Ultraseven: Evolution

• Japonsko Ultraseven 35th Anniversary: Evolution

Vesmírný superhrdina Ultraseven, jehož dobrodružství jsme na televizních obrazovkách poprvé mohli sledovat v roce 1967, se po třiceti pěti letech vrací, aby znovu pomohl ochránit zemi před invazními silami mimozemských vetřelců. Jeho úkol tentokrát bude mnohem náročnější, protože nepřítel je připraven udeřit rafinovaněji, v globálním měřítku, a za cíl si neklade nic menšího, než změnu směru samotné evoluce lidského druhu! (Israha)

Israha

Naprostý odklon od klasického formátu Ultra Series s dvacetiminutovými díly, epizodičností a akcí na každém kroku. Evolution sice navazuje na původního Ultrasevena dějově, ale místo důrazu na souboje a efekty se zde hraje především na postupné rozvíjení vícevrstvé zápletky a stísněnou sci-fi atmosféru. Na Ultrasevena ve své typické obří podobě a jeho souboj s nějakým kaiju si počkáme až do třetího dílu, zato se mnohem víc pátrá, odkrývají tajemství, filosofuje a celkově dává důraz spíše na lidský element příběhu, přičemž se zcela vytrácí cílení na dětského, či obecně mladšího diváka. Osobně se mi úplně nezamlouval směr, kterým se dějová linie otočila čtvrtým dílem, který byl navíc hodně rozvláčný a budil dojem vaty - což při rozsahu pěti epizod je celkem značný nedostatek. I tak ale povedená minisérie, která ukazuje, že když je chuť a invence, lze i zdánlivě neinovovatelnou franšízu, ve které se donekonečna mydlí chlápci v bizarních kostýmech mezi modýlky budov, udělat trochu jinak. Jako jednorázový experiment je to hodně fajn, na své si přijdou jak milovníci staré šedesátkové řady, na kterou se hojně odkazuje, tak i ti, co touží vidět něco nového. Spektrum potenciálních diváků je nicméně dosti úzké...bez znalosti původní série nemá smysl sledovat. ()