FYRE: Největší večírek, co nikdy nebyl

Fyre

Fyre: The Greatest Party That Never Happened

Dokumentární

USA, 2019, 97 min

Chris Smith

Chris Smith

Billy McFarland (a.z.), Ja Rule (a.z.), Ron Funches (a.z.), Elsa Hosk (a.z.), Chanel Iman (a.z.), Emily Ratajkowski (a.z.), Lais Ribeiro (a.z.), Andy Richter (a.z.), Kendall Jenner (a.z.), Kylie Jenner (a.z.), Bella Hadid (a.z.), Hailey Bieber (a.z.), Alyssa Lynch (a.z.)

Chris Smith, Danny Gabai

Fyre music festival založili McFarland a rapper Ja Rule. Návštěvníků bylo slibováno, že jde o luxusní festival na Bahamských ostrovech s modelkama v bikinách a ty nejlepší umělci. Pak na místě zjistili jinou realitu. Dokument je hezky vystavěn a jeho skutečným tématem je společnost a to, že bohatí lidé jsou nenapravitelní. Je to absurdní plné bezskrupolózních debilů bez zábran.(24.6.2019)

Nějak se mi nechce zjišťovat, jak moc je to celé, nebo není založené na pravdě, protože pro mě nejde o fakta, která by mě nějak ovlivňovala do budoucna. Každopádně jsem se ale bavila a těšila jsem se, až zjistím, jak to celé dopadne. Vždy mě fascinovalo, co všechno dokáže dobře postavený marketing. Je to svým způsobem geniální.(9.4.2019)

Dokumentární pecka, která neskutečně zábavně odhaluje zákulisí monumentálního failu/podvodu a zároveň něco říká o generaci milleaniálů a snadnosti manipulace v době instagramové. Pití Evianu už nikdy nebude jako dřív.(27.1.2019)

Z hlediska informačního a objektivního nejde brát tenhle dokument moc vážně, jelikož za ním produkčně stojí i FuckJerry, kteří moc dobře věděli do čeho jdou a tímpádem mají pracky více než špinavé. Ale co se týče kvalit a jak je tento dokument natočen, tak se rozhodně nudit nebudete ... ale pokud chcete více (objektivních) informací, sáhněte raději po Fyre Fraud od Hulu.(31.3.2019)

Jak trefně podotknul jeden z překvapených lidí v dokumentu (ne doslova): Darwin se obrací v hrobě. "Jestli jste ochotní, dát několik desítek tisíc dolarů za koncert blink-182 na pláži na soukromém ostrově, tak prosím. Óóólrááájt!!!"(14.2.2019)

Hodně zajímavé a mega fail.(20.4.2019)

• Kailo

Produkční společnost "FuckJerry", která se podílela na Fyre podvodu, dělala zároveň produkci pro tento dokument. Podívejte se ještě na verzi od Hulu - FYRE FRAUD, kde jsou takové věci uvedené a zároveň, ať máte objektivnější obrázek.(5.2.2019)

Keď máte prachy na reklamu, ktorá sa točí na Vašom súkromnom ostrove, plnú topmodeliek, tak musí byť predsa Váš projekt neskutočná pecka. Či? On ten ostrov úplne vlastne nevlastníte a prachy na topmodelky ste zohnali...pssst, FBI má uši všade. Fajn ukázka toho, ako výborne zacielená a načasovaná fotka na Instagrame dokáže hory prenášať. Vďaka Fyre si užijete pohľad do zákulisia nenaplneného sna/naplneného podvodu, kde veľké množstvo ľudí vedomo buduje jeden veľký prúser. V dokumente všetci hovoria, že síce strašne dlho vedeli, že to nemôžu zrealizovať, ale fakt sa snažili do poslednej sekundy, tak americký úsmev a bye.(1.11.2019)

Kam se hrabe Český sen, když můžete mít ten americký. Dokument ukazující všechno, co je špatně se samozvanými marketingovými guru typu českého MajkJePan, kteří sice přijdou se zajímavou vizí a shrábnou cash, ale v momentě, kdy je potřeba se ponořit do tvrdé rutinní práce a realizace, velmi rychle dají ruce pryč. Holt každý není Jobs nebo Musk a už vůbec ne každý si uvědomuje, kolik dřiny a potu jejich "vizionářství" stojí. Jelikož se profesionálně v marketingu pohybuji, bohužel vidím, kolik potenciálních McFarlandů se v branži vyskytuje a jak ostražitý člověk musí být, aby se nenechal zvábit iluzorním světem kdejakého pomatence, který vás po nezdaru nechá s ledovým klidem utopit v žumpě.. Objektivnější obraz poskytuje Fyre Fraud, nicméně tento dokument obsahuje interní záběry z průběhu příprav festivalu. Předpokládám proto, že FuckJerry jakožto agentura pro soc. sítě festivalu (tedy spoluviník) je také producentem tohoto dokumentu a na videomateriál vlastní práva..(31.12.2019)

Zkurvený sociální sítě!(12.5.2019)

