Co děláme v temnotách (TV seriál)

What We Do in the Shadows

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 2019–2021, 13 h 6 min (Minutáž: 20–30 min)

Tvůrci:

Jemaine Clement

Kayvan Novak, Harvey Guillen, Natasia Demetriou, Matt Berry, Mark Proksch, Alexandra Henrikson, Beanie Feldstein, Doug Jones, Jake McDorman, Chris Perfetti, Hayden Szeto, Gloria Laino, Marceline Hugot, Vanessa Bayer, Anthony Atamanuik, Arj Barker, Nick Kroll, Rob Ramsay, Kate Comer, Siobhan Fallon Hogan, Taika Waititi, Dave Bautista, Tilda Swinton, Evan Rachel Wood, Jemaine Clement, Wesley Snipes, Danny Trejo, Kristen Schaal, Paul Reubens, Jonny Brugh, Julia Vally, Oliver Dennis, Jeremy O. Harris, Haley Joel Osment, Benedict Wong, Sondra James, Marissa Jaret Winokur, Craig Robinson, Chris Sandiford, Abigail Savage, Veronika Slowikowska, Beanie Feldstein (a.z.), Kevin Whalen, Mark Hamill, Madeleine Martin, Craig Burnatowski, Greta Lee, Jack O'Connell, Lilly Bartlam, Tig Fong, Amish Patel, Lucy Punch, Clara Wong, James Frain, Myrna Cabello, Erica Anderson

Komentáře uživatelů k TV seriálu (42)

Stejně výborný, jako samotný film. Jemaine Clement a Taika Waititi vybrali herce, kteří se v těch upírech doslova našli. Navíc mi udělali radost i Mattem Berrym, který si svojí roli stejně tak užíval i v dnes už legendárním IT Crowd. To prostě chcete koukat na dokument ze světa současných upírů a pozorovat, jak jejich historické praktiky naráží na současnost. Neuvěřitelná sranda a totální relax. Podobně zábavný seriál tady dlouho nebyl...tak třikrát hurá za Co děláme v temnotách!(5.5.2020)

S upíry na Staten Island a po pravdě, tady ten casting a dvacetiněco-minutový formát na dva večery mi sedne ještě víc než měl originál, přičemž je to zhruba stejně nápaditě vtipný a roztomilý, se super "improv" smyslem pro humor. Sem s další. ♪♫(28.10.2019)

Skoro nevím, co víc ke spokojenosti. Jo, je to blbina, která neříká nic o ničem a celý koncept mockumentu okázale nedává smysl, ale právě v tom je to kouzlo. U filmu jsem objevil svůj komentář "asi bych to vydržel sledovat jako krátký sitcom, vlastně mě mrzí, že se s těmi postavami už nesetkám." Takže výhra!(6.6.2019)

„Já nejsem vrah. Jen vyhledávám lidi, které je snadné...zabít.“ Už film, podle kterého je tohle natočeno, mě dost bavil. A pak jsem zhlédl skvostný pilot seriálu a už můžu říct, že vysokou úroveň humoru a originality si Waititi a Clement udrželi po celou 1. sérii, a to až po „zneklidňující“ konec. Zároveň se podařilo vyždímat téměř maximum i z toho „mockumentu“ (za vrchol považuju zvukařův „problém“), kdy často ani není potřeba, aby postavy do kamery něco říkaly, divákovi k pobavení mnohdy stačí jen jejich výmluvný výraz (s čímž souvisí i skvělý casting celé ústřední pětky, kterou jsem si okamžitě zamiloval). Prozatím tuto pecku, jež mi dokonale sedla, hodnotím jednoznačně 5 hvězdami a připojuju poučení, které jsem si odnesl. Nikdy, ale opravdu nikdy nehaste svěcenou vodou svého hořícího zaměstnavatele, pokud jím je upír…„Přišli jsme sem z Evropy asi tak před 200 lety, protože tam tehdy měli proti upírům celou řadu předsudků.“ - „Nelíbila se jim bledost naší pokožky.“ - „Nebo skutečnost, že zabíjíme a jíme lidi.“ - „Jo, to asi víc.“(21.7.2019)

Pět hvězdiček bez zaváhání, tenhle seriál je skvělý úplně stejně jako jeho starší filmový jmenovec, kterého dokonce díky něčemu překonává. Díky čemu? Díky energetickému upírovi Colinovi, to je snad jasné!(8.4.2020)

