Komentáře uživatele DwayneJohnson k tomuto TV seriálu

Pokud jede seriálový Černobyl v módu akce, není mu mnoho co vytknout. Je to strhující, silně depresivní podívaná, která dokáže diváka zaujmout i po těch, více než třiceti letech. Jakmile, ale dojde na samotné vyšetřování, což platí hlavně pro poslední díl působí na mě trošku uměle. Teď mám na mysli závěrečnou řeč Legasova, která mně přišla jen stěží uvěřitelná. Navíc mi celkový dojem kazil i fakt, že ne zdaleka vše bylo natočeno podle skutečnosti, (postava Khomykové, jinak viz zajímavosti k filmu). Také chápu, že byl seriál natočen na západě a vůbec mi nevadí, že je anglicky namluven, ale ruština ze zpráv, nebo televize potom působí poněkud komicky. Je to hodně dobré, hodně nadprůměrné, ale na plný počet to bohužel není. A těch 97 procent, to už vůbec neřeším. PS. když jsem se dnes dočetl, co bylo změněno proti skutečnosti, mám chuť jít ještě níž, což se nakonec i stalo.(5.6.2019)