Komentáře uživatelů k TV seriálu (24)

S upíry na Staten Island a po pravdě, tady ten casting a dvacetiněco-minutový formát na dva večery mi sedne ještě víc než měl originál, přičemž je to zhruba stejně nápaditě vtipný a roztomilý, se super "improv" smyslem pro humor. Sem s další. ♪♫(28.10.2019)

Skoro nevím, co víc ke spokojenosti. Jo, je to blbina, která neříká nic o ničem a celý koncept mockumentu okázale nedává smysl, ale právě v tom je to kouzlo. U filmu jsem objevil svůj komentář "asi bych to vydržel sledovat jako krátký sitcom, vlastně mě mrzí, že se s těmi postavami už nesetkám." Takže výhra!(6.6.2019)

„Já nejsem vrah. Jen vyhledávám lidi, které je snadné...zabít.“ Už film, podle kterého je tohle natočeno, mě dost bavil. A pak jsem zhlédl skvostný pilot seriálu a už můžu říct, že vysokou úroveň humoru a originality si Waititi a Clement udrželi po celou 1. sérii, a to až po „zneklidňující“ konec. Zároveň se podařilo vyždímat téměř maximum i z toho „mockumentu“ (za vrchol považuju zvukařův „problém“), kdy často ani není potřeba, aby postavy do kamery něco říkaly, divákovi k pobavení mnohdy stačí jen jejich výmluvný výraz (s čímž souvisí i skvělý casting celé ústřední pětky, kterou jsem si okamžitě zamiloval). Prozatím tuto pecku, jež mi dokonale sedla, hodnotím jednoznačně 5 hvězdami a připojuju poučení, které jsem si odnesl. Nikdy, ale opravdu nikdy nehaste svěcenou vodou svého hořícího zaměstnavatele, pokud jím je upír…„Přišli jsme sem z Evropy asi tak před 200 lety, protože tam tehdy měli proti upírům celou řadu předsudků.“ - „Nelíbila se jim bledost naší pokožky.“ - „Nebo skutečnost, že zabíjíme a jíme lidi.“ - „Jo, to asi víc.“(21.7.2019)

Pokračování jednoho z nejzábavnějších filmů o upírech roztažené do podoby seriálu, se vším dobrým i špatným co k tomu patří. Film byl tehdy naprostý úkaz který mi svou mimózností a zároveň promyšleností vyrazil dech, seriál je tedy zákonitě už o ten moment překvapení slabší - a slabší je i tím prodloužením do zhruba čtyřhodinového seriálu. Koncentrace skvělých gagů je tu citelně menší, kvalit filmu dosahuje jen tak každý druhý díl, a dokonalá linka s Guilermem je tu zbytečně naředěna fillery, a navíc nedostane ani pořádné zakončení, neb zaúřaduje klasicky seriálový cliff-hanger. Potenciál byl tedy trochu větší. Vynikajících nápadů je tu nicméně pořád tolik, že to zas až tak nevadí... a navíc, ten hlavní nápad s loser upíry v reality show, ten je prostě tak nosný, že by to byla zábava i kdyby celou dobu jen lovili panice na fantazáckých srazech.(6.9.2019)

Neměl jsem k tomuto seriálu z počátku vůůbec žádnou důvěru. Tyhle projekty "Aha! Tenhle film se líbil, tak to trochu natáhneme, naředíme, dáme tam nějaké podřadnější herce a voilá - máme seriál" totiž známe. Ale světe div se, funguje to skvěle! Asi i díky tomu, že se toho Jemaine s Taikou ujali sami a ne pouze přeprodali práva... Ano, člověk by mohl namítnout, že hodně dílů je solitérních, že na sebe často ani (moc) nenavazují, příp. že se určitá linka rozpracuje v jednom díle a naváže se na ní opět až o několik dílů později, ale to jsou za mne malé pihy na kráse. Pozitivně mne překvapilo hned několik věcí. Například že se nápad z filmu pouze nerecykluje, ale dost obohacuje, například Colinem jako emočním upírem (kdo někdy takového doopravdického Colina potkal, nemůže dát ruku do ohně za to, že se tím skutečně fyzicky neživí) nebo konceptem "familiar", ve kterém je chudák deset sloužící Guillermo naprosto kouzelný. Dále je skvělá ústřední trojice upírů / herců. Nejrozkošnější je asi Nandor, naše přerostlé upírské dítě, a příjemně překvapil Matt Berry jako Laszlo, který pro mne měl dosud pouze jednu polohu, a to Douglase v IT Crowd, což byla, řekněme si to upřímně, velice prostá a dost otravná role... Prostě palce nahoru a těším se, jestli se z Guillerma ve dvojce stane lovec upírů nebo ne... 100%(1.2.2020)

