Reklama

Reklama

Z amerického Oregonu přilétá na pražskou Ruzyň emigrant Vlastimil Reiner (Jiří Schmitzer), válečný veterán a bývalý politický vězeň. Je mu už hodně přes osmdesát, je připoutaný na invalidní vozík a do značné míry odkázaný na pomoc ostatních. Proto na něj už na letišti čeká Antonín (Ladislav Mrkvička), dávný kamarád z protikomunistického odboje. Záhy vyjde najevo, že Vlasta přijel do Česka uskutečnit poslední misi svého života. Chce vypátrat a zabít komunistického prokurátora Václava Mráze, kterého porevoluční soudy nedokázaly nebo nechtěly za jeho zločiny z 50. let potrestat. Vlastimil přemluví Antonína, aby mu s akcí pomohl. Tonda si vypůjčí od vnuka starou obytnou dodávku a upraví ji tak, aby se v ní mohl Vlasta pohybovat. Oba starci vyrážejí na pro ně velmi obtížnou cestu za odplatou. (CinemArt)

(více)

Diskuze

PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
hippie2222

hippie2222 (hodnocení, recenze)

Bohužel srovnání se Vzpomeň si přijít musí a náš film prohrává na celý čáře. Mám Jirku i Láďu moc rád, ale tady to nedokázali utáhnout tak, abych si z toho sedl na prdel, škoda.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

HanaZ

HanaZ (hodnocení, recenze)

Ištván87

Jj, je to inspirace jeho příběhem a měl to opravdu podle všeho v plánu. Doporučuju dokument o něm.... A možná taky o setkání Vašovy dcery se synem Heliodora Píky: Dlouho se s ní nechtěl setkat. Ale ona je asi jediná, kdo měl kdy z té komunistické skvadry skutečné výčitky svědomí a zjevně jí dodnes z otcových činů zle.

 

HanaZ

HanaZ (hodnocení, recenze)

kkarx

Tak proč na to koukáš? Plukovník Raichl prošel gulagem a byl několikrát raněn na východní frontě, aby ho ksindl Vaš odsoudil po válce jak x dalších obětí justičních vražd neprávem k smrti.

Pokud ti nic neříká čest a soudržnost lidí, kteeří vedle sebe stáli v boji i v komunistickým krimináloe, pusť si Star Wars, na toto nemáš.

Kubeska

Kubeska (hodnocení, recenze)

Ten film by mohl mít 3 minuty, to ostatní je vata, Mrkvička asi 10 minut hledá psy, málem jsem nudou usnul.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Ištván87

Ištván87 (hodnocení, recenze)

Á, teď koukám do zajímavostí a je to tam taky. Takže mám nejspíš pravdu.

na příspěvěk reagoval HanaZ

Reklama

Reklama