White Snake

• Čína Bai she: Yuan qi (více)

Hadí démonka Xiao Bai disponující magickou silou se pokouší zastavit mocichtivého taoistu, který konzumuje hadí duše, aby neustále zvětšoval svou moc. Její mise má bohužel za následek ztrátu paměti. V malé vesničce lovců hadů ji nachází mladík A-Xuen a rozhodne se, že dívce pomůže získat zpět její vzpomínky a tím i její identitu. Netrvá dlouho a oba se do sebe zamilují. Každopádně tajemná dívka si postupně uvědomuje, že patří mezi hadí démony, jejichž soužití s lidmi je nemožné. A-Xuen však neztrácí naději a hledá způsob, jakým by jejich láska mohla fungovat, zatímco Xiao Bai musí dokončit svůj úkol. (P.V)

P.V

Musím říci, že Čína animované filmy dělat umí. Nádherné zpracování s úžasnou animací, příběh inspirovaný čínskou legendou byl také povedený. Každopádně by mi vůbec nevadilo, kdyby film trval o něco déle, aby dostal více prostoru i vztah mezi oběma hrdiny. Akční scény rozhodně nejsou špatné, ale chybělo mi tam více těch romantických s překrásnou Xiao-Bai. Po Dragon Nestu, od kterého jsem rovněž nic nečekal, opět velmi milé překvapení. Do čínské animované tvorby se asi ponořím hlouběji, zatím jsem s ní spokojený. ()

Jirka_Šč

Na úvod mohla být zřejmě docela pěkná legenda o chlapci, který se zamiloval do hadího démona, ale zpracování je příliš tuctové. Animace je krásná, což drží 3*, ale taky tuctová. Přitom jsou tam docela zajímavé charaktery, které měly potenciál. Trochu škoda. Trailer https://www.youtube.com/watch?v=JPJXKKdMgU8 ()

chelseaman22

Číňané dokazují, že vyjma corona viru dokáží světu prospět i něčím jiným, co nevyvolává nutkavou představu zemřít. Bravurní vizuál doplácí na fádní zápletku, která se nechce postavit do kontroverze, což jí však zcela zásadním způsobem ubírá na atraktivitě. 68 % Celosvětový příjem k 14. 2. 2020: $61,631,776, což je 5,38 násobek rozpočtu ()

Jeoffrey

Po vizuální stránce moc hezký film, příběhově trošku slabší a až příliš předvídatelný. Mělo to i jisté kouzlo, ale rozhodně mě to neokouzlilo tak, jak bych si přál a tak si říkám, že takových 7/10 je adekvátní. Samotný závěr mě trošku zklamal a zanechal s jedinou myšlenkou "Proč sakra čekala tak dlouho?". Ale ano, zajímavé a pěkné... ()

iXtr3m3

Bolo to pekné, ale je vidieť, že kým mi to ležalo na disku a odhodlal som sa, pozrieť si to, tak to zostárlo. Dostal som sa k tomu, keď som pozrel Ne-zha Reborn a musím povedať, že to bola iná liga. Jasné, je to o dva roky mladšie ako White Snake, ale predsa, prišlo mi to dospelejšie, ucelenejšie, dramatickejšie, akčnejšie. Uvidím, ako na tom bude Green Snake, ktorý je Ne-Zha Reborn podobný, aj keď neviem, ako rýchlo sa k tomu zasa odhodlám, keďže od tohoto som očakával omnoho viac. ()

• V závěrečných titulcích je k vidění mezititulková filmová scéna. (Rominator)