Ani ve snu!

• Slovensko Ani vo sne! (více)

Laura (Barbora Štikarová) je hbitá, mrštná a paličatá holka. Touží se dostat do party parkouristů a spolu s nimi zdolávat překážky, které jí nastavuje městské prostředí. Při tom ji zaskočí láska, kterou pocítí k Lukymu (Toman Rychtera). A začne žít dvojí život: Ve fantazijním světě komických a romantických vizí jí Luky patří, v realitě ale její snaha se s ním sblížit skončí karambolem. Ve chvíli, kdy se oba její světy zvláštním způsobem propojí, se Laura musí rozhodnout. Buď bude nadále romanticky snít, nebo se dokáže poprat se svým skutečným životem. (CinemArt)

LadyPupu

Ani ve snu..... už to nechci znovu vidět! Mohla to být parkourová pecka, místo toho je to banální příběh s bandou neherců (Kláru M. nepočítám), chabým scénářem a příšernou hudbou. Navíc jsem vůbec nepochopila cílovou skupinu, pro kterou je to určeno. Teenageři? Jejich rodiče? Škoda promarněného potenciálu... ()

sahe

Bohužel parkour jde mimo mě, takže z tohoto filmu si nemám co odnést. Možná ty "snové" věci jsou aspoň o to zajímavější, i když postrádají nějakou logiku. ()

klukluka

Tenhle film nemá co říct- a teď nemám na mysli fakt, že tu nezaznělo ani jedno souvětí. Jeho jedinou ambicí bylo svézt se na módní parkourové vlně. Nejsem na to odborník, ale Tary podle mě nadělá víc slávy s každým svým dalším pětiminutovým videem na youtubu. Čekatelé na nějakou přidanou hodnotu v podobě atraktivního filmového příběhu vyšli naprázdno a v tom případě nemůže zamýšlenému publiku tahle pro ně nezvyklá stopáž dávat smysl. ()

Mazlik4

Skvělé zjištění, že u nás může vzniknout i něco jiného než kuchařské reality-show, dementní seriály a trapné komedie! ()

duddek

Příběh o zamilované holce, parkouristce, která omdlévá ve výtahu a následně sní s dopadem na realitu. Bohužel se vůbec neumí chovat (nejen k rodičům, ale ani ke kamarádům a jiným vrstevníkům), čímž přichází o značnou porci potenciálních sympatií. Plusem je vyobrazený parkour, minusem chatrný scénář a skoro žádný děj. Škoda, že tramvaje někdy nemívají dveře otevřené po obou stranách, aby jimi šlo takhle proskakovat... ()

Duch217

Filmu se nedá upřít jistý pokus o originalitu a svým způsobem zajímavé téma, ale hrozně to sráží nejen výkony (ne)herců (což se vzhledem k nutnosti umění parkouru dá omluvit), ale hlavně úplně stupidní dialogy, které občas ani nedávají smysl. Pokus o slang teenagerů působí často až komicky a nevěrohodně. Příběh je také takový všelijaký, zasloužil by si trochu péče, aby více dával smysl. Film atmosférou do jisté míry připomíná film Gympl, který však měl tu výhodu, že byl první, vsadil na lepší herce a asi měl alespoň z části působit jako komedie. Ani ve snu však komedie být nemá, bohužel ale tak občas působí. Nicméně jak jsem říkal, pokus o něco originálního tu je a to je jedině dobře. Snad to vyjde příště. ()

mira007

Spíše než romantický, sportovní bych to zařadil mezi psychologické filmy, což nemění nic na tom, že ukázané sportovní výkony jsou oku lahodící ( už dlouho nebyl v českém filmu nějaký vysoký sportovní nárok u představitelů hlavních hrdinů ) ba dokonce skvostné ( to co předvedl hoch v modrém šátku v čase 1:06:20 na zdi odkud ze vzpěru udělal salto vzad - trochu proti fyzikálním zákonům? ) Herecké projevy jsou civilní, trochu mi nesedla ta snová část, ale celkově jiný film než je obvyklé. Hvězdy dávám za originální téma parkouru, výkon hlavní hrdinky, za odvahu jít do teenagerské komedie nekomerčním způsobem a za Kláru Melíškovou. ()

Brylin

Musím přiznat, že jsem na film Petra Oukropce šel hlavně ze zvědavosti ohledně parkuru. Nakonec jsem nebyl zklamán ani filmem, od kterého jsem upřímně moc nečekal. Scénář se zajímavými momenty a zejména atraktivní a neotřelé prostředí jsou hlavními devízami snímku. Škoda, že celkový dojem kazí hluchá čtvrthodina kolem padesáté minuty, podivné "mimozemské" dialogy a hlavně herecké výkony, které mi připadaly velmi slabé, nepřirozené. Bára Štikarová je především parkuristka, ale Klára Melíšková se hraním živí. Pěkné dvě hvězdičky. ()

Chundys odpad!

