Zapomenutý princ

• Francie Le Prince oublié (více)

Všechno v Djibiho životě se točí kolem jeho milované sedmileté dcerky Sofie. Oddaný otec samoživitel nikdy nepřijde pozdě na jejich večerní pohádku. Každou noc, když Sofia usíná, ji bere do „Pohádkolandu“, smyšleného filmového studia, kde se stávají hlavními hrdiny světoznámých dobrodružných filmů, v nichž má Djibi hlavní roli prince Krasoně. O pět let později se ze Sofie pomalu stává puberťačka, příběhy jejího otce jí už tak neberou a Djibi je ve své roli prince vyměněn. Protože se jeho postavení ve skutečném světě i v „Pohádkolandu“ mění, Djibi musí vymyslet, jak v životě své dcery zůstat důležitou postavou. (Bohemia MP)

silentname

"The Lost Prince" je film, ktorý podľa mňa funguje aj nefunguje. Sú elementy, ktoré sa mi páčia, a sú tu elementy, ktoré sme už videli. Ak si pozriete trailer, v podstate viete presne čo sa bude diať ďalej. No miestami si ma vie film získať svojou srdečnosťou. Jednoznačne najlepšou momentkou je pre mňa záver filmu, kde sa dočkáme veľkolepého happyendu. A myslím si, že tam funguje veľmi dobre. V podstate to pekne ukazuje kolobeh života. Niečo sa skončí, no postupom času môže niečo nové začať. A môže to byť nový začiatok. Takže pekná myšlienka. Omar Sy je tradične skvelý. Mám síce trošku pocit, že zase hrá tú istú postavu, čo hral niekoľko filmov dozadu, no v tomto smere je stále rovnako charizmatický a dokáže to preniesť na plátno. Nemôžem ho kritizovať za to, že nedáva svojim postavám niečo nové, ak od neho jeho tradičné momentky očakávam. Je v tom obrovská dávka radosti a eufórie. A to ma vždy poteší. No rovnako funguje aj v momentkách keď má byť tvrdý a prísny. Role otcov mu proste idú perfektne. Osobne by som povedal, že mám s filmom dva vážnejšie problémy. V prvom rade svet príbehov nie je veľmi zaujímavý. Sú tam postavy, ktoré majú vynikajúce dizajny, no reálne mi to príde podobné ako roku 2015 v Pixarovke "Inside Out". A myslím si, že tie momentky tam uvidíte aj vy. A je ich celkom dosť. Nemôžem povedať, že by to pôsobilo ako totálna vykrádačka, ale inšpirácia tam určite musela byť. A potom som miestami bol z filmu trošku zmätený. Nebol som si vlastne istý v koho hlave sa celý ten svet odohráva. Pôsobí to najprv ako by to bolo v hlave Sofie. No postupne som nadobudol viac pocit, že to je v hlave Djibiho. No úplne jasný som z toho nebol. Ale je to asi najlepšie vysvetlenie pre mňa. Romanca v tomto filme mohla byť tiež vybudovaná trošku zaujímavejšie, no nemôžem povedať, že by to nefungovalo. A niektoré dialógy pôsobia celkom uveriteľne. Ako celok poviem, že som si film užil, no mohol byť zaujímavejší. No ak máte decká, tak sa pokojne choďte na to pozrieť. Myslím si, že ako rodinný film to funguje celkom dobre. Hodnotenie: B ()

Emily93

Hoci ma film upútal skvostnou myšlienkou, spracovaním v náznakoch poetiky a zároveň nezabúdajúc s dôrazom pre humor, našla by som poľahky jeho vrtošivé úskalia. Omar Sy ma stále viac presviedča výkonmi, aj vďaka nemu sa dostalo Zabudnutému princovi dôstojného dôvtipu. Neraz mi srdce búšilo, skákalo od sĺz k smiechu, inokedy som sa prichytila dumajúc nad tými neduhmi. ()

Ace.A.T.L.

Je potřeba se na to koukat, jako na klasický příběh otce vdovce a jeho rostoucí dcery a celý je to zabalený do pohádky. Proto tam neni potřeba hledat nic speciálního a ani inovativního. Pokud se do toho s tímhle člověk pustí, užije si to. Poud bude očekávat něco jinýho bude zklamanej. Já jsem vypnul porovnávání, přemýšlení a jen jsem se nechal vtáhnout do 2 do sebe propletených světů a líbilo se mi to. Omar Sy byl perfektní. Za mě slušný 3* a DOPORUČUJU ()

Arsenal83

Niečo, čo chce byť chvíľu rozprávkou a chvíľu rodinným filmom a stavia na charizme Omara Syho, ktorý ako osamelý otec s dcérou už má skúsenosti. Chce to byť aj vtipné, ale veľmi sa nedarí. Je to skôr také polosmutné zamyslenie sa otca, že stráca svoju dcéru, svoje dieťa, pretože puberta celé to detstvo zabíja. On by chcel čítať ešte rozprávky, ona však myslí už na iné. Dospievanie mení tie vzťahy. Nakoniec to dopadne všetko tak, že čokoláda sa má miešať s mliečkom, lebo to je dnes vo Francúzsku in. ()

BOURQUE

„Le prince“ je rola, ktorá pre Omara Sy sedí a vždy bude sedieť. „Zabudnutý princ“ sa zameriava na vzťah otca a jeho malej dcéry. Ako rastie, tak sa mení jej pohľad na svet a koniec koncom aj vzťah s otcom. Rozprávkový svet, v ktorom jej otec je princom, sa taktiež mení a reflektuje všetky zmeny, ktoré nastanú vo vzťahu otca a dcéry. Spojenie dvoch odlišných prostredí (reálna a rozprávková) je veľmi krehké, nie vždy je presvedčivé. Stabilnou vedľajšou postavou je tu Bérénice Bejo. Samotný príbeh je klasický a obsahuje tie „klišé“ prvky, ktoré očakávate. Uznávam, že ten rozprávkový svet má svoje chybičky. Ale keď sa na to pozriete zhora, tak uvidíte, že celé to vzniklo s čistým srdcom (kvôli tomu tá tretia hviezda). „Rozprávky sú večné“, čo potvrdzuje aj záverečná scéna (spojená práve s touto myšlienkou). Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

• Dvě z postaviček v zemi „Zapomění“ jsou Donald a Melanie Trumpovi, ztvárněni panenkami, ale obličeje jsou nezaměnitelné. (Ace.A.T.L.)