten první. Jinak se to vleče jak fotřík s nákupním košíkem za starou v obchoďáku.(29.5.2019)

Úvodná scéna s babuškou nás nenecháva na pochybách, kam tento diel speje. Po troch epizódach plných neustálej akcie a hrôzy zvoľnil tento diel trochu tempo a priniesol nám drámu, založenú na ľudskej bezmocnosti, smútku, hneve a strachu, ktorá je práve vďaka svojmu pomalšiemu tempu opäť hrozivá a opäť úžasná.(28.5.2019)

• Pitryx

Aj aj aj, čekal jsem propad, takže nejsem překvapen, ale ne až takový. Už je to jen huhlání do vyčpělé situace. Iritoval mne ten dement, tuším Pavel, a střílení zvířat. Nic objevného už tu nebylo, a pátrání mne už v podstatě nezajímalo. Myslím, že kdyby tento seriál skončil třetím dílem, měl by i ode mne slušné hodnocení. Na pátý díl půjdu víceméně s nechutí, ale chci to vidět celé.(26.4.2020)

Jeden ze zdejších chytrolínků (uživatel Heisenberg) by měl při sledování té své "globální onanie" dávat větší pozor a nevymýšlet si ideologické báchorky. Řečeno to bylo takto : ... "Lunochody STR-1. Jsou lehké a když je obalíme olovem, odolají radiaci. Lidi jsme na Měsíc neposlali, ale alespoň nemusíme lidi posílat na střechu. To je nejdůležitější, soudruhu generále. Za žádných okolností tam nesmějí lidé. Jen roboti .... Asi se dá říct, že ten kus střechy je nejnebezpečnější místo na světě." ...(29.5.2019)

• - Keď sa vojaci zhromažďujú v Černobyle, aby začali s čistením, všetci dostali vodku zadarmo. Alkohol má schopnosť zachytiť voľné radikály v tele (voľné radikály sú vedľajšími produktmi žiarenia). (chesterko)

• - Vrtulník, který na střechu elektrárny dopravil robota „Joker“, je typ Mil Mi-6, pro který jsou typická pomocná křídla na trupu. Tyto těžké vrtulníky v Černobylu zasahovaly společně s novějším a těžším typem Mil Mi-26. (Foxhound#1)

• - Priemerná mzda v ZSSR v roku 1986 bola asi 200 rubľov mesačne, takže 800 rubľov sú asi 4 mesačné platy. (chesterko)