Pokračování jednoho z nejzábavnějších filmů o upírech roztažené do podoby seriálu, se vším dobrým i špatným co k tomu patří. Film byl tehdy naprostý úkaz který mi svou mimózností a zároveň promyšleností vyrazil dech, seriál je tedy zákonitě už o ten moment překvapení slabší - a slabší je i tím prodloužením do zhruba čtyřhodinového seriálu. Koncentrace skvělých gagů je tu citelně menší, kvalit filmu dosahuje jen tak každý druhý díl, a dokonalá linka s Guilermem je tu zbytečně naředěna fillery, a navíc nedostane ani pořádné zakončení, neb zaúřaduje klasicky seriálový cliff-hanger. Potenciál byl tedy trochu větší. Vynikajících nápadů je tu nicméně pořád tolik, že to zas až tak nevadí... a navíc, ten hlavní nápad s loser upíry v reality show, ten je prostě tak nosný, že by to byla zábava i kdyby celou dobu jen lovili panice na fantazáckých srazech.(6.9.2019)

Neměl jsem k tomuto seriálu z počátku vůůbec žádnou důvěru. Tyhle projekty "Aha! Tenhle film se líbil, tak to trochu natáhneme, naředíme, dáme tam nějaké podřadnější herce a voilá - máme seriál" totiž známe. Ale světe div se, funguje to skvěle! Asi i díky tomu, že se toho Jemaine s Taikou ujali sami a ne pouze přeprodali práva... Ano, člověk by mohl namítnout, že hodně dílů je solitérních, že na sebe často ani (moc) nenavazují, příp. že se určitá linka rozpracuje v jednom díle a naváže se na ní opět až o několik dílů později, ale to jsou za mne malé pihy na kráse. Pozitivně mne překvapilo hned několik věcí. Například že se nápad z filmu pouze nerecykluje, ale dost obohacuje, například Colinem jako emočním upírem (kdo někdy takového doopravdického Colina potkal, nemůže dát ruku do ohně za to, že se tím skutečně fyzicky neživí) nebo konceptem "familiar", ve kterém je chudák deset sloužící Guillermo naprosto kouzelný. Dále je skvělá ústřední trojice upírů / herců. Nejrozkošnější je asi Nandor, naše přerostlé upírské dítě, a příjemně překvapil Matt Berry jako Laszlo, který pro mne měl dosud pouze jednu polohu, a to Douglase v IT Crowd, což byla, řekněme si to upřímně, velice prostá a dost otravná role... Prostě palce nahoru a těším se, jestli se z Guillerma ve dvojce stane lovec upírů nebo ne... 100%(1.2.2020)

Když se dají dohromady Taika Waititi a Jamie Clement, nemůže vzniknout nic jiného, než tenhle geniální seriál. Nadja, Laszlo, Nandor, Guilermo a Colin, jako čtveřice upírů a jeden sluha v príběhu, který je neuvěřitelně blbý, nekorektní a výtečný zároveň. Stejnojmenný film si zase až tak moc nepamatuju, ale těchto deset dílů ho překonalo minimálně o parník.(7.6.2019)

Bezuzdný smích, křeče v bránici, válení se po zemi v unikajicích tělních tekutinách… tihle dacani z Nového Zélandu mě vždycky spolehlivě položí na lopatky. A já jim za to děkuju! Jen tak mimochodem, předcházející celovečerák tahle série s přehledem strká do kapsy. Což je prakticky něco neuvěřitelného.(15.11.2019)

1. série - "Jsou mezi námi tací, kteří věří, že by upíři měli vládnout světu. A jedním z nich je i Baron. Stal se z něho pořádnej čurák. Což je ironie, protože žádnýho nemá." ____ Narozdíl od filmového předobrazu působí seriálová variace jako čistokrevná rafinovaná spontánní improvizace, koncipovaná jako permanentní kulometná palba perfektně vypointovaných situačních gagů které jsou zároveň bezednou oázou naprosto odzbrojujících hlášek - včetně neustálého shazování Twilightu ("Takže vy vlkodlaci jste všici indiáni?" "Rozhodně ne, to posraný Stmívání o nás podává dost škodolibý dezinformace!"). Určitě jeden z nejzábavnějších vyloženě hraných komediálních seriálů poslední doby. Par excelence gró pseudodokumentárního mockumentary žánru. Taika je legitimní bůh nekompromisního humoristického bizáru nejen v rámci striktně optimistických konotací.... Verdikt: 8,8 dysfunkčních vampírů z 10(16.5.2020)

Guillermoo opravdu by jsi měl pít více vody!! Nejneuvěřitelnější upírská krávovina, která vás bude neskonale bavit každým dílem, mimochodem druhá série je daleko lepší, těším se na třetí jak na vyprání prádla :))(5.7.2020)

