Reklama

Reklama

Co děláme v temnotách

(seriál)
  • USA What We Do in the Shadows (více)
Trailer
Komedie / Fantasy / Horor
USA, (2019–2023), 19 h 4 min (Minutáž: 20–28 min)

Tvůrci:

Jemaine Clement

Hrají:

Kayvan Novak, Harvey Guillén, Natasia Demetriou, Matt Berry, Mark Proksch, Alexandra Henrikson, Beanie Feldstein, Doug Jones, Jake McDorman, Chris Perfetti (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(50)

Obsahy(1)

Co děláme v temnotách je seriál natočený v dokumentárním stylu, který nahlíží pod pokličku každodenních (nebo spíše každonočních) životů tří upírů “žijících” pospolu už stovky let na Staten Islandu. Samozvaným vůdcem skupiny je "Nandor Neúprosný", velký válečník a dobyvatel z Osmanské říše. Pak je zde britský upír "Laszlo" – tak trochu darebák, švihák a frajer, jak o sobě s oblibou říká. A taky "Nadja" – svůdkyně, pokušitelka a upírská verze Bonnie od Clydea v Laszlově podání. Po nečekané návštěvě jejich temného pána a vůdce "barona Afanase" jsou upíři upozorněni na to, čím byli po svém příjezdu na Staten Island před více než stovkou let pověřeni – kompletním ovládnutím nového světa. Jak ale takové nadvlády nejlépe dosáhnout? (HBO Europe)

(více)

Videa (6)

Trailer

Recenze (71)

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Život upírů v současném New Yorku je plný překvapení. 1) Na rozdíl od duchaplného stejnojmenného australského snímku s decentním anglickým humorem zde tvůrci příliš tlačí na pilu. Směj se nebo zhyň._____ 2) Ale energetický upír Colin je skvělý._____ 3) První řada - 3*. Druhá řada už jen opakuje motivy řady první - 2*. ()

kagemush 

všechny recenze uživatele

Je ohromná chyba vnímat toto dílo jako komediální seriál. Tak jako před pár lety na Novém Zélandu, tak i zde se jedná o precizní, kultivovaný a se sebezničující odvahou filmového štábu natočený dokument o neživotě jedné z menšinových komunit. Jako vzdělávací pořad naprostá pecka. Dozvíte se mimo jiné, jaká zbraň je nejvhodnější pro ztrestání vlkodlaka, který (úmyslně) opakovaně ochcává dřevěnou vulvu vaší matky! ()

Reklama

venison 

všechny recenze uživatele

S01-S03: Musím se přiznat, že po výborném filmu Co děláme v temnotách jsem se trošku obávala jeho seriálového bratříčka. jasnou nevýhodou je, že divák už dopředu postrádá "wow efekt", který film tolik zvýhodňoval. Velké plus však je, že Clement s Waititim zachovali podobný styl vyprávění, ale obměnili postavy a kapku rozšířili upíří svět o další postavy. Humor je i nadále skvěle stupidní, atmosféru dělá hmatatelný nedostatek penež, herci (především jejich vampírský přízvuk) jsou naprosto neodolatelní. Jasně, někteý díl je kapku slabší, jiný naopak o fous silnější, ale laťkou kvalitní absurní zábavy ani v jedné sérii nijak zásadně nehýbají. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

i když tady ten mockumentary styl trochu bije do očí a pozbývá smyslu mnohem víc než u filmové předlohy,tak je to pořád zhruba stejně zábavné.Vzhledem k délce sice kadence vtipů prořídla,ale hodně to zachraňuje obsazení,které je přirozené a působí správně nenuceně připitomněle.Sem s druhou řadou,..80% ()

misstake 

všechny recenze uživatele

Svěže starosvětský vítr do seriálového světa, který k nám přináší ducha IT Crowd, Black Books a Červeného trpaslíka. Navíc miluju všechno s upíry a chtěl bych být inkarnací Gregora a jednou si v něčem zahrát s Laszlem. Akorát setkání s Colinem Robinsonem mě vpravdě neláká. Nicméně i zásluhou tohoto energy upíra ode mě seriál dostává za 5 hvězd. ()

Galerie (180)

Zajímavosti (1)

Související novinky

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (více)

Reklama

Reklama