SeBig

Je to blbost? Je. Řadit mezi sračky? Ano. Řadit mezi nudné sračky? Ne, celkem jsem se bavil. Díky za rozhovor. ()

akisha

Viděno v originálním znění bez titulků. Jestli od názvu očekáváte pořádnou porci Egyptské mytologie a nějakou tu mumii navrch, budete nejspíš zklamáni. Celý příběh až na krátký úvod se odehrává ve městě, připomíná spíš televizní krimi německé výroby a ruku na srdce - nikoho příliš nevyděsí ohavně počítačová hromada létajících obvazů jako hlavní zrdoj strachu. Neoriginální zápletka s objevem něčeho co se "nemělo pustit do světa" ústí k neméně neoriginálnímu konci, který nenabídne nic než vtipného křížence kozy a člověka s hlasem Darth Vadera. Co se týče herců, Jason Lee není můj oblíbenec a ani tady nepředvedl zrovna vrchol hereckého projevu. Kdo mi ale ulpěl v paměti byl pomatenec Seana Pertweeho. Jeho kreace plná výbuchů vzteku a sebevražedných pokusů je zároveň to jediné zajímavé na tomto filmu. Film, který si klidně můžete nechat ujít. O nic nepřijdete. ()

Campbell

Tak celkově slušný film který nějak neublíží. Celkové překvapení ani jsem nevěděl že film točil Mulcahy. Co mě celkem dost překvapilo bylo herecké obsazení. Jistě v 90 letech Butler a Pertwee nebyly zas tak moc známý ale potěší. Třešničky na dortu v rolích jako Lee(Christopher samozřejmě) a Duvallová jen potěší. Největší nevýhoda je právě Jason Scott Lee který je děsnej, hrát neumí ani prát se neumí a jeho neustále čumění jako že nechápe je fakt děsné. Efekty jsou hodně průměrné(ale zase na druhou stranu vynalézavé) ale co zase čekat od béčka z 90 let. Co mě celkem překvapilo je to že film nekončí happy endem. Celkem překvapení, není to nic co bych musel vidět znovu ale ruku na srdce, mezi těma sračkama s mumiema co existujou tak tohle patří mezi to lepší. ()

VanTom

O co méně hrůzy vraždící chomáč obvazů (už dlouho jsem ve filmu neviděl tak ubohé digitální triky) zvěstující konec světa nažene, o to větší blbina se z této béčkové hororové krimi vyvine. Toporný Jason Scott Lee se do hlavní role uhlazeného detektiva absolutně nehodí a to, že se do sebe zakoukají s krásnou archeoložkou od prvního setkání, působí naprosto mimózně. Zkrátka slabota, i když zase ne úplná "amatéřina". ()

corpsy

Začnem od konca, ale vlastne dá sa povedať že v tomto žánri od toho najdôležitejšieho. Vizuál. William Mesa a jeho Flash Film Works v úlohe vizuálnych efektov a chlapci od KNB EFX Group v úlohách praktických a maskérskych efektov, si tu spravili zrejme len nadčasové hodiny. Obe inštitúcie majú za sebou trikové áčko-béčkové pecky ( DARKMAN, ARMY OF DARKNESS, WES CRAVEN´S NEW NIGHTMARE či FROM BEYOND, EVIL DEAD 2, PHANTASM 2 ), ktoré dodali ,,podradnejším´´ filmom lesk. Niečo podobné, som čakal aj tu. Príbeh som neriešil, chcel som aby šikovný remeselník Mulcahy natočí s ich pomocou šťavnatý mummy horror. A oni na takmer dvojhodinovej dĺžke, sprostredkovali nudu s lacnými trikmi ( tá CGI múmia a jej obväzy, či skôr nejaký zmutovaný egyptský trtko ). ()