Reklama

Reklama

L'Intervention

Trailer 3

Obsahy(1)

Djibouti 3. 2. 1976. Poslední francouzská kolonie. Školní autobus s 31 dětmi byl unesen somálskými teroristy podporovanými somálskou vládou. Výměnou za rukojmí byla požadována svoboda Djibouti od francouzské nadvlády. Autobus zůstal stát na pomezí hranice se Somálskem. Francouzskou hranici Djibouti střežily jednotky cizinecké legie a do oblasti byla spěšně vyslána i speciální protiteroristická jednotka GIGN. Film inspirovaný skutečnou událostí se snaží mapovat následující události, a to jak z pohledu politických vyjednávání francouzské vlády, která nechtěla eskalovat napětí v bouřlivé oblasti, tak hlavně samotný zásah. (Big Bear)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (19)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Film dle reálných událostí. Autobus plný dětí unesou Somálští teroristi kousek od Somálských hranic a Francouzská speciální jednotka je poslána na místo situaci vyřešit. První hodina je pomalejší a nabízí několikrát viděné, ovšem poslední půl hodinu se film strhne v solidní akční masakr plný headshotů a hezkých záběrů ze sniperek. Rozhodně slušný a krásná Olga Kurylenko potěší vždy. 65% ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Francouzská kolonie Džibuti, 3.února 1976. Skupina somálských teroristů unesla školní autobus s dětmi převážně amerických diplomatů. Na místo je z Francie urychleně povolán speciální zásahový tým. Stejně jako v mnoha jiných případech byl i tady zásah protiteroristické jednotky těžkou frajeřinou a tvůrcům se ho podařilo zrekonstruovat na jedničku. Problémem je doba, která předcházela prvním ranám ostřelovačů. Nevadilo by mi ani tolik dlouhé čekání na správnou chvíli, kdy zmáčknout spoušť, protože tlak, kterému byli snipeří vystaveni, se podařilo jakž takž zvládnout. Bohužel se totéž nedá říct o atmosféře v autobusu, která postrádala odpovídající napětí a odfláknutá mi přišla i rovina politická. Obešel bych se i bez blábolivých dialogů mezi učitelkou a vůdcem teroristů. Herecky to ušlo, ačkoliv tady to o nějakých extra dramatických výkonech není, a Olze jsem s konečnou platností přišel na chuť. 60% ()

Reklama

gogo76 

všechny recenze uživatele

Sniperské scény vo filmoch mám veľmi rád a tu dostali pomerne slušný priestor, headshotov je tu požehnane. Niektorími kritizovaná prvá hodina ma vôbec nenudila, každý film potrebuje nejaký rozbeh, ale tu som nudnú pasáž nezaznamenal. Únos autobusu, vyjednávanie a prípravu na akciu nepovažujem za nudné scény. Keď sa rozbehne akcia má to iskru, ale ani tu sa to nezaobišlo bez scén pri ktorých som musel zvlniť obočie a neveriacky krútiť hlavou. Streľba so sniperkou po stojačky?? Proti guľometom a samopalom?? Dá sa to, ale je to ťažko uveriteľné a toto sú práve detaily ktoré filmu zbytočne strhávajú body, zvlášť keď sa niekto rozhodne natočiť film podľa skutočnej udalosti. presne v takýchto filmoch je vierohodnosť veľmi dôležitá. Menšími úpravami zvýšiť dramatizáciu deja je jedna vec, zbytočne podkopávať vierohodnosť vlastného filmu je vec druhá. napriek tomu spokojnosť. 80%. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

,,Ale oni nechtějí peníze, chtějí zemi ! '' --- Mám moc rád filmy o speciálních jednotkách a snajprech. A tohle to bylo jedním slovem žrádlo v tom nejlepším slova smyslu. Je mi celkem jedno na kolik si filmaři zdramatizovali děj. Ačkoliv mi přišlo trochu podivné, že borci přišli na místo tak jak vylezli z letadla a mezi zelenými uniformami cizinecké legie a většinou pískovými uniformami bubáků vypadali v bílých košilích se širokými límečky skutečně jak exoti z města. Jenže u těchto krutopřísně vycvičených borců ani tak nezáleží co mají na sobě, ale co umí. A tak jsem si fakt pošmáknul. Ve filmu se objevuje i humor a musím říci, že pár narážek bylo vtipných, hlavně to jiskření mezi velitelem jednotky a americkým poradcem :-). Krásná Olga tu měla další čůrací scénu (stejně jako v Perfect day) - to jí snad filmaři dělají naschvál ne ? Herci mi sedli, prostě to bylo fajn. Co dodat na závěr? Zase islám a zase islámský terorismus. V těchto letech se to začalo mocně rozmáhat po celém světě. Padala letadla, vybuchovala auta... Rok na to Djibouti získalo nezávislost. Okupanté a vykořisťovatelé odešli a země zůstala lidu. Je tedy vše v pořádku mohli bychom říci (byť Francie si tam ještě trochu drží vliv). Jenže Džibutsko si prošlo a prochází stejnou cestou jakou si prochází všechny africké země po dekolonizaci. Binec, masakry, korupce... Prostě ta svoboda je super ! Film je tu dle mého názoru podhodnocený a tak dávám na pět povel k palbě. * * * * * ()

marhoul 

všechny recenze uživatele

Velmi příjemné filmové překvapení a nebýt zbytečných blbostí, jako například rtěnka Olinky druhý den v busu v džibutské poušti, kam nakráčela bez kabelky s povinnou ženskou KPZ (byli jste někdy v poušti? Pár minut a Max Factor- make-up maskérů filmových hvězd stéká do nenávratna a pak následuje už jen krása bez závoje. A protože Kurylenko může být klidně i bez závoje, mohli si to tvůrci odpustit) a dalších několika opravdu nepodstatných kravin stran ohozu speciální jednotky, jdu do pěti, protože jsem se bavila skvěle. Navíc rozumím tomu, že se tímto film maličko odlehčil v celkem neškodné rovině. Je mi jedno i to, že se snímek nedrží naprosto přesných reálných skutečností, bylo to velmi dobře natočeno a nejvypjatějších scénách mi nebylo všechno jedno. Zamávalo to se mnou solidně. Nenechte se odradit nízkým hodnocením, pokud máte rádi tento žánr, věřím že litovat nebudete. Nevylučuji, že časem hodnocení zvednu. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (1)

  • 3. února 1976 povstalci somálsky podporovaných FLCS unesli autobus s 30 francouzskými dětmi v Džibutsku a odvezli jej do Loyady. Francie poslala legionáře a četníky z GIGN a následující den byli rukojmí zachráněni pod palbou od somálských pohraničních jednotek, ale dvě děti byly zabity a pět zraněno. (Piercee)

Reklama

Reklama