Závod o útěk

(pořad)
  • USA Race to Escape
Reality-TV / Soutěžní
USA, 2015, 6x45 min

V každém dílu nového pořadu "Závod o útěk" uvidíte zcela jinou lokaci, od holičství z šedesátých let s autentickými křesly i umyvadly po krásně zdobenou čínskou restauraci. Všechna tato místa však mají dvě věci společné: žádná okna a jen jedny dveře s pěti obrovskými zámky, které lze otevřít pouze pomocí kódů ukrytých v hádankách. Lidé ve dvou týmech, kteří se neznají, mají jednu hodinu na to, aby vyluštili pět různých hádanek, porazili druhý tým a vyhráli 25 000 dolarů. (Discovery Channel)

honajz

Velice slušný soutěžní pořad, který si bere to nejlepší třeba z Pevnosti Boyard, jen to směstná na jedno místo a do jedné hodiny. Máme zde dva týmy, červené a modré (modří už vědí ;-)), a každý je ve stejné místnosti (holičství, salón...), odkud mají za úkol utéct. Aby utekli, musejí najít pět číselných kódů pomocí nápověd a za použití logického myšlení. Mohou využít nápovědy, ale pak jim jdou dolů peníze, jež mohou vyhrát. Moderátor divákům dopředu řekne, co soutěžící mají hledat, takže pak už jen koukáme, jak se třeba jeden tým ne a ne chytit a točí se ve smyčce, a druhý se dostane skoro ke konci, a ne a ne přijít na poslední čtyřčíslí. Pro mne docela zábavné a napínavé, logické hádanky jsou poměrně na úrovni (žádné náhodné prvky nebo neobvyklé kombinace), možná i proto, že rád hrávám adventure hry. ()