poster

Průsmyk (TV seriál)

 • Německo

  Der Pass

 • Velká Británie

  Pagan Peak

Drama / Krimi / Thriller

Německo, 2019, 6 h (Minutáž: 45 min)

 • Ampi
  ****

  Rakousko-německý seriál Průsmyk asi má trochu inspiraci švédsko-dánský Most (po americko-mexickém a francouzsko-britském Tunelu). Rozdílnost je třeba v tom, že Saga Norénová má syndrom Aspergerův a Gedeon (u policejních postav se toto jméno začíná objevovat často) Winter trpí mírnou formou Tourettova a máslo na hlavě. A jsou tu krampusové. Je to můj komentář č. 666.(8.10.2019)

 • gudaulin
  ***

  Derivát skandinávského projektu Broen. Inteligentní, brutální, psychopatický sériový vrah, nesourodá dvojice vyšetřovatelů opačného pohlaví, přeshraniční spolupráce dvou kriminálek sousedních států, snaha o temnou až mysteriózní atmosféru. Narozdíl od Mostu se drží Průsmyk zpátky, je střízlivější, méně efektní a počáteční atmosféra se s přibývajícími díly také částečně vytrácí. Tři hvězdičky si ale obhájí bez problémů. Celkový dojem: 60 %.(18.9.2019)

 • kolemjdouc
  *****

  vyhledávám německé krimi ať v knihách nebo ve filmu,natočené po "evropsku" - dávám pět za scénář i když bych nejradši dvě hvězdy ubrala za tu přemíru sexismu.opravdu není nutné aby za pár minut jednoho dílu bylo tolik sadistických scén které mohou diváka evokovat k obrazotvornosti jak ty krváky proběhly a co si nedomyslí tak se naservíruje?!Až nechutné!Seriál má osm epizod ale pokud by se zkrátily rozvláčné scény, zbyla by z něj jen polovina. Ale protože je docela zajímavá zápletka ,podívám se dál. Jinak scéna kdy obět je nalezena na hraničním patníku Německa a Rakouska je "vypůjčená" z kanadského filmu(dosti nedoceňovaného) Džentlmen nebo frajer (Hodnej polda,zlej polda).Tam je mrtvola přehozená vysoko na billboardu na hranici mezi Ontáriem a Quebecem.Při sundavání (kdy ji chtějí přehodit na jiné území aby se tím nemuseli zabývat) ji přetrhnou a každý stát má půlku těla a budou se tím muset zabývat spolu.Plagiát.(7.9.2019)

 • Rybizek
  *****

  Nejdříve jsem se lekla, že to bude něco podobného Zone Blanche, což se naštěstí brzy vyvrátilo, ale za to se potvrdilo, že to téměř dosáhne na kvality Broenu, a to se musí náležitě ocenit 86%. Nicholas Ofczarek jako hlavní komisař byl skvělý a správně úchylný a vychytralý vrah byl příjemnou třešničkou na dortu.(11.1.2020)

 • Víteček
  **

  Nápadem vykrádající Most, ale je to o hodně horší. Jeden z vyšetřovatelů je krajně nesympatický, druhá je extrémně nezajímavá, ale je nám dostatečně zdůrazňováno, že ráda fotografuje a tak můžeme dlouho sledovat, jak hledá nejlepší záběr. Nevhodně umístěné a natahované flashbacky taky zrovna nepomáhají. Celé to působí hodně lacině natočené a ústřední písnička je strašná odrhovačka. Opuštěno po dvou dílech z nichž tomu druhému jsem měl už problém věnovat pozornost. 35%(10.9.2019)