Tsuki

Tak tomu říkám parádní završení druhé série! Nic menšího jsem od Tsukudy a jeho příběhu ani nečekala a jsem proto úplně spokojená. Tohle je ten konec, který mi chyběl v druhé sérii (viz můj komentář ke Šitamači Rocket 2018). Krásně se tím uzavře děj ohledně pomoci v zemědělství (konkrétně co se týká nové technologie v pomoci s pěstováním a sklízením rýže), a vyřeší se i nedořešené mezilidské problémy. Konci nechybí pořádná dávka emocí s důrazem na lidský prvek a vztahy důvěry mezi lidmi. To je to, čeho si mimo jiné cením v díle Ikeido Juna, protože ať už jde o inženýra Tsukudu nebo bankéře Hanzawu, skrze korporátní svět a byznys nám ukazuje, že je stále nejdůležitější onen lidský prvek a lidská snaha dělat svět lepším pro sebe i pro druhé. Mám radost, že se jeho dílo může takto šířit skrze filmové/seriálové adaptace. Těším se, co někdy přijde dál, a třeba se někdy dostanu i k těm samotným knižním předlohám. Každopádně, co se týká Šitamači Rocket samotného, beru tento finální speciál jako báječné završení celého Tsukudova příběhu o vývoji technologie pro život. Poutavé, podnětné, emotivní a výborně zrežírované i zahrané (herecké výkony opravdu stojí za to, a to nemluvím jen o Abem). ~(4,6)~ ()