Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Policista Denzel Washington dostal za mříže zločince Johna Lithgowa. Uvězněného muže ale zaměstnává chorobná touha pomstít se a ihned po propuštění začne svůj plán uskutečňovat...
Nick Styles je ambiciózní policista. Podařilo se mu zarazit řádění nebezpečného šíleného zabijáka Earla Talbotta Blakea, zatknout ho a dostat do vězení. Jenže psychopat se ani tam nehodlá vzdát - trpělivě čeká na okamžik, kdy bude moci Stylese zničit a vymyslí si rafinovaný plán. A šance jej realizovat se mu naskytne: nastraží na Stylese past - a on se tak ocitá v pozici policisty obviněného z vraždy. A jediný, kdo ví o jeho nevině, je samotný Blake... V ulicích Los Angeles se jednoho dne osudově protnou životy dvou mužů. Nájemný zabiják Earl Talbot Blake má vyřídit drogové dealery. Ti se však stanou cílem policejního zásahu, jehož se účastní také ambiciózní nováček policejního sboru Nick Styles. V dramaticky vypjaté situaci se Stylesovi podaří duchapřítomně zakročit a Blakea zadržet. Díky amatérskému kameramanovi, který poněkud netradiční zákrok natočí, se mladý policista stane mediální hvězdou dne a díky tomu jeho kariéra nabere rychlý a strmý vzestup. Dostane nabídku na práci v úřadu okresního prokurátora, ožení se s krásnou ženou a má s ní dvě milé dcery a šťastný život. Po celou dobu jeho raketového vzestupu trpí Blake ve vězení a dnem i nocí přemýšlí o svém novém smyslu života, kterým se stala pomsta. Je odhodlán zničit Styles tak důkladně, jak jen to bude možné. Důkladně promyslí plán útěku a po sedmi letech od okamžiku, kdy se ocitl za mřížemi, se pustí do jeho krvavé realizace. Na svobodě se okamžitě pustí do realizace své pečlivě naplánované pomsty. Její součástí je namočení Stylese do dětské pornografie, zneužití a zpronevěra veřejných prostředků, zejména fondu na výstavbu dětského centra. Zavraždí Stylesova partnera tak, aby vše vypadalo jako sebevražda a zanechá u jeho mrtvého těla řadu kompromitujících materiálů. Unese Stylese, nadroguje ho a nafilmuje jeho sex s prostitutkou a potom ho propustí. Jeho plán je až děsivě úspěšný. Média se na Stylese vrhnou, jeho nadřízená Priscilla Brimleigh ho označí za politickou přítěž a dokonce i jeho manželka o něm začíná pochybovat. Styles je nucen obrátit se na svého dávného kamaráda, který se stal mocným drogovým bosem, s prosbou o pomoc a pokud chce Blakea porazit, musí se snížit na jeho úroveň a bojovat s ním jeho vlastními zbraněmi. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (57)

B!shop 

všechny recenze uživatele

Jeden z tech starsich kriminalnich thrilleru, ktery mam rad. Pribeh o pomste sice neni nic novyho, ale tady je zpracovan jakz takz originalne. I kdyz se mladej Denzel Washington fakt snazi a ke konci to slusne rozjede, hlavni klad tu je zaporak, v podani naprosto perfektniho Johna Lithgowa, to byl fakt uzasnej zaporak. Prvnich zhruba 50 minut je perfektnich, sledovat Denzelovo karieru a zaroven Lithgowa myslejiciho na pomstu. A Mulcahy sem nezapomnel zaradit souboj jak z Highlandera. Jenze pak tempo na chvily poklesne, ale od chvile, kdy Lithgow unese Washingtona zase film nabere na obratkach, ktery si udrzi az do docela hustyho finale. Hezky 4*. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Scénář Steven E. de Souza (KOMANDO, SMRTONOSNÁ PAST), režie Russell Mulcahy (HIGHLANDER, SHADOW), produkce Joel Silver (KOMANDO, PREDÁTOŘI, všechny SMRTOSNÉ ZBRANĚ a PASTI, MATRIXY) a hudba Alan Silvestri (PREDÁTOŘI). Úctyhodný tým, který ale vyprodukoval pouze pohodový béčkový thriller. Soubojem árijců na meče ve vězeňské jídelně dá Mulcahy vzpomenout na svého HIGHLANDERA, Silvestriho hudba zase nápadně připomene hudbu z PREDÁTORA (z kterého sem zaskočí i Jesse Ventura ve vedlejší roli) a John Lightgow je prostě úžasný hajzl. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Tento film je taký tip toho že nevie či sa má tváriť vážne alebo s nadsázkou, škoda že miestamy to vypadá ako na prestrelkovom divokom západe, potom ako temný thriller, vnútorná dráma, či zbesilý akčný film, ale aj tak je to pozerateľné, len netreba na to hľadieť moc vážne, ináč by to sklamalo. Nad vodu to drží hlavne mladý začínajúci vtedajší talent Denzel Washington v podaní šikovného policajta, čo sa mu črtá sľubná kariéra a tiež zaujme na druhej strane pôsbiaci zákerný "nepolepšiteľný" John Lithgow. ║Rozpočet $-miliónovTržby USA $21,756,163Tržby Celosvetovo $-()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Většina filmu mě docela bavila. John Lithgow v roli psychopatickýho záporáka to rozjíždí ve velkym stylu a hraje si s Denzelem Washingtonem jak kočka s myší. Ale nakonec se mu Denzel Washington postaví na odpor a od tý chvíle to začíná připomínat spíš parodii. A dementní finální scéna tomu nasadila korunu. Nějak nevim, jak mam tohle ohodnotit, protože zhruba 3/4 filmu jsou fakt povedený, ale závěrečná čtvrtina je zralá na odpad. Nakonec dám 3 hvězdy. ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Bůh suď, proč se tento zpočátku dobře vymyšlený a rozjetý thriller zvrhnul v nesmyslně absurdní šaškárnu se zbytečnými výbuchy drogového doupěte a totálně klišoidním vyvrcholením na střešním napichovátku pod vlivem opravdu silnoproudého napětí. Hu. Celý jsem se z toho napjal. Komu tohle posloužilo? Škoda jednoho zpackaného filmu. Rutinní průměrný film s magorským hollywendem za dvě a půl hvězdičky maximálně a zaokrouhlení dolů nezabránil tentokrát ani ten pikantně černý Pontiac Firebird TransAm, mihnuvší se v pár záběrech v úvodu filmu. ()

Galerie (42)

Zajímavosti (2)

  • V českém dabingu se objevuje chyba. Legendární hláška v originále zní „You must have lots of balls to come here“, což samozřejmě znamená „To chtělo pořádný koule sem přijít“. Dle českého dabingu to ale je „Musel si mít hodně míčů, že jsi sem přišel.“ [Zdroj: G.cz] (asdfasdf)
  • Natáčení filmu probíhalo v americkém městě Los Angeles od 28. ledna do 5. dubna 1991. (GASTON73)

Reklama

Reklama