Reklama

Reklama

Co děláme v temnotách

(seriál)
  • USA What We Do in the Shadows
Trailer 1
Komedie / Fantasy / Horor
USA, (2019–2023), 19 h 4 min (Minutáž: 20–28 min)

Tvůrci:

Jemaine Clement

Hrají:

Kayvan Novak, Harvey Guillén, Natasia Demetriou, Matt Berry, Mark Proksch, Alexandra Henrikson, Beanie Feldstein, Doug Jones, Jake McDorman (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(50)

Obsahy(1)

Co děláme v temnotách je seriál natočený v dokumentárním stylu, který nahlíží pod pokličku každodenních (nebo spíše každonočních) životů tří upírů “žijících” pospolu už stovky let na Staten Islandu. Samozvaným vůdcem skupiny je "Nandor Neúprosný", velký válečník a dobyvatel z Osmanské říše. Pak je zde britský upír "Laszlo" – tak trochu darebák, švihák a frajer, jak o sobě s oblibou říká. A taky "Nadja" – svůdkyně, pokušitelka a upírská verze Bonnie od Clydea v Laszlově podání. Po nečekané návštěvě jejich temného pána a vůdce "barona Afanase" jsou upíři upozorněni na to, čím byli po svém příjezdu na Staten Island před více než stovkou let pověřeni – kompletním ovládnutím nového světa. Jak ale takové nadvlády nejlépe dosáhnout? (HBO Europe)

(více)

Recenze (65)

Malarkey 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Stejně výborný, jako samotný film. Jemaine Clement a Taika Waititi vybrali herce, kteří se v těch upírech doslova našli. Navíc mi udělali radost i Mattem Berrym, který si svojí roli stejně tak užíval i v dnes už legendárním IT Crowd. To prostě chcete koukat na dokument ze světa současných upírů a pozorovat, jak jejich historické praktiky naráží na současnost. Neuvěřitelná sranda a totální relax. Podobně zábavný seriál tady dlouho nebyl...tak třikrát hurá za Co děláme v temnotách! ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Skvělá, netradiční sranda, která graduje. Druhá série je o dost lepší. Nápaditější a celkově vtipnější. Přestrojení pomocí párátka v puse mě dostalo. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

S upíry na Staten Island a po pravdě, tady ten casting a dvacetiněco-minutový formát na dva večery mi sedne ještě víc než měl originál, přičemž je to zhruba stejně nápaditě vtipný a roztomilý, se super "improv" smyslem pro humor. Sem s další. ♪♫ ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Skoro nevím, co víc ke spokojenosti. Jo, je to blbina, která neříká nic o ničem a celý koncept mockumentu okázale nedává smysl, ale právě v tom je to kouzlo. U filmu jsem objevil svůj komentář "asi bych to vydržel sledovat jako krátký sitcom, vlastně mě mrzí, že se s těmi postavami už nesetkám." Takže výhra! ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„Já nejsem vrah. Jen vyhledávám lidi, které je snadné...zabít.“ Už film, podle kterého je tohle natočeno, mě dost bavil. A pak jsem zhlédl skvostný pilot seriálu a už můžu říct, že vysokou úroveň humoru a originality si Waititi a Clement udrželi po celou 1. sérii, a to až po „zneklidňující“ konec. Zároveň se podařilo vyždímat téměř maximum i z toho „mockumentu“ (za vrchol považuju zvukařův „problém“), kdy často ani není potřeba, aby postavy do kamery něco říkaly, divákovi k pobavení mnohdy stačí jen jejich výmluvný výraz (s čímž souvisí i skvělý casting celé ústřední pětky, kterou jsem si okamžitě zamiloval). Prozatím tuto pecku, jež mi dokonale sedla, hodnotím jednoznačně 5 hvězdami a připojuju poučení, které jsem si odnesl. Nikdy, ale opravdu nikdy nehaste svěcenou vodou svého hořícího zaměstnavatele, pokud jím je upír…„Přišli jsme sem z Evropy asi tak před 200 lety, protože tam tehdy měli proti upírům celou řadu předsudků.“ - „Nelíbila se jim bledost naší pokožky.“ - „Nebo skutečnost, že zabíjíme a jíme lidi.“ - „Jo, to asi víc.“ ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Pět hvězdiček bez zaváhání, tenhle seriál je skvělý úplně stejně jako jeho starší filmový jmenovec, kterého dokonce díky něčemu překonává. Díky čemu? Díky energetickému upírovi Colinovi, to je snad jasné! ()

