• cdome.82
  ****

  Docela se těším na další díly - zdá se, že se tvůrci zaměřili na víc úrovní, než jen tu detektivní, která stačila akorát tak na celovečerák s Connerym. Kniha je sama o sobě velmi čtivá, její, místy doslovné, zpracování se může nepříjemně natáhnout, ale zatím mám dobrý pocit z toho, že to víceméně následuje ecovy myšlenky a zároveň to není totální bastl. uvidíme v dalších dílech. a to že se český dabing drží frýbrtova překladu je taky velké plus.(11.1.2020)

 • honajz
  ***

  Zatím opatrné tři hvězdy. Ta linie s holkou, která sleduje mladého mnicha až ke klášteru a mezitím spí někde v lese pod pařezem, mi přišla mimo. John Turturro mi přijde, že nemá to charisma, jaké by jeho postava měla mít a jaká vyzařovala ze Seana Conneryho, a popravdě ani lokace mne za srdce moc nevzaly - chybí tomu nasnímání atmosféra, pocity, celé je to sice hezky nasvícené a načinčané, výprava si to pěkně nastudovala, ale vypadá to vše jak v muzeu, vůbec z těch prostor, míst a věcí nedýchá život těch lidí, co tam žili a žijí. Na druhou stranu jsem si všiml, že alespoň nehty a ruce mají špinavé, jak to v tehdejší době asi bylo běžné. I když - zase u jídla se ruce omývaly obřadně už tenkrát, převzalo se ten zvyk od židů. Tak uvidíme, co další díly.(11.1.2020)

 • DAPDO
  **

  Z Turtura nesálá charisma jako z Conneryho, mniši v benediktínském opatství jsou oproti mnichům ze stejnomenného filmu spíš jako modelové. První část mě prostě nechytla, asi hlavně proto, že nedokážu dostat z hlavy kníhu od Eca, nebo film s Connerym z roku 1986 a srovnávám to s tímhle a to bude ten hlavní problém. Uvidíme dál.(13.1.2020)

 • Mistr119
  *****

  Až mne mrzí, že celkově seriál nedosahuje hodnocení, jaké má film... zatím jsem se seriálem nadmíru spokojen, byť si místy díky své ploše navíc přidává a začíná trochu dříve než kniha... nicméně motivace postav poté zůstávají adekvátně nastavené, i když mám strach z reakce Adsa na později nahou ženu, vzhledem k tomu, že zde už nahou viděl a odmítl...(9.4.2020)

 • Trevor
  **

  Adso z Melku príliš skoro stretáva ružu, ktorej meno sa nikdy nedozvedel, atmosféra kláštora mi vôbec neprišla ponurá, mnísi sú predsa len príliš obyčajný /ako dieťa som zo strachu film Meno ruže nedokázal dopozerať, trúfol som si naňho až neskôr a rovnako tak na skvelú knihu Umberta Eca), samotný kláštor nepôsobí príliš záhadne, na druhe strane seriál dáva širší priestor na súvislosti ktoré autor v knihe spomína čo sa týka bojov v cirkvi. Rovnako tak ústredné postavy mi prídu príliš sebavedomé, charizmatický Sean Connery bol predsa len vo filme o poznanie presvedčivejší a aj Adso sa vo filme viac podobal tomu z románu.(16.2.2020)