U filmu jsem si říkal, že by z toho byl skvělý sitcom a Clement s Waititim mě nezklamali. Trampoty upírů v dnešním světě posunuli ještě o level výš. Hromada hlášek, nezapomenutelných gagů a navrch energetický vampír Colin, který bude v leckom evokovat vzpomínky na únavná kolečka po úřadech. Chybu nemá ani věrný sluha Guillermo, který touží po vlastních špičácích a všemu vládne trojice Nadja-Laszlo-Nandor, kteří se snaží opanovat Staten Island a už mají v moci vlastní ulici. Tedy skoro. No a závěrečná poučka zní "Nikdy nehaste hořícího upíra svěcenou vodou.". 100%(6.6.2019)

Těžko hledat lepší, zábavnější a pohodovější seriál. What we do in the shadows je jednoznačně nejlepší, jaký jsem kdy viděl. Seriál nemá špatný díl, v každém je nadbytek humoru, vtipný příběh a výborný děj, herecké obsazení je bez debat strop, evropský přízvuk angličtiny jenom dodává na zábavnosti a současně je mu lépe rozumět v originálním dabingu, než u americké angličtiny. Nemám tomu, co vytknout a sem s třetí sérií.(7.6.2020)

Je ohromná chyba vnímat toto dílo jako komediální seriál. Tak jako před pár lety na Novém Zélandu, tak i zde se jedná o precizní, kultivovaný a se sebezničující odvahou filmového štábu natočený dokument o neživotě jedné z menšinových komunit. Jako vzdělávací pořad naprostá pecka. Dozvíte se mimo jiné, jaká zbraň je nejvhodnější pro ztrestání vlkodlaka, který (úmyslně) opakovaně ochcává dřevěnou vulvu vaší matky!(22.4.2020)

Whiskey!(23.6.2019)

Ach, Nadja! <3 <3 <3 :D(17.6.2019)

Co děláme v temnotách je jednou z nejlepších komedií 21. století a nápad navázat seriálem nevypadal úplně skvěle. Naštěstí ho tvoří původní autoři, kteří evidentně nechtěli parazitovat na něčem úspěšném. Seriál se drží stylu filmu, ale zároveň ho nevykrádá. Noví upíři jsou skvělí a jejich motání se po současném New Yorku je prostě výborné. První série je pecka, druhá je pořád velmi kvalitní, ale ukazuje, že tato látka je poměrně limitovaná a snad budou tvůrci soudní a poznají až bude čas skončit, protože by byla škoda, aby se z tohoto stalo šlapání vody.(25.6.2020)

1. série: Seriálové předělávky jsou trendy. Nyní je to případ, kdy jsem byl lehce skeptický. Původní film měl lehce problém v tom, že to mnohdy už to vypadalo, že to sklouzne to nějaké pomalosti a hlavně nudy, ale na poslední chvíli to vždycky dokázal nějak zachránit. Nyní je zde větší prostor na přešlap. A že jich bylo hodně. Vlastně šlo teoreticky o jeden velký přešlap. To, co se zdálo ve filmu jako lehce stupidní, ale nadnesený humor k dané situaci, kdy nemusíte tolik tlačit do detailu. Seriál je dlouhotrvající záležitost, i když jenom ve 20 minutách, ale tam do detailů asi jít musíte a bizarní situace jsou mnohdy až moc do hloubky. A to je ještě lepší situace. Horší bylo spíše, když humor, co měl být humor byla spíše chabá, ne-li trapná snaha o vtip. Film byla královská podívaná a hlavně humorná záležitost. Seriál je snaha o alternaci, která měla prohloubit svět vytvořený filmem, jenže problém byl v tom, že tohle nebyl důvod, proč nás film bavil. Bavilo nás to jako originální, rychlá a jednoduchá záležitost s ultra originálním konceptem a překvapením v rámci humoru. Lehká natěšenost a mírná skepse se změnila v naprosté zklamání a skoro nulový zájem o druhou sérii.(27.10.2019)

i když tady ten mockumentary styl trochu bije do očí a pozbývá smyslu mnohem víc než u filmové předlohy,tak je to pořád zhruba stejně zábavné.Vzhledem k délce sice kadence vtipů prořídla,ale hodně to zachraňuje obsazení,které je přirozené a působí správně nenuceně připitomněle.Sem s druhou řadou,..80%(2.1.2020)

Pre milovníkov originálu povinná jazda, pre neznalého diváka to celé môže vystreliť trochu mimo, jedná sa však o suverénne najzábavnejší seriál sezóny, ktorý pokračuje v duchu originálu v stavaní sveta upírov na hlavu prostým aplikovaním komédie na stereotypy o týchto fikčných príšerách. V každej epizóde je hromada originality, miliónové nápady (energy vampire) a talentovaní ústrední herci pomáhajú predať každý jeden brilantný gag.(1.6.2019)

<< předchozí 1 2 3