Reklama

Reklama

Epizody(10)

Videa (1)

Recenze (13)

lamps 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Především charakterově je tento netradiční sitcom, natáčený ve stylu původního filmu jako mockument, kdy si postavy uvědomují přítomnost dokumentaristů a mluví do kamery, velice různorodý a propracovaný - a od začátku je to poznat. První série je v podstatě nepolevující smrští šíleného humoru, který až na pár přepísklých sexuálních narážek nepozná hluchého místa, a opravdu dosyta využívá jednoduchý, avšak ryze geniální koncept starobyle smýšlejících a oblečených upírů v dnešní společnosti. Skrze krátké a převážně fotografické flashbacky se dozvídáme vše potřebné o minulosti postav, ale současně se vždy před očima ve značném tempu rozvíjí epizodické zápletky, přičemž řada linií díky polonávaznému seriálovému vyprávění přesahuje i napříč epizodami. Průvodcem je přitom hlavně roztomile zatvrzelý a současně vystresovaný Guillermo, jenž je v podstatě otrokem svých ležérních a historickému vývoji naprosto nepřizpůsobivých pánů, a jediný také prochází výraznějším charakterním vývojem - samotní upíři podléhají jasné typologii a divák se rychle naučí, co od nich asi očekávat, ale to nijak nevadí. Scénáristé totiž odvádí bezvadnou práci a diváka doslova zasypávají salvou nečekaných vtípků, stejně jako z radostí parodují běžné představy o nátuře upírů a zábavně konfrontují jejich mimózní požadavky a tradice se současnou kulturou či politikou, popřípadě neúnavně rozšiřují samotné nadpřirozené společenství, vycházející často z klasických mýtů a pohádek. A jestli jsou dvě epizody příběhově poněkud vlažnější (návštěva klubu a příprava orgií), vše bohatě kompenzují samotné vtipné a bravurně obsazené postavy, camea původních představitelů či Dannyho Treja, nespočet skvělých dílčích nápadů (opilí upíři po vysání krve opilců) a dokonalý energetický upír Colin Robinson, který rozesmává, kdykoli se jen objeví na scéně. Pokud se chcete s touhle výstřední partičkou seznámit, vyhraďte si rovnou celý ničím nerušený večer - s největší pravděpodobností se po spuštěný první epizody už neodtrhnete. ()

dubinak 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

1. série: Taiko, já Tě miluju. Dlouho tu nebyl lepší nápad, než natočit seriál právě k What We Do in the Shadows. Novozélandský humor tady fakt nezná hranic a já u toho vždycky umírám smíchy. Každá epizoda má navíc krásných 20 minut, takže časová náročnost je nulová. S každým dílem jde kvalita nahoru a už se fakt nemůžu dočkat, jaké další bizárnosti nás čekají ve druhé řadě. ()

Reklama

bart_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

1. série - "Jsou mezi námi tací, kteří věří, že by upíři měli vládnout světu. A jedním z nich je i Baron. Stal se z něho pořádnej čurák. Což je ironie, protože žádnýho nemá." ____ Narozdíl od filmovýho předobrazu působí seriálová variace jako čistokrevně rafinovaná spontánní improvizace, výhradně koncipovaná jako permanentní kulometná palba perfektně vypointovaných situačních gagů který jsou zároveň bezednou oázou naprosto odzbrojujících hlášek - včetně neustálýho shazování Twilightu ("Takže vy vlkodlaci jste všici indiáni?" "Rozhodně ne, to posraný Stmívání o nás podává dost škodolibý dezinformace!"). Určitě jeden z nejzábavnějších vyloženě hraných komediálních seriálů poslední doby. Par excelence gró pseudodokumentárního/ mockumentary žánru. Taika je legitimní bůh nekompromisního humoristickýho bizáru nejen v rámci striktně optimistickýho okultismu! .... Verdikt: 8,9 dysfunkčních vampírů z 10 ()

vyfuk 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Seriálové předělávky jsou trendy. Nyní je to případ, kdy jsem byl lehce skeptický. Původní film měl lehce problém v tom, že to mnohdy už to vypadalo, že to sklouzne to nějaké pomalosti a hlavně nudy, ale na poslední chvíli to vždycky dokázal nějak zachránit. Nyní je zde větší prostor na přešlap. A že jich bylo hodně. Vlastně šlo teoreticky o jeden velký přešlap. To, co se zdálo ve filmu jako lehce stupidní, ale nadnesený humor k dané situaci, kdy nemusíte tolik tlačit do detailu. Seriál je dlouhotrvající záležitost, i když jenom ve 20 minutách, ale tam do detailů asi jít musíte a bizarní situace jsou mnohdy až moc do hloubky. A to je ještě lepší situace. Horší bylo spíše, když humor, co měl být humor byla spíše chabá, ne-li trapná snaha o vtip. Film byla královská podívaná a hlavně humorná záležitost. Seriál je snaha o alternaci, která měla prohloubit svět vytvořený filmem, jenže problém byl v tom, že tohle nebyl důvod, proč nás film bavil. Bavilo nás to jako originální, rychlá a jednoduchá záležitost s ultra originálním konceptem a překvapením v rámci humoru. Lehká natěšenost a mírná skepse se změnila v naprosté zklamání a skoro nulový zájem o druhou sérii. ()

Soweek 

všechny recenze uživatele

Když jsem před několika lety viděl původní film, tak mě moc nezaujal. Seriál jsem tedy vážně zvažoval, ale nalákalo mě na něj duo Matt Berry ( IT Crowd ) a Kayvan Novak ( Four Lions ). Ač druh humoru mi rozhodně není cizí, tak ale pánové Waititi a Clement se zde snaží možná až moc a dávkují humor v podstatě neustále, za to s daleko horším výsledkem. Tento ironický a lehce sarkastický humor prostě funguje nejlépe jako výplň do vážných filmů, kde dokáže odlehčit situaci a taky trochu překvapit, ale nemůže na něm stát celý seriál. Do dalších sérií se ani pouštět nebudu. ()

Galerie (55)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama