Vůně podzemí

Pengfei

Shu Chou

Vincent Wang

• Malarkey

Co si režisér tímhle fimem chtěl dokázat? Námět bydlení v podzemí, ve kterém se setká gogo-tanečnice s dočasně slepým týpkem, je sice fajn, ale celý ten film působí hrozně bez duše a nezajímavě. Ostatně stejně jako ty mrakodrapy, které v tomto filmu představovaly současnou Čínu a snažili se v něm zapůsobit svojí monumentálností. Marně.(23.1.2017)

• sskrblik

Dvě skvělé scény nedělají dobrý film, ten se bohužel sám v sobě utápí a ke konci nevím ani co tím chtěl autor vlastně říct. Zase další film, který už si znovu jen tak nepustíte.(6.7.2016)

Středověk s moderními technologiemi. Tak nějak vypadá odvrácená tvář Číny, která je turistům skryta.(10.7.2016)

Na mé čistě evropské koukání je to trochu zvláštně (skákavě) vystavený příběh/nepříběh, kde se něco jako děje/neděje a vlastně je mi to celkem jedno. Chtělo by to vymačkat více šťávy, protože téma rozhodně zajímavé je a naznačené propletence též.(27.7.2016)