Reklama

Reklama

Tabu

  • USA Tabu: A Story of the South Seas (více)
Trailer

Obsahy(1)

„Je Tabu milostný románek z jižních moří? Pro lidi, pro něž je Romeo a Julie milostným románkem z Itálie, možná, protože o nic menšího tu nejde. S odzbrojující jednoduchostí vypráví Murnau otřesný příběh nemožné lásky.“ - Rudolf Thome (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (27)

Kulmon 

všechny recenze uživatele

Abych se přiznal, od Fridricha Murnau jsem viděl daleko lepší filmy. Tabu není špatným snímkem, ale dané téma se mu podle mého názoru nepodařilo více rozvinout, protože jistě skýtá mnohé zajímavé možnosti. Takto to spíše vypadá jen na dramaticky zpracovanou etnografickou sondu do života primitivních kmenů. Více tak potěší jen Smetanova Vltava a sem tam pěkné ňadro. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Práce s neherci se opět ukazuje jako přínosná, pokud chcete zachytit krásný a krutý příběh jedné lásky. Ano, srovnání s dramatem "Romeo a Julie" je naprosto namístě, protože příběh obou dvojic je původně tragický. Murnau zasazením do zajímavého, jiného prostředí navíc ještě dosáhl dalšího efektu odcizení, který snímku hodně pomáhá. ()

Reklama

Webb 

všechny recenze uživatele

Dokumentární naturalismus od Friedricha W. Murnaua, jenž se zhudebnění snímku či newyorské premiéry bohužel nedožil, neboť zemřel při autonehodě. Romantický příběh, ve kterém se střetávají dvě odlišné kultury - hédonističtí ostrovani a moc civilizace. [6/10] (Murnau-Flaherty, Paramount) (Němý, čb. /// Produkce: Friedrich W. Murnau /// Scénář: Robert Flaherty, Friedrich W. Murnau /// Kamera: Floyd Crosby /// Nepůvodní hudba: Hugo Riesenfeld, W. Franke Harling, Milan Roder, F. Chopin, B, Smetana /// Oscar: Floyd Crosby (kamera)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE] ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Jistě velmi náročné na realizaci. Murnau se nemohl rozloučit lépe co do předvedení svých režijních schopností. Příběhy ale mívá silnější, palčivější. Respektive příběh Tabu je taky smutný a nešťastný, ale nedokázala na mě padnout podobná depka jako třeba u Poslední štace. To bude těmi prosluněnými plážemi... ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Těsně po zhlédnutí jsem se ošíval, že Tabu to s temnotou, s osudovostí hříchu a s následky porušování zákazů přehnalo, ale právě onen přehrocený závěr mi ne a ne jít z hlavy. Příběhy o lidech, kteří nevyhnutelně budou trpět pro svůj kousek štěstí, mě většinou opatrně rozčilují, tady se ovšem díky upřímným tvářím Anne Chevalier a Matahiho naopak zase jednou trefilo přesně do požadovaného cíle. Murnau byl ve svém němém tvůrčím výrazu zcela odlišný od ostatních a je velká škoda, že veškerý tragický duch vyprávění z Bora Bora předznamenává i jeho brzký osud. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (6)

  • Po snímku Chléb náš vezdejší, který provázely vleklé spory s producentem Williamem Foxem, došla Murnauovi se studiem Fox trpělivost. Svou pozornost raději obrátil do Tichomoří, kde se postupně začala rodit myšlenka na nový film. Romantickou love story z Polynésie, v podstatě variaci na příběh Romea a Julie, chtěl Murnau natočit společně s proslulým dokumentaristou Robertem J. Flahertym, který měl s filmováním v této oblasti zkušenosti díky snímku Moana (1926). Pro tyto účely vznikla společnost Flaherty-Murnau Productions a oba autoři také přišli s první verzí scénáře nazvaného Turia a zamýšleného jako dokufikce strukturovaná do dvou kapitol. (Zdroj: Letní filmová škola)
  • Film byl zprvu cenzorován kvůli nahým scénám. (Kulmon)
  • Murnau při natáčení filmu zpočátku spolupracoval s dokumentaristou Robertem Flahertym, ten ale od projektu odstoupil. (raininface)

Reklama

Reklama