Průsmyk (TV seriál)

• Německo

Der Pass

Pagan Peak

Drama / Krimi / Thriller

Německo, 2019, 6 h (Minutáž: 45 min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (26)

Němcům to hraní na Dány moc nejde...Průsmyk holt není Most, i když by jím chtěl hodně být...(8.10.2019)

Derivát skandinávského projektu Broen. Inteligentní, brutální, psychopatický sériový vrah, nesourodá dvojice vyšetřovatelů opačného pohlaví, přeshraniční spolupráce dvou kriminálek sousedních států, snaha o temnou až mysteriózní atmosféru. Narozdíl od Mostu se drží Průsmyk zpátky, je střízlivější, méně efektní a počáteční atmosféra se s přibývajícími díly také částečně vytrácí. Tři hvězdičky si ale obhájí bez problémů. Celkový dojem: 60 %.(18.9.2019)

Po nějaké době zase dobře tajemný hutný krimipříběh z Rakouska a Německa. Podobnost v naší Vzteklině velmi zřejmá.. Za mě skvělé!(7.9.2019)

Rakousko-německý seriál Průsmyk asi má trochu inspiraci švédsko-dánský Most (po americko-mexickém a francouzsko-britském Tunelu). Rozdílnost je třeba v tom, že Saga Norénová má syndrom Aspergerův a Gedeon (u policejních postav se toto jméno začíná objevovat často) Winter trpí mírnou formou Tourettova a máslo na hlavě. A jsou tu krampusové. Je to můj komentář č. 666.(8.10.2019)

Průsmyk připomíná skandinávskou atmosféru a drží ji až do poslední scény. Mrazivě tajemná krampusovská podívaná, byť pachatel je divákovi znám. Výborně sestavená kompozice jednotlivých dílů, přesvědčivé herecké výkony.(29.9.2019)

Seriál bohužel dost tlačil na pilu, aby se stylem přiblížil severským kriminálkám. Dosáhl toho ale jenom částečně. Atmosférou a napětím o stupeň níže. Možná by mu pomohlo zkrácení tak o dva díly, protože hlavně už ztrácel tempo.(28.9.2019)

Škoda, že sa od polovice vytratila mystery atmosféra (od záhadnej mŕtvoly pašeráka presne na hraničnom kameni až po bombový útok - tomu sa povie riadna zmena), ináč spokojnosť.(2.3.2019)

Pár momentů tak sice Most lehce připomínalo, ale jinak se přátelé z Němec docela vyšvihli. Až na poslední záběr tedy - ten by byl trpký i na Seveřeny.(9.10.2019)

Krimi "severského" stylu. PS výborná hudba(15.10.2019)

Inu, mělo to své chyby, né že ne, ale atmosféra výborná, hudba taky a výběr herců přímo pecka. A nejvíc potěšil snad ten konec. Vše dopadlo jak má..(4.10.2019)

60% - Německo-rakouský Most (bez vykřičníku), v titulcích přiznaný. Zajímavé přírodní scenérie a dostatečně napínavý případ, ona samotná krampusovská tradice je dost děsivá, kam se hrabou naši čerti, doprovázející Mikuláše. Postavy vyšetřovatelů byly relativně v pohodě, i když už se z toho stává poměrně klišé - ona má poměr se ženatým nadřízeným, on tak trochu pracuje pro jeden gang. Ale to mi tak ani nevadilo. U mě seriál sráželo dolů několik jiných věcí: Že jsme záhy poznali pachatele a že v této věci nedošlo k žádnému nečekanému překvapení. Že se prakticky celý sedmý díl mohl škrtnout, protože byl vlastně o ničem. Že po sedmi dílech byl případ (neuspokojivě) uzavřen a v posledním díle po roce se pak rozjelo prakticky nové vyšetřování. Nepochopitelná pro mě taky byla motivace pachatele vůči komisařce Stockerové a proč se celou věc rozhodl vyřešit tak, jak ji vyřešil. A vlastně i to téma krampusovských masek tak nějak postupně vyšumělo. Ale pokus to byl sympatický.(30.9.2019)

"Cesta životem je cesta sračkama... Tak proč chodíš každej den do práce?" Skutečně mysteriózní série s kvalitní hudbou, kamerou a skandinávským stylem, jen ty dialogy byly někdy ne moc uvěřitelné.(12.10.2019)

BRON nelze překonat. Avšak míchaná dobře vybraná dvojice vyšetřovatelů je vždycky plus. Lokace to vylepšila, sníh je magický. Padouch poměrně pochopitelný. Konec potěšil.(28.9.2019)

Celou dobu jsem se divil, jak je možné, že je to tak okatě podobné Broen, až jsem se jednou pozorněji zadíval na titulky a bylo jasno. Je to licencované. Takže klon. Ale neodsuzujme šmahem.(4.10.2019)

Není to určitě špatné, ale kdyby z toho tak moc nečouhala ta touha stát se Mostem, a bylo tam víc odvahy pustit uzdu vlastní originalitě, mohlo to být lepší. 65%(14.10.2019)

• Víteček

Nápadem vykrádající Most, ale je to o hodně horší. Jeden z vyšetřovatelů je krajně nesympatický, druhá je extrémně nezajímavá, ale je nám dostatečně zdůrazňováno, že ráda fotografuje a tak můžeme dlouho sledovat, jak hledá nejlepší záběr. Nevhodně umístěné a natahované flashbacky taky zrovna nepomáhají. Celé to působí hodně lacině natočené a ústřední písnička je strašná odrhovačka. Opuštěno po dvou dílech z nichž tomu druhému jsem měl už problém věnovat pozornost. 35%(10.9.2019)

• terrore

To byla teda volovina. Bez napětí, bez nápadu, docela špatné herecké výkony. Kdyby to natočila třeba ZDF nebo ORF, tak to pochopím, ale od Sky jsem čekal něco mnohem lepšího.(6.9.2019)

Nápodobný Mostu, kdy každá část těla je na druhé straně hranice a nesourodá dvojice detektivů každý z jiné země se musí spojit, aby vyřešili ty bestiální vraždy. Takových seriálu jsem viděl. Bohužel zatím mě seriál moc nesvědčil, ale koukat se na to dá.(8.9.2019)

Německo- rakouská odpověď na švédsko- dánský Most? No nevím, nebylo to špatné ale... Dobrý rozjezd, ale postupně se napětí a spád vytrácelo. Poslední dva díly už byly poněk nudné.(5.10.2019)

scénář 4, režie 4, výprava 5, herci 5, celkem 18, tj. 80% Zdařilá ponurá atmosféra ve stínu alpských velikánů. Výborná vyšetřovatelka (Juia Jentsch). Vyšetřování přeshraniční spolupráce, vrah vraždí na obou stranách hranice. Vrah šikovně využívá nejnovější IT technologie.(13.10.2019)

<< předchozí 1 2