Když se dají dohromady Taika Waititi a Jamie Clement, nemůže vzniknout nic jiného, než tenhle geniální seriál. Nadja, Laszlo, Nandor, Guilermo a Colin, jako čtveřice upírů a jeden sluha v príběhu, který je neuvěřitelně blbý, nekorektní a výtečný zároveň. Stejnojmenný film si zase až tak moc nepamatuju, ale těchto deset dílů ho překonalo minimálně o parník.(7.6.2019)

Bezuzdný smích, křeče v bránici, válení se po zemi v unikajicích tělních tekutinách… tihle dacani z Nového Zélandu mě vždycky spolehlivě položí na lopatky. A já jim za to děkuju! Jen tak mimochodem, předcházející celovečerák tahle série s přehledem strká do kapsy. Což je prakticky něco neuvěřitelného.(15.11.2019)

U filmu jsem si říkal, že by z toho byl skvělý sitcom a Clement s Waititim mě nezklamali. Trampoty upírů v dnešním světě posunuli ještě o level výš. Hromada hlášek, nezapomenutelných gagů a navrch energetický vampír Colin, který bude v leckom evokovat vzpomínky na únavná kolečka po úřadech. Chybu nemá ani věrný sluha Guillermo, který touží po vlastních špičácích a všemu vládne trojice Nadja-Laszlo-Nandor, kteří se snaží opanovat Staten Island a už mají v moci vlastní ulici. Tedy skoro. No a závěrečná poučka zní "Nikdy nehaste hořícího upíra svěcenou vodou.". 100%(6.6.2019)

Ach, Nadja! <3 <3 <3 :D(17.6.2019)

Whiskey!(23.6.2019)

i když tady ten mockumentary styl trochu bije do očí a pozbývá smyslu mnohem víc než u filmové předlohy,tak je to pořád zhruba stejně zábavné.Vzhledem k délce sice kadence vtipů prořídla,ale hodně to zachraňuje obsazení,které je přirozené a působí správně nenuceně připitomněle.Sem s druhou řadou,..80%(2.1.2020)

1. série: Seriálové předělávky jsou trendy. Nyní je to případ, kdy jsem byl lehce skeptický. Původní film měl lehce problém v tom, že to mnohdy už to vypadalo, že to sklouzne to nějaké pomalosti a hlavně nudy, ale na poslední chvíli to vždycky dokázal nějak zachránit. Nyní je zde větší prostor na přešlap. A že jich bylo hodně. Vlastně šlo teoreticky o jeden velký přešlap. To, co se zdálo ve filmu jako lehce stupidní, ale nadnesený humor k dané situaci, kdy nemusíte tolik tlačit do detailu. Seriál je dlouhotrvající záležitost, i když jenom ve 20 minutách, ale tam do detailů asi jít musíte a bizarní situace jsou mnohdy až moc do hloubky. A to je ještě lepší situace. Horší bylo spíše, když humor, co měl být humor byla spíše chabá, ne-li trapná snaha o vtip. Film byla královská podívaná a hlavně humorná záležitost. Seriál je snaha o alternaci, která měla prohloubit svět vytvořený filmem, jenže problém byl v tom, že tohle nebyl důvod, proč nás film bavil. Bavilo nás to jako originální, rychlá a jednoduchá záležitost s ultra originálním konceptem a překvapením v rámci humoru. Lehká natěšenost a mírná skepse se změnila v naprosté zklamání a skoro nulový zájem o druhou sérii.(27.10.2019)

