Snímek Nevěsta, inspirovaný známým poetickým dramatem Krvavá svatba španělského básníka Federica Garcíi Lorcy, se odehrává ve Španělsku dvacátých a třicátých let minulého století a vypráví příběh několika klanů a jejich krevní msty předávané z generace na generaci. Ta má být urovnána svatbou uzavřenou mezi dvěma rodinami. Ale osud a smrt mají odlišné plány, neboť dívka miluje jiného muže. Na sklonku svatebního dne si nevěsta nemůže pomoci a odcválá se svým milencem na koni pryč od ženicha, který je zmatený a vzteky bez sebe. Oba milenci se nechají unést svou vášní a vzpírají se všem morálním i společenským pravidlům, včetně vlastního dobrého úsudku. Tím uvedou do pohybu řetězec událostí, které budou mít zničující následky. (Cinemax)

Trailer 2

Renfield

V první polovině je Nevěsta i přes hlavní téma spíše meditativním filmem. Sytě barevné, často statické, či zpomalené záběry kamery a k nim nádherná prakticky místní hudba. K tomu silný příběh, v této době ještě zajímavě vypadající. To vše se láme scénou svatby, ta zprvu též kvalitní, jenže v druhé části již příšerně naivní, až směšná, dialogy především. Žel svatbou to nekončí, po ní je snad ještě hůře... totiž v úvodu komentáře chválená kamera, to tu s idyličností přehání. Rádoby krásných a zpomalených záběrů je ještě více, což je nejvíce znát v závěrečném souboji bez kalhot... musel jsem se smát. Alespoň poslední záběr na trojici a propojení s minulostí, se povedl. Ale zamrzí, že dění neodhalí, jak vlastně dopadla Leonardova žena? Silná, až překvapivě silná scéna a nic? Nevěsta je zajímavým filmem, který ale značně doplácí na svou idyličnost. 60% ()