Baby Bump

Baby Bump

Drama / Komedie

Polsko, 2015, 89 min

• bohemia_regent

Možná jsem natvrdlý, ale nepochopil jsem: 1) dvojjazyčnost filmu, 2) vyžívání se v samoúčelných vulgarismech, 3) barevné ladění puberťákova pokoje... a ještě spoustu dalších věcí. Ale protože kdosi kdysi prohlásil, že umění nemusí nutně nabízet odpovědi, ale především klást otázky, dávám jednu hvězdičku za otázky, které to ve mně vyvolalo: 1) Je film autobiografický?, 2) Prožíval rejža svoje dětství opravdu tak bizarním způsobem?, 3) Zneužívala ho maminka?... a ještě spoustu dalších. Autor toho výroku to s těmi otázkami nejspíš myslel trochu jinak, ale nevadí - tu jednu hvězdičku prostě udělím!(27.9.2017)

Polský Scott Pilgrim s oidipovským komplexem. Ono to tedy není podle komiksu, ale ta komiksová citoslovce by skvěle pasovala. I přes to, jak úchylné a absurdní to bylo, jsem dokázala vydržet až do konce. Myslím, že to bylo hlavně střihem a obrazem, který skvěle seděl k fantazijní složce příběhu. Realita se tu bez vysvětlivek misí s pubertálními představami chlapce, který úplně neví, co se mu děje, a do všeho kecá vnitřní hlas (imaginární kamarád), vystupují podivné postavy okolního světa a vše doplňuje skvělá práce s hudbou a zvukem.(16.7.2018)