Pre milovníkov originálu povinná jazda, pre neznalého diváka to celé môže vystreliť trochu mimo, jedná sa však o suverénne najzábavnejší seriál sezóny, ktorý pokračuje v duchu originálu v stavaní sveta upírov na hlavu prostým aplikovaním komédie na stereotypy o týchto fikčných príšerách. V každej epizóde je hromada originality, miliónové nápady (energy vampire) a talentovaní ústrední herci pomáhajú predať každý jeden brilantný gag.(1.6.2019)

Výborné. Nič viac netreba dodávať. Ak vám sedel film, seriál vás určite nesklame. Ak ste film nevideli, seriál vás určite nesklame. Absurdný štýl humoru Taika Waititiho v kombinácii s mockumentary proste nemôže sklamať. Iba že by áno, ale inak určite nie.(13.6.2019)

Americký remake/spin-off zahraniční klasiky? Jako vždy o něco mainstreamovější, stravitelnější pro masy... A taky nudnější. Ta Waititiho hravost tady prostě chybí. Na první pohled jsou poznat dva zábavnější díly (které si Waititi natočil sám), zatímco zbylé, na kterých se nepodílel, zapadnou do průměru... Škoda.(27.1.2020)

Pri pôvodnom filme som do komentáru napísal, že krátkometrážny formát by mi sadol viac a veruže aj sadol! Tento štýl nízkorozpočtového falošného dokumentu nesadne každému, ale je to tak iné oproti všetkému okolo, že to stojí za pozornosť. Musím ale uznať, že skvelé epizódy sa striedajú s vlažnými, kvalita určite nie je konštantne vysoko. No má to skvelé postavičky a nechýbajú ani záblesky geniality (energetický upír Colin Robinson). Teším sa na druhú sezónu. 8/10(21.6.2019)

Matt Berry a Natasia Demetriou ftw. Stejný formát, stejný humor, stejná tématika a stejná zábava jako film. Pořád je to hravé a mile zábavné a libuje si to v trapných situacích a divných vtipech. A má to cameo Wesleyho Snipese! Maximum tomu nedám jenom proto, že to napříč první řadou (především v úvodu a potom když přijdou na scénu vlkodlaci) nejlepší vtipy z filmu recykluje. Jsem ale nadšenější než upír na exkurzi v krevní bance a na pokračování budu čekat jako na Guillermo na věčný život.(11.1.2020)

Absolútne fenomenálny nápad Taiki Waititiho a Jemaina Clementa sa dočkal i seriálového spracovania. Čo viac si priať? Síce tam už nehrajú v hlavných úlohách, ale casting je perfektný. Zachovali si vttipnosť filmu a zároveň priniesli niečo nové (hlavne upírka Nadja je skvelou alternatívou a povedala by som, že vo filme vyslovene chýbala). Len tak ďalej.(5.6.2019)

• Sticks

Premárnený potenciál. Seriál sa chce až moc priblížiť k filmu a na to šeredne dopláca. Nie je tu nič nové, upíry sú "blbejší" a stretnutie s vlkodlakmi je ako cez kopirák. Je to škoda, posobí to dosť bez nápadu a "na istotu". V povodnom snímku bol aspoň cítiť akýsi strach a stále niečo nové z "underworldového sveta". U seriálu ten pocit absentuje. Zasmial som sa, keď predstavovali Colina Robinsona a čakal som viac z postavy Matta Berryho, ale táto rola mu nesadla.(27.1.2020)

Upíry ktorí dobývajú Staten Island alebo možno len jednu ulici ? Skvelá paródia pri ktorej sa kvalitne nasmejte. Vynikajúce nápady a tak isto aj herecké obsadenia. U mňa za 4* a tešim sa na ďalšiu sériu.(22.2.2020)

<< předchozí 1 2