Dining Room or There is Nothing

Krátkometrážní / Horor
USA, 2006, 1 min

Režie:

David B. Earle

Dánsko-norský film poukazující na to, že po smrti nás nic nečeká. Tvůrce nám to ale ukazuje podivnou dívčí postavou, která nám řekne něco, čemu nerozumíme, a potom zemře. Po chvíli se ale probudí a oznámí nám, že po smrti nic není - "there is nothing". Na filmu je hlavně děsivé, že dívka se velmi rychle pohybuje, v pozadí hoří peklo a dívka má démonické oči, do kterých je těžké se vydržet dívat. Dívka je dánská umělkyně Lea Porsager. (hrnpol)

honajz2

To jsem nevěděl, že to sem někdo přidal... Ale budiž, krátký film to je. A popravdě bych mu víc jak tři nedal ani náhodou. Nakolik to pozadí vypadá zajímavě a "neidentifikovatelně", nakolik to nějakou atmosféru má a nakolik to ta holka dobře zahrála, nikdy jsem z toho filmu neměl pocit čehokoli výrazněji nepříjemného nebo děsivého. A to jsem to prvně viděl ještě jako dítě, někdy v období, kdy mě tahle kultovní děsivá videa na YT začala dost zajímat (spolu s creepypastami), ale z tohohle jsem nikdy noční můry nebo horší spaní neměl. To jsem v té době hlavně měl ze všech těch příběhů o prokletých hrách a ztracených epizodách, které když si přečtu teď, tak ani moc nechápu, co mě na tom tehdy tak strašně děsilo. Tohle mě opravdu vyděsilo jen když jsem to viděl poprvé, trošku a následky nebyly žádné. Dokonce jsem si to i teďka pustil znova a třeba ty rychlé pohyby podle mě celkem ubíraly na atmosféře i na "myšlence". Slabé 3* ()