• honajz

Pořád je to slabota, ale už od seriálu nic moc neočekávám. Takže to, že v opatství zuří sněhová bouře, zatímco kousek dole (nemůže být moc daleko, když tam a sem postavy přebíhají rychlostí blesku, včetně krpatého Salvatora) v údolíčku jsou stromy krásně zelené a svítí zplna slunce. To fakt tvůrcům nepřišlo divné? Kdyby alespoň naznačili, jak daleko ten lesík je od kláštera, takhle to vypadá, jak když seběhnete ze Strahova dolů k Újezdu, nebo spíš k Nebozízku. Pro Brňáky: z Monte Bú dolů k šalině nebo od vily Thugendhat dolů do Lužánek. Disputace mi přijde hodně zmatená (ale to už od minula - kdo viděl Hodinu prasete, musejí mu informace v tomto seriálu přijít vážně velmi popletené), místo Viléma vyšetřuje ten Švéd, Anna pronikne do kláštera, aniž by si jí kdokoliv jiný četně vojáků všiml, Adso si zahraje na Jamese Bonda a posléze na Plaváčka, neznámá Portugalka si hraje na Rebelku z Disneyho, dojde i na kouzla (nepovedená). Ústředním motivem tohoto dílu je však Remigius, chudák, který trpí pro své přesvědčení a je či spíše má být tou postavou k politování. Jo, ta krutá inkvizice... Chybí mi v tom jenom něco středověkého, což u seriálu ze středověku je krapet na pováženou.(18.2.2020)

Predsa len opäť o niečo lepšia epizóda, Viliam sú s Adsom opäť bližšie k vrahovi, inkvizičný proces v opátstve má tiež svoje čaro aj keď sa zďaleka nevyrovná tým z filmu Kladivo na čarodejnice či z rovnomennej knihy. Celkový dojem trochu pokazí Last Action Hero femme fatale v samom závere a jej snaha oslobodiť ružu, ktorej meno sa Adso nikdy nedozvedel.(17.2.2020)