Docela se těším na další díly - zdá se, že se tvůrci zaměřili na víc úrovní, než jen tu detektivní, která stačila akorát tak na celovečerák s Connerym. Kniha je sama o sobě velmi čtivá, její, místy doslovné, zpracování se může nepříjemně natáhnout, ale zatím mám dobrý pocit z toho, že to víceméně následuje ecovy myšlenky a zároveň to není totální bastl. uvidíme v dalších dílech. a to že se český dabing drží frýbrtova překladu je taky velké plus.(11.1.2020)

Zatím opatrné tři hvězdy. Ta linie s holkou, která sleduje mladého mnicha až ke klášteru a mezitím spí někde v lese pod pařezem, mi přišla mimo. John Turturro mi přijde, že nemá to charisma, jaké by jeho postava měla mít a jaká vyzařovala ze Seana Conneryho, a popravdě ani lokace mne za srdce moc nevzaly - chybí tomu nasnímání atmosféra, pocity, celé je to sice hezky nasvícené a načinčané, výprava si to pěkně nastudovala, ale vypadá to vše jak v muzeu, vůbec z těch prostor, míst a věcí nedýchá život těch lidí, co tam žili a žijí. Na druhou stranu jsem si všiml, že alespoň nehty a ruce mají špinavé, jak to v tehdejší době asi bylo běžné. I když - zase u jídla se ruce omývaly obřadně už tenkrát, převzalo se ten zvyk od židů. Tak uvidíme, co další díly.(11.1.2020)

• DAPDO

Z Turtura nesálá charisma jako z Conneryho, mniši v benediktínském opatství jsou oproti mnichům ze stejnomenného filmu spíš jako modelové. První část mě prostě nechytla, asi hlavně proto, že nedokážu dostat z hlavy kníhu od Eca, nebo film s Connerym z roku 1986 a srovnávám to s tímhle a to bude ten hlavní problém. Uvidíme dál.(13.1.2020)

Až mne mrzí, že celkově seriál nedosahuje hodnocení, jaké má film... zatím jsem se seriálem nadmíru spokojen, byť si místy díky své ploše navíc přidává a začíná trochu dříve než kniha... nicméně motivace postav poté zůstávají adekvátně nastavené, i když mám strach z reakce Adsa na později nahou ženu, vzhledem k tomu, že zde už nahou viděl a odmítl...(9.4.2020)

• Trevor

Adso z Melku príliš skoro stretáva ružu, ktorej meno sa nikdy nedozvedel, atmosféra kláštora mi vôbec neprišla ponurá, mnísi sú predsa len príliš obyčajný /ako dieťa som zo strachu film Meno ruže nedokázal dopozerať, trúfol som si naňho až neskôr a rovnako tak na skvelú knihu Umberta Eca), samotný kláštor nepôsobí príliš záhadne, na druhe strane seriál dáva širší priestor na súvislosti ktoré autor v knihe spomína čo sa týka bojov v cirkvi. Rovnako tak ústredné postavy mi prídu príliš sebavedomé, charizmatický Sean Connery bol predsa len vo filme o poznanie presvedčivejší a aj Adso sa vo filme viac podobal tomu z románu.(16.2.2020)