MasterChef Česko (TV pořad)

Soutěžní / Reality-TV

Česko, 2015, 19x60 min

Jiří Charvát

Prvni dily svezi a koukatelne, bohuzel v dalsich kolech tomu tradicne dochazi dech a je to velmi nevyvazene...z trojice porotcu bohuzel nikdo nema moc charisma a pred kamerou pusobi nemastne neslane a neumi gestikulovat, ale na druhou stranu velmi chvalim jejich profesionalitu...s tou sebrankou zmrdu z prvni serie je to nesrovnatelne...ukoly pro soutezici jsou casto zajimave, ale jindy dost na pest...stejne tak finalni hodnoceni a vyrazovani...zcela evidentne se nekde nadrzuje:)(14.10.2015)

• honajz

Měl mě varovat už začátek, kde chlápek, který vaří přes 30 let, připraví šafránové rizoto, ví, co do něj patří a jak se mu odborně říká, byl vyhozen, a fitness nanynka, která viditelně připálí steak a dokonce ho zapomene osolit, jde dál! V dalším dílu vyhodí chlapa, že vajíčko použil na špagety, a nakonec nechají projít dál jiné dva, kteří také udělali vaječné těstoviny. Kamera pořád zabírá Slovenku Luciu, tu exotickou Karynu, bo jak se jmenuje, a pár dalších oblíbenců, takže je jasné, že nejde o umění vařit, ale o to, kdo vypadá fotogeničtěji a bude na obrazovkách co nejdéle nejlépe vypadat. V dnešním dílu Lucia předložila na talíři cosi, co vypadalo jako houlbí výkal, nemělo to koncepci ani myšlenku, a pochválili ji za esteticky dokonale připravený talíř?! Ts, ts.(19.10.2015)

Je to až neuvěřitelné, ale Nova dokázala napodruhé přijít s poměrně povedeným MasterChefem. Evidentně se produkční tým poučil z neúspěšného pokusu z roku 2012, který zabila naprosto otřesná porota složená s agresivních, arogantních a namachrovaných blbečků, kteří si říkali profi-kuchaři. Zde je situace o poznání lepší a porotci působí poměrně sympaticky a na úrovni. Navíc jim už nezaclání zcela zbytečná moderátorka, jak tomu bylo v případě předchozí řady. Na české poměry jde ve výsledku o poměrně vydařenou a poutavou kulinářskou reality-show. Jen mě malinko mrzí, po velmi napínavém a vyrovnaném finále, trochu uspěchané vyhlášení vítěze - porotci se vůbec neobtěžovali své evidentně vůbec nejobtížnější rozhodování v soutěži jakkoli zdůvodnit a Marek Raditsche pouze stručně jednou větou oznámil, kdo se stává vítězem. 60%(16.12.2015)

• MikeCool

TV-pořad. Další z řad českých kulinářských soutěží na jedno brdo. Přehnaná načančanost a umělá image porotců sráží tuto soutěž lehce ke dnu. Ovšem musím uznat, že jsou i horší kulinářské soutěže. | Průměr všech zhlédnutých (odvysílaných) epizod: 45% (2*) |(28.9.2016)

Nejsem kulinář, na základě sledování jím ani nebudu. Klobouk však dolů před celkovým pojetím, kdy člověka zkrátka baví sledovat eskapády party sympaťáků. Odlehčená atmosféra i při zátěžových testech, kdy za pět minut má člověk uklohnit chuťové modré z nebe, nás donutila dokoukat do konce. Tým Jirka. :-)(14.1.2016)