Epizody(8)

SoulAsAGem

Bohužel ani druhá série nenaplnila má očekávání, děj se na můj vkus vlekl. Když byla naživu ještě stará královna matka (Lady Margaret), strašně jsem si přála, aby už ta babizna zaklepala bačkorama, nicméně musím přiznat, že po její smrti serial rapidně klesnul na kvalitě. Byla velmi důležitou postavou, která dost držela mou pozornost a v průběhu seriálu ve mě vyvolávala různorodé emoce, takže to celé mělo šťávu. Naopak král Henry VIII byl jako mladý princ pozoruhodný, ale jako král na mě působil velmi nepřesvědčivě a nejsem si jistá jeho obsazením v seriálu, nakolik král Henry VIII vládl pevnou rukou, ale byl přísný a doslova si dělal co chce, když se později dokázal pasovat na nejvyšší hlavu církve. Trochu si pohrávám s myšlenkou, že příběh Cataliny Aragonské mohl být vyprávěn až do jejího konce, jsem toho názoru, že jsme pd tvůrců mohli dostat ještě samotnou anulaci a sňatek s Annou Boleynovou, který dokonce udělal z princezny Marie bastarda. ()

liquido26

Druhá série mi zezačátku připadala skoro až tragicky nudná. Naštěstí se to od půlky docela rozjelo - intriky, zrady, vrtkavost mocných ... zkrátka vše, co člověk od příběhů o královských rodinách a životě u dvora čeká. Určité historické nepřesnosti lze prominout, ale bohužel celou druhou sérií je cítit určitá pachuť současného moderního trendu převracení dějin - černoši jsou v Anglii i Skotsku normální, je tu jen určitá dějová linka s odporem místních vůči cizincům, ale to je spíš v rovině sociální ("Berou nám práci"), ženy chtějí vládnout mužům, Catherine zpočátku chrlí jeden motivační proslov za druhým, vojáci skandují "Long Live The Queen", Henry v prvních dílech vůbec nenosí korunu, zatímco jeho žena ano ... Ve výsledku pořád dobré, ale oproti předchozím seriálům jsem z toho měl trochu víc smíšené pocity. ()