Delegace kardinálů se nadále zdržuje na anglickém panství, zatímco Brannox (John Malkovich) přemítá nad tíhou papežské mitry i vlastní neuzavřené minulosti. Jiný kandidát na papeže ovšem nepřichází v úvahu a Voiello (Silvio Orlando) proto sáhne po svých pověstných přesvědčovacích metodách. Mezitím se všemi opuštěná Ester (Ludivine Sagnierová) uchyluje do náruče fešného vdovce, jenž jí jako svobodné matce nabídne neobvyklé řešení její zoufalé finanční situace. Problémy s penězi řeší i řádové sestry z kláštera svaté Terezy, abatyše se tak ve společnosti sestry Lisette (Nora Waldstättenová) vydává na Státní sekretariát požádat o pomoc. Skromný požadavek řeholnic se však setká jen s přehlíživým odmítnutím, což odstartuje nečekanou revoltu. (Česká televize)

Marius

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Bude to veľmi zlý pápež. Tento seriál sú kontinuálne bomby a audiovizuálne orgie ako čerešnička na torte zmysluplných aj zmyselných dialógov. Openingy a endingy môžem dookola. Nech to kľudne má aj desať sezón. ()

JakeG

Nepanna a netvor v paralele s sestrou a uprchlíkem a Lennyho slzou. Paolo dává průchod svojí tvořivosti a je to dechberoucí. To mi ještě pořádně naloží. ()

• Ve epizodě říká Sofia Dubois (Cécile de France) Johnu Brannoxovi (John Malkovich), že jí připomíná jejího oblíbeného herce, Johna Malkoviche, což je právě představitel postavy, se kterou Sofia mluví. (MickeyH.)