Zapomenutý princ

Laurent Ott

Kostýmy:

Sabrina Riccardi
  • Anderton

Nech sa na to pozerám z akéhokoľvek uhlu, ústredný nápad je blbosť. Pričom aj tá myšlienka, na ktorú akože čakáme celý film, je každému jasná od začiatku a v reálnom svete tak zrejmá, že potvrdzovať si ju v kine je nonsense. Paralelný svet filmových štúdií je tuctový, ako to len ide, skrátka Hazanavicius nie je Gilliam, Jeunet ani Burton. Občas poteší nejaký ten paralelný strih medzi skutočným a fantazijným svetom, ale žeby to dávalo hlbší zmysel, za to by som ruku do ohňa nedal. Spoliehať sa na to, že stačí divákov nalákať na ďalšiu hrejivú komédiu s Omarom Syom už nestačí, i keď nepochybujem, že svoje obecenstvo si Zabudnutý princ nájde.(9.7.2020)

Hoci ma film upútal skvostnou myšlienkou, spracovaním v náznakoch poetiky a zároveň nezabúdajúc s dôrazom pre humor, našla by som poľahky jeho vrtošivé úskalia. Omar Sy ma stále viac presviedča výkonmi, aj vďaka nemu sa dostalo Zabudnutému princovi dôstojného dôvtipu. Neraz mi srdce búšilo, skákalo od sĺz k smiechu, inokedy som sa prichytila dumajúc nad tými neduhmi.(12.3.2020)