Rozhovory s vrahem: Výpověď Teda Bundyho (TV seriál)

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Dokumentární

USA, 2019, 3 h 55 min (Minutáž: 51–74 min)

Tvůrci:

Joe Berlinger

Joe Berlinger

Adam Stone

Ted Bundy (a.z.)

Sara Enright

Komentáře uživatelů k TV seriálu (52)

"Lidé mě vnímají jinak, než jak se vnímám já" (Ted Bundy). Joe Berlinger zpracoval opravdu hodně dobového materiálu. Precizní střih.(10.10.2019)

Hodně děsivý, ale dobře udělaný...neskutečný monstrum.(5.2.2019)

Člověku je až smutno z toho, že se takoví parchanti stávají hlavními hrdiny filmů, knih a dokumentů. Jenže zrovna u zločinců typu Bundyho se není čemu divit. Odporná parodie na člověka, která si z brutálního zabíjení mladých dívek utvořila denní rutinu, totiž dokázala měnit tváře stejně snadno, jako se mění stupně na přehazovačce od bicyklu. Bundyho tak nesledujeme pouze jako odporného vraha a zdatného útěkáře, ale také jako příležitostného advokáta, playboie a ublíženou oběť společnosti, přičemž dokument podrobně sleduje celý průběh případu, nabízí dostatek dobových záběrů a neopomíjí výpovědi žádné z důležitých osob. V přehledném časovém rozvrhu se tak postupně propracovává až k velkému finále, které dopadlo tak jak dopadlo i díky zcela revolučnímu způsobu identifikace pachatele.(14.3.2020)

Ve svý podstatě vlastně jedna velká učebnice psychologie.(11.7.2020)

Nejlepší výchozí pozice pro tenhle dokument je samozřejmě absolutní neznalost případu Tedyho Bundy. Takže postupné a často šokující odkrývání jeho případu je pro diváka pohlcující, a čím víc se dokument přibližuje závěru, tím víc chce divák vidět Bundyho na křesle, a zároveň čím dál víc pochybuje o tom, že na něm skončí. Není to tak silné jako Making a Murderer, ale i tak skvělá dokumentární práce.(3.2.2019)

Vynikající dokument, který jsem sjel za dva dny. Fascinující studie jednoho magora.(6.5.2019)

Tak nezlobil bych se kdyby 4 dílná série šla trochu do hloubky.(17.5.2019)

Tak to se Netflixu zase podařilo. Film s Efronem tomu nesahá ani po kotníky. Solidní magor, lhář, nekrofil a zbabělec. Tímto způsobem si představuji dobře natočený dokument.(27.5.2019)

Když na sebe vezme zlo podobu Teda Bundyho, tak jsou lidi bezmocní (našel by se pro jeho ztvárnění lepší adept, než multigalaktickej krasavec Ryan Gosling?). Jako lidstvo jsme dostali lekci, snad jsme se z ní poučili. Tenhle dokument Bundyho ještě víc glorifikuje (taky byste s ním chtěli mít tričko?), na druhou stranu je to užitečnej studijní materiál. A sakra dobře udělanej, to je jasný.(6.1.2020)

Netflix dělá hrozně chaotický dokumenty.(2.2.2019)

Skvělá dokumentární minisérie, která je děsivější než leckterý horor. Nečekejte žádné detailní popisy vražd, tohle je mrazivý pohled do mozku jednoho zrůdného egocentrika, kterého jeho víra ve vlastní neomylnost přivedla až na elektrické křeslo. Výborná práce!(29.6.2019)

Mam rad dokumenty od Netflix. Lepsi nez lecktery seros.(26.9.2019)

Všetky štyri časti tohto dokumentu pozreté naraz a bola to teda emočná jazda... Je strašidelné ako môžete v jeho egocentrických sebaistých etudách spoznať ambiciózneho kolegu či kolegyňu (alebo v horšom prípade odrazy samých seba). Presvedčený o vlastnej intelektuálnej nadradenosti si myslel, že všetkých preští a takmer sa mu to podarilo. Natočené a poskladané umne - aj s dôrazom na americkú fascináciu násilím a TV. Bez zbytočného pozlátka a happy endov. Pre mňa najviac creepy moment - 4. časť a Tedovo šepkanie o tele jednej z obetí. Dnes dvere radšej zamknuté a okná skontrolované!(28.1.2019)

Videne 3 diely(6.3.2019)