Ani ten parkour to nezachránil a to, že jsem sám před pár lety skákal mohu i ocenit, měli to zaměřit na parkour, měl to být příběh o parkouru, měli být dialogy normální a celé to nemělo být tak debilní... Jako a co to mělo znamenat na konci ten spiderman, to byla realita, nebo se jí to zase zdálo? Nuda, fakt nuda a těch pár dobrých kousků z parkouru to opravdu nezachránilo....!!! ()

mira.l

Parkour. Jakože ne parkur na koni, ale parkour bez koní, je věc, o které vím, že existuje, díky některému z koncertních turné Madonny, snad Confessions. Tam to dělali profíci a koukalo se na to velice dobře. Ale tohle? Co to bylo? To vzniklo za podpory Státního fondu pro podporu kinematografie, tedy tak nějak i z mých daní? No tě prdel... Tak snad jedna hvězdička za snahu vytvořit něco z takového neokoukaného tématu. Ale o čem to vlastně bylo? Dějově je to de facto o ničem, nikam se to neposouvá, nevede to zhola nikam. Hlavní hrdinka Laura je taková docela sportovně založená holka (její fyzickou atraktivitu ponechám bez komentáře), která leze po skalách (možná ji to baví, možná ji k tomu nutí táta, který narozdíl od ní a matky žije někde asi v Tatrách) a parkour, tedy (zdroj: Wiki) "druh pohybu francouzského původu, jehož základem je schopnost dostat se z bodu A do bodu B co nejefektivněji, s co nejmenší spotřebou energie, hezky a účinně za použití vlastního těla, a to prostřednictvím výskoků přeskoků, lezení. K pohybu je možné použít i akrobatických prvků, salt tzv. flipů. Pomáhá v překonávání libovolných překážek v okolním prostředí – od větví přes kameny a skály až po zábradlí a betonové zdi", ji láká, díky lezení má docela sílu i techniku. Zkusí se tedy na jakémsi konkursu dostat do skupiny parkouristů, leč díky tomu, že má nějaký blok vůči tomu, dotknout se lana, proč, to se za celý film nedozvíme, tak neuspěje. Ale tam někde se to zajímavé ztrácí. Pak už je to jenom maglajs, proložený jakýmisi fantasmagorickými sny, které byly aspoň pro mě zcela mimo mísu, zakončený menší parkourovou exhibicí. Jak už jsem naznačil, téma docela zajímavé, ale totálně nudně zpracované. Zajímavý citát: "Ty kráso, Andreasi, vedle tebe si přijdu jako úplně normální člověk." A já si vlastně vedle tohoto pokusu o film přišel taky jako normální člověk. ()

IvonaK

Ve filmu mě opravdu překvapilo že si přirozeně krásné děvče které doprovázelo celý film nenašlo žádnou známost. Je to hodně neobvyklé. Jinak parkour je na první pohled dost ohromující sport, ale taky přináší řadu rizik a já bych do něj určitě nešla. ()

marek29

Někde přemýšlíš kolik strhnout z plné palby, jinde kolik udělit, protože se toho zas tak moc neudálo. Mařka mi připomněla tu pizdu z Chobotnic ze 2. patra a film celou dobu nenabídl nic víc a tak stejně jako její hrudník byl děj plochej jako letiště v Dublinu :D ec a 1 hvězdu za křečovitou snahu a netotální průser ()

Pitryx odpad!

No, obdiv těm mládencům a těm skokům, ale to je vše, co je na filmu pozitivního. Dějově to bylo roztříštěné a nudné. Přesto jsem to dal do konce, (no musel jsem no). Podívat a zapomenout. ()

ostravak30

Někdo chtěl, aby měli parkouristé svůj vlastní film. Jinak si totiž nedovedu představit odůvodnění této splácané divnosti. Protože ve filmu hrají převážně neherci, herecké výkony jsou strašné. Ovšem parkourové seance vyznívají vcelku dobře. Naopak ty snové představy mísící se s realitou jsou tak napůl. Nejsou špatné, ovšem ty kostýmy jsou děsivě tragické. Čekal bych trochu drsnější představy od drsňačky lezoucí po horách a dělající parkour. Film postrádá hlavní dějovou linku, které by se alespoň na chvíli držel. Kdyby v tom nehráli skuteční herci řekl bych, že je to amatérský film. ()

blondboss

Musím dosť značne loviť v pamäti a spomenúť si, či som už videl väčšiu kravinu ako je toto. Ani vo sne by som si to nepustil druhýkrát. Totálna nuda, trápne hrané až nedôstojné dialógy a herci ako z ríše démonov. Celé zle. Jediná hviezda - aj to biedna - za parkour. Inak ale strata času a totálne bahno. 20 % ()

tsatsiki

Tento film se hodnotí těžko, ale na druhou stranu lehko.Jedinné, co se mi líbilo byly scény s parkourem, záběry do přírody, nevyužitý Jan Vondráček, Adam Mišík a Jáchym Novotný, který se postupem času rozehrával.Jinak hlavní hrdinové nezajímaví, necharismatičtí, nudní. Postavit film na 6známých hercích a zbytek dát nováčky nebo herce, co byli rádi za roli, a to ještě podle jména lidí znají max.pana Vondráčka, Nováka a Mišíka,tak to prostě nejde.Kvalita půjde dolů a do kin téměř nikdo nepříjde, taky návštěvnost tomu odpovídá.Tvůrci se snažili o něco nového, co se tu netočí,ale moc se jim to nepovedlo.Snové části by byly zajímavé, kdyby to nebyla taková patlanina.A kdo zvučil Adama, kterému sem tam nebylo rozumět by zasloužil nedostat honoràř za práci.Toto je film na večér, kdy v tv nic není, tak si pustím ČT Art, ale vidět to v kině, tak chci vrátit vstupné. ()

Alden_Larson

Celkem to ujde, ale není to žádná sláva. Zápletka ani postavy mi nepřišly moc zajímavé, navíc mi přijde, že se film snaží až moc mít nějaké to hluboké mínění všemi těmi snovými sekvencemi. Něco v tom asi bude, ale je těžko říct co. Prezentace je fajn, ruční kamera se většinou hodí, v několika scénách si ji ale mohli odpustit. Herecké výkony jsou většinou dobré, hlavní herečka mi ale přišla trochu podprůměrná. Nejvíc se mi asi líbila hudba, je hodně elektronická a pomáhá tvořit atmosféru. 6/10 ()