Vůně podzemí

Pengfei

Shu Chou

Vincent Wang, Ze Ying

• Malarkey

Co si režisér tímhle fimem chtěl dokázat? Námět bydlení v podzemí, ve kterém se setká gogo-tanečnice s dočasně slepým týpkem, je sice fajn, ale celý ten film působí hrozně bez duše a nezajímavě. Ostatně stejně jako ty mrakodrapy, které v tomto filmu představovaly současnou Čínu a snažili se v něm zapůsobit svojí monumentálností. Marně.(23.1.2017)

• sskrblik

Dvě skvělé scény nedělají dobrý film, ten se bohužel sám v sobě utápí a ke konci nevím ani co tím chtěl autor vlastně říct. Zase další film, který už si znovu jen tak nepustíte.(6.7.2016)

Středověk s moderními technologiemi. Tak nějak vypadá odvrácená tvář Číny, která je turistům skryta.(10.7.2016)

Na mé čistě evropské koukání je to trochu zvláštně (skákavě) vystavený příběh/nepříběh, kde se něco jako děje/neděje a vlastně je mi to celkem jedno. Chtělo by to vymačkat více šťávy, protože téma rozhodně zajímavé je a naznačené propletence též.(27.7.2016)

• Reif

Občas se mi stane, že takhle v pražském metru potkám lásku svýho života, jenže vlak jede dál a my vystupujeme každý jinde. A tak si řeknu, že se třeba ještě potkáme... Nejspíš se nepotkáme. Podobný problém zažívá Yong, jenže v dvacetimilionovém pekingu to má ještě těžší. A taky proto, že vlastně neví, jak ta jeho láska vypadá. Ale není to v Číně jedno?(17.10.2017)