poster

Rozhovory s vrahem: Výpověď Teda Bundyho (TV seriál)

 • USA

  Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Dokumentární

USA, 2019, 3 h 55 min (Minutáž: 51–74 min)

Tvůrci:

Joe Berlinger

Režie:

Joe Berlinger

Kamera:

Adam Stone

Hrají:

Ted Bundy (a.z.)

Producenti:

Sara Enright
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • M.i.k.e
  ****

  další povedená minisérie,tentokrát o jednom z nejprovařenějších sériových vrahů.Bundy byl rozhodně zajímavá postava a ani se nedivím,že dokázal na lidi působit tak jak působil.Mnohem zajímavější je pak v rámci téhle série sledovat jak moc se za posledních 30-40 let změnila práce policie a celkově možnosti vyšetřování a až takhle zpětně dokáže člověk docenit,že se jim podařilo vůbec někoho takového chytit (jakkoli si za to Bundy ve svém pocitu nadřazenosti mohl sám)...80%(20.12.2019)

 • Marigold
  ****

  Výtečná archivářská i investigativní práce, která není tak žánrotvorná a převratná jako první série Making a Murderer, spíš vychází z bádání a životní práce druhých. Ale to neumenšuje detailnost a vhled do Bundyho života i do dobového kontextu jeho působení, soudu a nakonec pobytu ve floridské cele smrti. Ted Bundy je magnetizující osobnost, potenciální úspěšný politik, ze kterého se souhrou psychologických faktorů stal nejobávanější sériový vrah. Pro příznivce psycho-detektivky Mindhunter je tohle povinnost, i proto, že Bundy byl jedním z podstatných faktorů tehdy vznikající kriminalistické disciplíny. Mrazivé, nepříjemné a pardon my words... toxické.(26.1.2019)

 • salalala
  ****

  Fascinující dokument, který je nejlepší v posledních dvou dílech. Možná, že Berlinger měl jeden díl vynechat, protože první dva díly jsou "jako by" o ničem a diváky uvádějí do dobového kontextu a k činům Bundyho se vlastně moc nevracejí. Třetí a čtvrtý díl jsou ale naprosto famózní a naplno odhalují to, v čem byl Bundy jedinečný - byl krutě inteligentní, vystudoval práva, věděl, jak funguje policejní práce, zároveň byl ale tak narcistní a sebevědomý, že se dokázal hájit jedině sám a arogantně se soudu vysmíval. Jeho tvář obyčejného člověka je o to děsivější, oč odpornější činy prováděl. Berlinger do snímku moc nevstupuje a nechává promlouvat klíčové aktéry celé kauzy, a to včetně samotného Bundyho, jehož výpovědi jsou věcné, suché a chybí jim jakýkoli soucit nebo sociální inteligence. Je ale škoda, že zpovědí Bundyho tu není mnohem víc, protože zabírají tak maximálně půlhodiny, což je poměrně málo. Kdyby to celé drželo víc při sobě a první dva díly se trochu netáhly, bylo by hodnocení o něco lepší, i tak jde ale o naprostý unikát a fascinující materiál. 80 %(21.3.2020)

 • Spiker01
  ****

  Netflix do těch dokumentů posledních několik let hrozně moc šlape a vše se to stihnout nedá. K obnovení zájmu o tento seriál mi dopomohl Berlingerův film stejného námětu o Tedu Bundym, který mě nadchl a o tomto sériovém vrahovi jsem se chtěl ihned dozvědět více. Paradoxně se mi, obecnému konsenzu navzdory, více líbil hraný film se Zackem Efronem (těžko říci jestli nejdřív vidět film nebo dokument), jež na danou problematiku nahlíží podstatně jinak a kdo neví, ten neuvěří. Od čtyřdílného formátu jsem ale zřejmě chtěl mnohem detailnější nahlédnutí do duše tohoto "člověka," a ne pouze nabalování skutečností, na čež v poloviční stopáži nezbyl čas. Patrně za to může i chorobná uzavřenost samotného Bundyho, o kterém se toho tajpulného a děsuplného skutečně asi tolik neví a musí se jen hádat. Škoda pro filmaře. Dokumentární série se mi i tak pochopitelně velmi líbila a zblajzl jsem ji během pár dní. Teď jen doufat, že někdy fakt vznikne třetí řada Mindhuntera!...7,5/10(28.4.2020)

 • Sdoom
  ****

  Předchozí Making a Murderer mě navnadilo na tuhle minisérii, kterou jsem měl v hledáčku už delší dobu. A rozhodně nejsem zklamán, Ted Bundy je hodně zajímavá postava a tvůrcům se povedlo ho zachytit v několika velmi zajímavých polohách. Informativně to není kdovíjak obsáhlé, ale od 4dílné minisérie asi víc chtít nelze. Líbilo se mi, že se tvůrci zaměřili i na problematiku informovanosti o zločincích v jednotlivých státech, ten posun za 40 let je neuvěřitelný. (Netflix, orig.)(14.7.2019)