O Ted Bundym som toho pred pozretím dokumentu príliš nevedel, takže v mojom hodnotení je zahrnutý aj pocit prekvapenia a znechutenia naraz, z jeho života a skutkov. Jeho príbeh je vykladaný podrobne, avšak prehľadne a hlavne zaujímavo, bez nudenia. Dokument u diváka vyvoláva širokú paletu emócií od hnevu a smútku až po strach či bezradnosť. Autentické dobové zábery nielen samotného Bundyho, jeho obetí a súdneho procesu ale aj prostredí, ako Seattle, v ktorých páchal svoje zločiny, pomáhajú divákovi vžiť sa do tehdajšieho sveta. Oceňujem tiež fakt, že každá epizóda sa viaže na určitú tému Bundyho príbehu (detstvo a začiatky-samotné zločiny-úniky-súdny proces). Nemám čo vytknúť 10/10(27.3.2019)

V porovnaní s hraným filmom, čo je podľa mňa totálny prepadák, je dokument výborný. Až sa divím ako mohol ten istý režisér spáchať niečo tak povrchné a zbytočné. Tých preblikov tam je síce príšerne veľa, epileptik zajasá, ale beriem to tak, že sa snaží zaujať aj vizuálne, keďže vychádza primárne z audiozáznamu. Fascinujúco odporné.(26.6.2019)

Velmi zajímavý dokument, který do detailu rozebírá případ jednoho z nejhorších seriových vrahů historie. Není zaměřen jen na fakta a události, ale soustředí se hodně i na psychologickou stránku a její vývoj. Nechybí i rozhovory s lidmi z jeho okolí, ale hlavní náplň tvoří audio nahrávky samotného Teda Bundyho. Musím uznat, že i přestože vraždy,co do provedení i počtu, jsou hrozné, nejděsivější je, že dle výpovědí lidí, ale i skutečných audio či videozáznamů nepůsobi Ted Bundy jako někdo, kdo dokáže vraždit.(15.10.2019)

3,5*(25.1.2020)

Záznamy s Tedem neukáží nic nového. Je to jen marketingovy trik. Někde v první půlce se chlápek, který s ním rozhovory vedl, chlubí, jak přišel na nápad říct mu, že to nikam nevede, a že ať Ted zkusí o zločinech a o tom kdo je spáchal, mluvit ne jako o sobě, ale jako o třetí osobě. Pak něco brebtá o tom, jak se díky tomu zvedla stavidla a Tedouš se rozkecal. No ani potom jim nic neřekl a furt mlžil. Kvůli tomuhle dávám o hvězdu míň. Jinak se jedná o zajímavý dokument mapující skutky jednoho pošuka. V čem je ale dokument nejvíc zajímavý je to, že odráží stav společnosti, která Bundyho soudí. Upřímně jsem byl naštvaný z postupu neschopné policie a ze všech těch vtípků a úsměšků, omluv a výmluv, když jim utekl atd. Korunu tomu nasadil vypasený soudce / zjevně ne moc bystrý, když mu stráž řekne, že Bundy ucpal visací zámek od cely toaletním papírem a on se zeptá, jetli ze vnitř, nebo z venku .. ??? /, který mu po vynesení rozsudku sdělil, že k němu necítí žádnou zášť a že je to bystry, dobře vypadající mladý muž. Celou dobu je vidět, že se zapomíná na oběti a jejich utrpení / Bundy dostává cigárka, lepší celu, dobrý jídlo atd. / a znatelně lze pozorovat, jak se lidi snaží udělat kariéru / právníci, policajti, fanoušci /, či vydělat peníze / prodej odznáčků a triček / na smrti mladých holek, bez sebemenšího studu. Doufám, že se na tenhle dokument nemuseli divat pozůstalí po obětech.(15.2.2020)

První části seriálu chybí něco co by diváka zaujalo. Charakter Bundyho je zde budován a vysvětlován příliš dlouho a ne moc způsobem který by nějak zvlášť zaujal. Tak samo jednotlivé případy. Je pravda jak tu někdo poznamenal, že tvůrci vsadili hlavně na audio stránku a na vizuál se tak trochu vykašlali. Právě proto se to změní v druhé půlce, kde jsou ukázány záběry ze soudní místnosti, kde jsme konečně dostali i ten vizuál. Ale bohužel se v podstatě jedná jen o oprášení starých pásek, kde se nepřineslo nic nového v podobě práce na grafice. Celkově je to fakt trochu odbyté a jde vidět, že tvůrčí tým se snažil vyhnout jakékoliv práci s grafikou navíc, která nebyla nutná. Ale jedná se nicméně o dobrou rekonstrukci příběhu a hlavně zpřístupnění informací veřejnosti tématem nepolíbeným v kompaktním balíčku.(21.11.2020)