Jo jo, je na tom něco skoro až děsivého.. Celá Fyre kauza mě na soc.sítích naprosto minula (a to i přesto, že jakýs takýs přehled mám) takže mě dost nahlodávala myšlenka jestli celý ten film není zdařilá mystifikace.. Ale prej to fakt proběhlo, takže dejme tomu... Přeškrobený, předražený a přeleštěný fesťák plný šitoidní hudby mi je naprosto u prdele, takže jsem se jen královsky bavil nad bezbřehou arogancí přístupu "všechno bude fajn, máme přece skoro bezednou studnu peněz" která zcela "neočekávaně" narazila na realitu. Na druhou stranu, moc bych se nesmál miléniálům, že si koupili lístky na tenhle průser, protože zásadní potíže třdění fejků od faktů v dnešním informačním světě nemá zdaleka jen generace Y. To, že takový zájem vzbudila akce po všech stránkách povrchni a vyprázdněná, je samozřejmě už věc jiná..(11.6.2019)

Docela by mě zajímalo, jestli do toho šel McFarland s tím, že udělá podvod, anebo doufal, že party bude mít takový úspěch, že všechny ty nedostatky lidé jednoduše přehlédnou. Dopadlo to jak to dopadlo, ale je mi záhadou fakt, že mu to lidé žrali. Teď tím nemyslím instagramovou generaci, ale spíš profíky, kteří s ním do toho šli i přesto, že jim musela být zjevná nekoncepčnost a nereálnost celého projektu. To mi hlava nebere. Dokument sráží snad jen produkce v podání FuckJerry, ale na druhou stranu si musím položit otázku, o co by to mohlo být objektivnější. 80%(14.4.2019)

zabavny dokument o jednej mega akcii ktora skoncila dost neslavne. mam jedneho znameho ktory zije podobnym stylom ako BILLY, som zvedavy ako to s nim nakoniec dopadne...(22.1.2019)

Kauzu samotnou asi budete z doslechu znát, ale je super, že vás dokument trochu zavede do zákulisí přípravy toho projektu a člověk vidí, jak ten clusterfuck postupně vznikal.(22.1.2019)

Dokument o neobyčejné party na ostrově Pabla „narkobarona“ Escobara, která se zvrtla ještě před tím, než vůbec začala. Osobně jsem ve svém životě absolvoval pouze jeden festival s přespáním a musím říci, že močení na stan ze strany opilích účastníků festivalu bylo příjemnější, než se trmácet na Bahamy a nedostat postel a kus žvance. Já měl alespoň stan. Z části nepromokavý. 82 %(19.6.2019)

Hned jsem si vzpomněl na to, jak před lety vzniknul Český sen. Tohle je podobný příběh, jen v mnohem větším měřítku, kde jeho hlavní hrdinové zdatně manipulují davem pomocí nástrojů moderní doby. Zajímavé se podívat, co všechno je možné prodat.(6.9.2019)

Fyre jako jeden ze symbolů moderní doby a pobláznění milleniálů sociálními sítěmi. Je tu lehká snaha začlenit kauzu Fyre do kontextu dnešní doby a hodnotit dle ní tzv. generace. Bohužel tento pohled je podle mě zcela zcestný, jelikož vždy existovali a vždy existovat budou podvodníci, kteří budou využívat všechny možnostmi, které se jim nebízí. V dnešní době jsou to především média a neschopnost velké části populace filtrovat, co je pravda a co ne. Billy McFarland je pouze podvodník, který zneužil jeho možností a neschopností jiných, ale musím uznat, že podvedení všech těch umělých influencerů a blogerů bylo vtipné sledovat. Jak se hroutí někde na pláži na Bahamách. Velmi zajímavé a zábavné, ale bohužel bez přesahu, který by to chtělo mít.(15.5.2019)

Zajímavý příběh, jenž šlo podat lépe. Tak trochu zbytečně nutí reflektovat současnou společnost nad sebou, hlavně co se týče sociálních sítí, což dělá snad každý dokument a médium v dnešní době. Asi by lépe fungovalo se soustředit na případ samotný, ale jo funguje to.(20.1.2019)

Asi nemá úplně smysl komentovat a moralizovat, co tady bylo komentování stokrát. Je to pěkná sonda do zákulisí něčeho bláznivého. Ale je třeba na to nahlížet trochu mezi řádky.(9.2.2020)

Šmejdi po americku. Kromě obsahu, kdy jen kroutíte hlavou nad tím, že týpek viditelně podvádí a ještě si to celý natáčí (díky čemuž to máme z první ruky), je taky bezvadně vidět, jak tupá masa zombies skáče podle toho, jak nějaká random slepice (pardon, influencerka) něco plácne na instáč. To už jsme fakt tak zdegenerovali? Právě tenhle přesah se mi líbil, že to nebylo čistě o uspořádání festivalu, jakej svět neviděl. A neviděl :-) Super dokument.(8.2.2019)

6/10(19.2.2020)

<< předchozí 1 2