Mucu: Mieru me (TV seriál)

• japonský

無痛~診える眼~

• japonský

Mutsu - Mieru Me -

Painless - Eye Can Diagnose

(neoficiální název)

Mysteriózní

Japonsko, 2015

Komentáře uživatelů k TV seriálu (1)

Po téhle doramě jsem sáhnul hlavně kvůli Nishijimovi Hidetoshimu. Proto i když lékařské počiny nevyhledávám, tak v kombinaci s detektivkou jsem dal Mutsu - Mieru Me – šanci a pustil si 1. díl. Po jeho zhlédnutí se ve mně mísily protichůdné názory. Hlavní problém jsem měl s postavou detektiva Hajaseho, zrovna mi totiž dvakrát nesedl. Na druhou stranu jsem byl zvědavý, kam se příběh posune a co se z toho vyvine. Ředitel nemocnice byl až tak úžasný, až mi z něj běhal mráz po zádech. I další vedlejší postavy slibovaly zajímavý vývoj. Více mě tak začalo zajímat dění v nemocnici než vyšetřování Hajaseho případů. Tyhle dvě linky se ale následně začaly různě propojovat a začínalo to být docela zajímavé, byť chování některých postav bylo v některých případech dost prapodivné (zdravím detektiva i Takashimu-sensei). Gradace příběhu nemusí sednout každému, protože byť se pořád něco děje, jednotlivé střípky informací jsou odhalovány skutečně jen zlomkovitě.*** Hudba je v tomhle případě povedená a to jak ta openingová tak i instrumentální.*** Hodnocení: Zasloužené 4*. Painless se může pochlubit příběhem, který neztrácí dech, ale zároveň si najde na vše čas. (I když finální rozuzlení na mě bylo již trochu zdlouhavé.) Postavy vyjma Satomi-chan a Ibary mi sedly (dokonce jsem si zvyknul i na Hayaseho ;)) a hudba vše pozvedla o stupeň výše. Takže pokud i vy váháte nad nemocničním dramatem, klidně si Painless pusťte, protože i když se vše motá kolem nemocnice, přeci jen je to spíše detektivka s dramatem dohromady. (8/10)(30.9.2019)