MasterChef Česko (TV pořad)

Soutěžní / Reality-TV

Česko, 2015, 19x60 min

Jiří Charvát
  • honajz

Měl mě varovat už začátek, kde chlápek, který vaří přes 30 let, připraví šafránové rizoto, ví, co do něj patří a jak se mu odborně říká, byl vyhozen, a fitness nanynka, která viditelně připálí steak a dokonce ho zapomene osolit, jde dál! V dalším dílu vyhodí chlapa, že vajíčko použil na špagety, a nakonec nechají projít dál jiné dva, kteří také udělali vaječné těstoviny. Kamera pořád zabírá Slovenku Luciu, tu exotickou Karynu, bo jak se jmenuje, a pár dalších oblíbenců, takže je jasné, že nejde o umění vařit, ale o to, kdo vypadá fotogeničtěji a bude na obrazovkách co nejdéle nejlépe vypadat. V dnešním dílu Lucia předložila na talíři cosi, co vypadalo jako houlbí výkal, nemělo to koncepci ani myšlenku, a pochválili ji za esteticky dokonale připravený talíř?! Ts, ts.(19.10.2015)

• MikeCool

TV-pořad. Další z řad českých kulinářských soutěží na jedno brdo. Přehnaná načančanost a umělá image porotců sráží tuto soutěž lehce ke dnu. Ovšem musím uznat, že jsou i horší kulinářské soutěže. | Průměr všech zhlédnutých (odvysílaných) epizod: 45% (2*) |(28.9.2016)

Môže byť, bavilo ma to viac, ako Na nože, po trapnej prvej sérii Masterchefa veľký posun vpred. Traja porotcovia sú sympatický, škoda, že pán Fichtner je taký nemastný no, Kalina je ten lepší a Raditsche zasa prísnejší. Ale je to fajn, nato že je to na TV Nova a celkovo na dnešnú televíznu tvorbu je to nadpriemer :-)(16.12.2015)

Nejsem kulinář, na základě sledování jím ani nebudu. Klobouk však dolů před celkovým pojetím, kdy člověka zkrátka baví sledovat eskapády party sympaťáků. Odlehčená atmosféra i při zátěžových testech, kdy za pět minut má člověk uklohnit chuťové modré z nebe, nás donutila dokoukat do konce. Tým Jirka. :-)(14.1.2016)

První díl/y byly přecijen poněkud rozpačité. Porotci roztěkaní, nesví. Hold jedna věc je dělat v kulinářství, druhá věc pak ksichty na kameru. Stejně tak i vizuál pořadu, či hudební doprovod si potřeboval trochu sednout. Naštěstí vše dobře doadlo. Porotci jsou sympatyčtí, stejně jako většina finalistů. Baví mě na tom ta relativně pohodová atmosféra. Konečně někdo přestal doslovně kopírovat americké tlachy ala "všichni tvrdě makáme", "já to všem nandám, ukážu jak umím máknout". Stejně tak nemusíme sledovat nějakého věčně ječícího cholerického rapla bez jakékoliv úcty k nikomu. Místo toho dostáváme skupinku lidí, co se víc soustředí na vaření, než intriky, stejně tak jako porotčí trio, které raději poradí a pomůže, než aby se na někom vozilo. Dobře se to sleduje, dobře se do finalistů vžívá. Fajn změna, jen tak dál.(11.11.2015)