poster

Tartuffe

 • Německá říše

  Tartüff

 • Německá říše

  Herr Tartüff

 • USA

  Tartuffe

Drama

Německá říše / Francie, 1925, 74 min

Scénář:

Molière (divadelní hra), Carl Mayer

Kamera:

Karl Freund
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • vitekpe
  ****

  Vytecne neme dilko na tema Molierovy komedie. Ovsem figury zde jsou natolik desive, ze smat se asi moc nebudete. :) Par skvelych zaberu tam je, Murnau byl sikovnej chlapik.(19.2.2017)

 • berg.12
  ****

  Originál tohoto filmu je pokládán za ztracený. Film se dochoval v několika kopiích nejrůznější kvality a úprav. Pro rekonstrukci z edice Murnauovy nadace bylo použito té americké. Na dokumentu k filmu (který skutečně doporučuju ke zhlédnutí) je možno vidět různé cenzorské zásahy a úpravy, kterými prošla, stejně tak jako obsáhlejší epilog z verze švýcarské. Tato restaurovaná verze je také kratší než původní německá, má cca 63 min. Film skutečně působí spíš jako inscenace a je rámován vlastně jako film ve filmu - do skutečného příběhu je zasazeno promítání filmu o Tartüffovi. Díky hereckým výkonům a samozřejmě Murnauově režii je to ale i tak velmi životné dílo. Na vydání z uvedené nadace je film opatřen i adaptací originálního hudebního doprovodu z r. 1925.(17.5.2007)

 • kobejn
  *****

  Neuvěřitelně moderní a vtipné dílo, Murnau byl naprostý Mistr.(20.10.2009)

 • xxmartinxx
  ***

  První Murnaův film, který nejenže mě dějově nezaujal, ale navíc mě ani nebavilo ho sledovat kvůli technické kvalitě. Příběh mi navíc přijde moc komplikovaný a nutnost neustálých a leckdy velmi dlouhých mezititulků není nikdy dobrá věc. Němé filmy holt měly jisté limity, jež bylo dobré si uvědomovat. Už jen samotný pokus o převedení Moliéra bez možnosti ostrých slovních výměn si koleduje o problém. Zkrátka koncepčně nezvedený film, který je k nezdaru odsouzený od první minuty.(2.10.2013)

 • Martin741
  *****

  Filmove spracovanie hry od Moliera, vystupuju tu Tartuff, Orgon. Technickymi aspektami filmu sa nezaoberam, je to pre mna len deskriptivna analyza kazdeho hovna a o5 nieco co smrdi tou odpornou smradlavou zumpou zvanou filmova teoria. Kazdoipadne tu rad prenecham miesto pre vystudovane filmove teoretiky- elitare ako Madsbender, Shadwell alebo Tetsuo. Kazdopadne treba poznat axa venujete vseobecnemu rozhladu : 94 %(20.2.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace