Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Visáč
  **

  Baldwin v roli superhrdinu postráda charizmu a dej nedokáže strhnúť ani vo chvíľach, keď mu ide o život. John Lone v stereotypnej fumanchuovskej karikatúre je ďalší fail tejto po právu zabudnutej komiksárny. Vcelku slušná výprava dokáže sem-tam vykúzliť retro atmosféru New Yorku, ale ináč je to bieda. Potlesk aspoň pre Jerryho Goldsmitha a Penelope Ann Miller, ktorej to v dobových kostýmoch fakt sekne.(20.1.2017)

 • Hellboy
  **

  S tímhle filmem je to těžké: herci přehrávají, ale to se dá vzhledem k předloze čekat, scéna i hudba vykrádají film Batman (1989), ačkoliv netopýří muž je ve skutečnosti inspirován Shadowem, no ale zase triky jsou velmi povedené. Největší problém je režie. Russell Mulcahy to naprosto šíleným způsobem nezvlád, v jeho rukou se film rozpadá a je směšný. Ale je pravda, že prapodivný scénář mu to vůbec neulehčuje. Stín (Alec Baldwin) je hrozně nesympatická postava, už od prvních minut filmu... Člověk, který naprosto nezaslouženě přišel k superschopnostem, nic pořádně neumí a pořád selhává, zachraňuje lidi, kteří mu poté musí sloužit, bojuje proti potomkovi Čingischána, kterému nedělá problém přizpůsobit se 20. století, ohrožuje svět atomovou bombou a v jednom kuse si dokazuje jak je skvělej tím, že nutí ostatní lidi páchat sebevraždy... Po režijní stránce bych to přirovnal ke Spiritu (2008) - stejně nezvládnuté (kromě toho, že je to obojí podle komiksu ze 30. let). A třeba jedna jiná komiksová adaptace - Dick Tracy (1990) - je minimálně o třídu lepší. Ohledně (komiksové) předlohy: The Shadow vznikl v roce 1930 a původně se jednalo o hrdinu rozhlasových vysílání, načež si získal ještě větší popularitu na stránkách brakových knížek. V roce 1938 se ojbevil první Shadowův novinový strip a později se objevily i klasické comic books. Kromě tohoto filmu se objevil na plátnech kin ještě několikrát: The Shadow Strikes a pokračování International Crime (1937 a 38), série filmů The Shadow (1940) a série The Shadow Returns (1946). Chystá se i film pro nové století, ale jeho osud je nejasný.(23.6.2009)

 • Divočák
  ***

  Poprávu zapomenutá komiksová adaptace. Mulcahymu látka nedrží po rukama, film postrádá jakýkoliv silnější moment, slušného záporáka a kape z něj naivita na každém kroku. Baldwin se navíc do role superhridny vůbec nehodí a Mongolové bez povšimnutí pobíhající New Yorkem působí nanejvýš trapně. Slabé tři.(3.4.2008)

 • LiVentura
  ****

  Velmi propracovaný komiks s typicky americkými rysy hrdinství a vlastenectví... zběhlý Američan uteče do Mongolska, kde se stane šéfem bandy místních hrdlořezů, vybuduje si silný post, je povolán do tajemného chrámu, kde jej "Mistr" zasvětí do skrytých tajemství "boje s nepřítelem"... Je vyvolen, aby chránil svět a zároveň vykoupil své hříchy z mongolských končin pod hávem a v masce tajemného hrdiny "Stína".. :-)(17.4.2011)

 • betelgeuse
  ****

  Moc pěkná a zjevně nedoceněná comicsová adaptace, kterou pravděpodobně v době jejího vzniku postihlo vynucené krácení (film je relativně krátký a jakoby v ději "přeskakoval"). Jeho legenda sice postráhá údernost a emocionální rezonanci Batmana nebo Spidermana, na druhou stranu ale vyniká pěknými vizuálními momenty a místy i pulpovním humorem.(15.11.2002)

 • - Předlohou hlavního hrdiny je stejnojmenná postava The Shadow, která se objevila nejdříve v povídkách vysílaných v rádiu, později byly její příběhy i dramatizovány, publikovány a dostalo se i na komiksy. Adaptaci příběhu zpracovala i společnost DC Comics. (dokec)

 • - Hlas The Shadowa v radiovém vysílání obstarával po dobu přibližně jednoho roku Orson Welles. (dokec)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace