Reklama

Reklama

Zapomenutý princ

  • Francie Le Prince oublié (více)
Trailer 3

Obsahy(1)

Všechno v Djibiho životě se točí kolem jeho milované sedmileté dcerky Sofie. Oddaný otec samoživitel nikdy nepřijde pozdě na jejich večerní pohádku. Každou noc, když Sofia usíná, ji bere do „Pohádkolandu“, smyšleného filmového studia, kde se stávají hlavními hrdiny světoznámých dobrodružných filmů, v nichž má Djibi hlavní roli prince Krasoně. O pět let později se ze Sofie pomalu stává puberťačka, příběhy jejího otce jí už tak neberou a Djibi je ve své roli prince vyměněn. Protože se jeho postavení ve skutečném světě i v „Pohádkolandu“ mění, Djibi musí vymyslet, jak v životě své dcery zůstat důležitou postavou. (Bohemia MP)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (23)

oveckaoa 

všechny recenze uživatele

Už , když jsem viděl trailer tak mě to tehdy nezaujalo a realita je ještě horší nechápu, že něco takového šlo do kin a Wonder Woman 1984 třeba ne . Celé je to o tom, že chlápek vypráví dceři příběhy kde je hrdinou , ale ona dospěje a už ji to nebaví a navíc si najde kluka zápletka , kterou by vytvořil i 15 letý kluk. Odehrává se to zároveň v lidském světě a jako by ve světě těch příběhů bohužel je to zcela nezáživné a prázdné. Vtipné to není vůbec což je škoda jelikož to mohlo aspoň parodovat žánrové klišé v pohádkách, ale zmohlo se to pouze na kovboje s mini ručičkama postavu co vypadá jak Trump a ženskou co drží dveře pak kromě modrého slona si nejspíše už nevybavím nic. Jelikož to má i omezený počet postav (otec, dcera, sousedka, kluk, ) nemá to ani napětí a jede to podle klasické šablony navíc jedna scéna a celý koncept zapomnění zde vykrádá animák V Hlavě. Nejsympatičtější postava je tam ta sousedka ta měla být hlavní postava místo toho černocha na ni se dobře dívá a ty emoce a dialogy jsem jí aspoň věřil bohužel jako jediné. 20 procent za 1 vtip ()

Emily93 

všechny recenze uživatele

Hoci ma film upútal skvostnou myšlienkou, spracovaním v náznakoch poetiky a zároveň nezabúdajúc s dôrazom pre humor, našla by som poľahky jeho vrtošivé úskalia. Omar Sy ma stále viac presviedča výkonmi, aj vďaka nemu sa dostalo Zabudnutému princovi dôstojného dôvtipu. Neraz mi srdce búšilo, skákalo od sĺz k smiechu, inokedy som sa prichytila dumajúc nad tými neduhmi. ()

Reklama

zodiak217 

všechny recenze uživatele

Prijemne, miestami nudné a ľahko predvidatelne, netradičné spracovanie rozprávok pre deti. Oceňujem ten nápad preniesť svet rozprávok do reálneho sveta a naopak, možno detské publikum sa v tom našlo, no mňa to miestami nudilo a robil som popri tom niečo iné, čo je znak, že sa niekde stala chyba. Nie som si istý ci tento film dokáže vtiahnuť do deja aj staršie publikum. Stále však platí, že Omar Sy je geniálny herec a keby tu hral hocikto iný bol by to len chaby podpriemer. Je to však film, ktorý vo vás nezanecha výraznejší dojem, že si ho chcete pozrieť opäť, skôr sa zamyslite ci to neboli vyhodené peniaze. ()

Zagros 

všechny recenze uživatele

Tentokrát se to hrubě nepovedlo. Snaha o pohodový rodinný film, u kterého bychom se pobavili, zasmáli a ještě poučili, nevyšla. Vznikl podivně utahaný, nevtipný korektní film. Pohádková linka mě doslova štvala. Bylo to na pomezí nudy a trapnosti. Ta reálná pak byla slabý průměr, kdy se vlastně ani nic zajímavého nestalo a nebylo jednoduše co vyprávět. Neslané nemastné dvě hvězdy, a pokud chcete doporučení na podobné téma, raději sáhněte po povedeném animáku V hlavě. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Nech sa na to pozerám z akéhokoľvek uhlu, ústredný nápad je blbosť. Pričom aj tá myšlienka, na ktorú akože čakáme celý film, je každému jasná od začiatku a v reálnom svete tak zrejmá, že potvrdzovať si ju v kine je nonsense. Paralelný svet filmových štúdií je tuctový, ako to len ide, skrátka Hazanavicius nie je Gilliam, Jeunet ani Burton. Občas poteší nejaký ten paralelný strih medzi skutočným a fantazijným svetom, ale žeby to dávalo hlbší zmysel, za to by som ruku do ohňa nedal. Spoliehať sa na to, že stačí divákov nalákať na ďalšiu hrejivú komédiu s Omarom Syom už nestačí, i keď nepochybujem, že svoje obecenstvo si Zabudnutý princ nájde. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (1)

  • Dvě z postaviček v zemi „Zapomění“ jsou Donald a Melanie Trumpovi, ztvárněni panenkami, ale obličeje jsou nezaměnitelné. (Ace.A.T.L.)

Reklama

Reklama