Brannox, který stále zvažuje nabídku papežského úřadu, přemítá o své minulosti, zatímco Voiello se jasně zavazuje k tomu, že bude jeho mise korunována úspěchem. Poté, co je zvolen papežem a přijme jméno "Jan Pavel III.," Brannox káže o významu rodiny, pravdy a lásky ve svém první homilii před veřejností a kardinály. Ester se sblíží s vdovcem a novým členem farnosti Fabianem, který přichází s neobvyklým řešením jejích problémů s penězi. Abatyše sv. Terezie a úzkostlivá sestra Lisette jsou zklamané z toho, že jejich prosba o finanční podporu nebyla vyslyšena. (HBO Europe)

JakeG

Nepanna a netvor v paralele s sestrou a uprchlíkem a Lennyho slzou. Paolo dává průchod svojí tvořivosti a je to dechberoucí. To mi ještě pořádně naloží. ()

Marius

Bude to veľmi zlý pápež. Tento seriál sú kontinuálne bomby a audiovizuálne orgie ako čerešnička na torte zmysluplných aj zmyselných dialógov. Openingy a endingy môžem dookola. Nech to kľudne má aj desať sezón. ()

• Ve epizodě říká Sofia Dubois (Cécile de France) Johnu Brannoxovi (John Malkovich), že jí připomíná jejího oblíbeného herce, Johna Malkoviche, což je právě představitel postavy, se kterou Sofia mluví. (MickeyH.)