Arbiter 

všechny recenze uživatele

Šťavnatej nesmysl na braindead pauzy. Asi bych si vystačil s první sérií. Chybí mi ty orgie. Furt o nich tlachaj, ale skutek utek. ()

bart_ 

všechny recenze uživatele

"Jsou mezi námi tací, kteří věří, že by upíři měli vládnout světu. A jedním z nich je i Baron. Stal se z něho pořádnej čurák. Což je ironie, protože žádnýho nemá." __________ Narozdíl od filmovýho předobrazu působí seriálová variace jako odzbrojující gró pseudodokumentárního/mockumentary žánru. ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Pokračování jednoho z nejzábavnějších filmů o upírech roztažené do podoby seriálu, se vším dobrým i špatným co k tomu patří. Film byl tehdy naprostý úkaz který mi svou mimózností a zároveň promyšleností vyrazil dech, seriál je tedy zákonitě už o ten moment překvapení slabší - a slabší je i tím prodloužením do zhruba čtyřhodinového seriálu. Koncentrace skvělých gagů je tu citelně menší, kvalit filmu dosahuje jen tak každý druhý díl, a dokonalá linka s Guilermem je tu zbytečně naředěna fillery, a navíc nedostane ani pořádné zakončení, neb zaúřaduje klasicky seriálový cliff-hanger. Potenciál byl tedy trochu větší. Vynikajících nápadů je tu nicméně pořád tolik, že to zas až tak nevadí... a navíc, ten hlavní nápad s loser upíry v reality show, ten je prostě tak nosný, že by to byla zábava i kdyby celou dobu jen lovili panice na fantazáckých srazech. ()

boshke 

všechny recenze uživatele

Neměl jsem k tomuto seriálu z počátku vůůbec žádnou důvěru. Tyhle projekty "Aha! Tenhle film se líbil, tak to trochu natáhneme, naředíme, dáme tam nějaké podřadnější herce a voilá - máme seriál" totiž známe. Ale světe div se, funguje to skvěle! Asi i díky tomu, že se toho Jemaine s Taikou ujali sami a ne pouze přeprodali práva... Ano, člověk by mohl namítnout, že hodně dílů je solitérních, že na sebe často ani (moc) nenavazují, příp. že se určitá linka rozpracuje v jednom díle a naváže se na ní opět až o několik dílů později, ale to jsou za mne malé pihy na kráse. Pozitivně mne překvapilo hned několik věcí. Například že se nápad z filmu pouze nerecykluje, ale dost obohacuje, například Colinem jako emočním upírem (kdo někdy takového doopravdického Colina potkal, nemůže dát ruku do ohně za to, že se tím skutečně fyzicky neživí) nebo konceptem "familiar", ve kterém je chudák deset sloužící Guillermo naprosto kouzelný. Dále je skvělá ústřední trojice upírů / herců. Nejrozkošnější je asi Nandor, naše přerostlé upírské dítě, a příjemně překvapil Matt Berry jako Laszlo, který pro mne měl dosud pouze jednu polohu, a to Douglase v IT Crowd, což byla, řekněme si to upřímně, velice prostá a dost otravná role... Prostě palce nahoru a těším se, jestli se z Guillerma ve dvojce stane lovec upírů nebo ne... 100% ()

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Když se dají dohromady Taika Waititi a Jamie Clement, nemůže vzniknout nic jiného, než tenhle geniální seriál. Nadja, Laszlo, Nandor, Guilermo a Colin, jako čtveřice upírů a jeden sluha v príběhu, který je neuvěřitelně blbý, nekorektní a výtečný zároveň. Stejnojmenný film si zase až tak moc nepamatuju, ale těchto deset dílů ho překonalo minimálně o parník. ()

Houbiczska 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Těžko hledat lepší, zábavnější a pohodovější seriál. What we do in the shadows je jednoznačně nejlepší, jaký jsem kdy viděl. Seriál nemá špatný díl, v každém je nadbytek humoru, vtipný příběh a výborný děj, herecké obsazení je bez debat strop, evropský přízvuk angličtiny jenom dodává na zábavnosti a současně je mu lépe rozumět v originálním dabingu, než u americké angličtiny. Nemám tomu, co vytknout a sem s třetí sérií. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

U filmu jsem si říkal, že by z toho byl skvělý sitcom a Clement s Waititim mě nezklamali. Trampoty upírů v dnešním světě posunuli ještě o level výš. Hromada hlášek, nezapomenutelných gagů a navrch energetický vampír Colin, který bude v leckom evokovat vzpomínky na únavná kolečka po úřadech. Chybu nemá ani věrný sluha Guillermo, který touží po vlastních špičácích a všemu vládne trojice Nadja-Laszlo-Nandor, kteří se snaží opanovat Staten Island a už mají v moci vlastní ulici. Tedy skoro. No a závěrečná poučka zní "Nikdy nehaste hořícího upíra svěcenou vodou.". 100% ()

ArsenalEagle 

všechny recenze uživatele

Přestože jsem byl k seriálové verzi zezačátku poměrně skeptický, protože mi hlavní představitelé na první pohled oproti filmu neseděli, stačil jeden díl, abych si tuto pětici podivínů zamiloval. Vtipné, inteligentní narážky, pořádná dávka popkultury, střety kultur a myšlení, hromada cameí a množství dobrých nápadů. Ideální seriál na chillování. Krom klasických upírů cením hlavně i ty energetické, protože o jejich existenci není pochyb. ()

Kaluž 

všechny recenze uživatele

Bezuzdný smích, křeče v bránici, válení se po zemi v unikajicích tělních tekutinách… tihle dacani z Nového Zélandu mě vždycky spolehlivě položí na lopatky. A já jim za to děkuju! Jen tak mimochodem, předcházející celovečerák tahle série s přehledem strká do kapsy. Což je prakticky něco neuvěřitelného. ()

Easykk 

všechny recenze uživatele

Guillermoo opravdu by jsi měl pít více vody!! Nejneuvěřitelnější upírská krávovina, která vás bude neskonale bavit každým dílem, mimochodem druhá série je daleko lepší, těším se na třetí jak na vyprání prádla :)) ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Život upírů v současném New Yorku je plný překvapení. 1) Na rozdíl od duchaplného stejnojmenného australského snímku s decentním anglickým humorem zde tvůrci příliš tlačí na pilu. Směj se nebo zhyň._____ 2) Ale energetický upír Colin je skvělý._____ 3) První řada - 3*. Druhá řada už jen opakuje motivy řady první - 2*. ()

Colby Sawyer 

všechny recenze uživatele

Co děláme v temnotách je jednou z nejlepších komedií 21. století a nápad navázat seriálem nevypadal úplně skvěle. Naštěstí ho tvoří původní autoři, kteří evidentně nechtěli parazitovat na něčem úspěšném. Seriál se drží stylu filmu, ale zároveň ho nevykrádá. Noví upíři jsou skvělí a jejich motání se po současném New Yorku je prostě výborné. První série je pecka, druhá je pořád velmi kvalitní, ale ukazuje, že tato látka je poměrně limitovaná a snad budou tvůrci soudní a poznají až bude čas skončit, protože by byla škoda, aby se z tohoto stalo šlapání vody. ()

kagemush 

všechny recenze uživatele

Je ohromná chyba vnímat toto dílo jako komediální seriál. Tak jako před pár lety na Novém Zélandu, tak i zde se jedná o precizní, kultivovaný a se sebezničující odvahou filmového štábu natočený dokument o neživotě jedné z menšinových komunit. Jako vzdělávací pořad naprostá pecka. Dozvíte se mimo jiné, jaká zbraň je nejvhodnější pro ztrestání vlkodlaka, který (úmyslně) opakovaně ochcává dřevěnou vulvu vaší matky! ()

Související novinky

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (více)

Reklama

Reklama