Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Cassian musí překonat nedůvěru ostatních členů tajné mise. (Disney+)

Recenze (25)

Sany33 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Príbeh: V partičke okolo Andora panuje nedôvera. Je podozrievaný až do samého deadline akcie a nakoniec dá karty na stôl a povie pravý dôvod jeho pripojenia sa k teamu. Zatiaľ vplyvný ľudia, ktorý na Corusante ťahajú za nitky čelia hrozbe odhalenia. Prevedenie: Už druhú časť sa naša partička chystá na vykradnutie imperiálne garnizóny ale až na niekoľko dobrých dialógov je časť hrozne nudná. Verím tomu, že od tejto časti sa odpichneme a pôjdeme na to, čo ide tejto frenčíze najlepšie a to je hutná atmosféra a perfektná akcia s hromadou farebných svetielok. 68% ()

Elio 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Některé střihy mezi scénami byly zvláštní, stejně tak i interakce mezi postavami (Andor vs. Skeen, chvíli se zdálo, že si rozumí ze všech členů skupiny nejlépe, v další scéně to bylo přesně naopak), mimo to ale další díl v řadě rozhodně nezklamal. Oceňuji pomalé budování atmosféry spojené s přípravou na útok. ()

Reklama

tomik99 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Asi lze jednoznačně říci, že prostřední díly příběhových oblouků mají připravit půdu na "finále", a proto jsou zákonitě pomalejší. Asi by bylo lepší, kdybychom se vždy dočkali tří dílů naráz, zážitek by se hned umocnil. I tak lze ale na epizodě najít spoustu zajímavých aspektů. Tento seriál je především o lidských postavách, které mají hmatatelné city, ambice, starosti a touhy. A tohle se zkrátka musí ocenit, protože málokdy to vidíte u naprosto vedlejší postav. ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

12. epizod 1. série seriálu Andor v podstatě funguje na bázi čtyř trilogií, kdy každé tři epizody dohromady utváří jeden příběh. Epizoda 5 je tak druhým dílem trilogie režisérky Susanny White a tím pádem prostřední části, která by primárně měla fungovat jako napínavý prostředek, který výrazně naláká na poslední třetinu. A to se páté epizodě daří. Protivníkem povstalecké buňky tentokrát není jen Impérium, ale i nedůvěra mezi jednotlivými členy povstání, především vůči Cassianu Andorovi. Pátá epizoda tak do velké míry funguje jako paranoidní thriller, kde by si měl Andor hlídat i záda. Potěšující ovšem je fakt, že se prakticky nic na kvalitách seriálu nemění a jde pořád o výtečně napsanou a uchopenou látku, která sází na povedené herecké výkony, správně temnou atmosféru a nadále pocitem toho, že v Andorovi někdo se světem Star Wars skutečně pracuje svěže. Andorovy spolupracovníci na planetě Aldhani se prokreslují, nejvýraznější z nich je Karis Nemik v podání Alexe Lawthera. Cassian Andor má poté nadále daleko ke svému budoucímu já z Rogue One: Star Wars Story a sledovat ho v jiném období a s jinou personou je nadále osvěžující, kdy se ukazuje, že tento hrdina je skutečně dostatečně zajímavý, aby utáhl vlastní seriál. I když bedra nestojí jen na něm. Denise Gough je jako imperiální Dedra Meero nadále cílevědomá a chladně působící, Syril Karn v podání Kylea Sollera poté očividně před sebou má ještě zajímavou cestu. Nezajímavější to ovšem pořád zůstává u Mon Mothmy v podání Genevieve O'Reilly, kdy politický pohled na současnou situaci v předaleké galaxii nadále působí zajímavě. Důležitým faktorem nadále zůstává fakt, že postavy v Andorovi minimálně působí dojmem, že mají nějaký rozsah a prokreslenost. Akcí se tak sice nadále šetří, to ovšem automaticky není chyba. Právě díky skvělému scénáři, znamenitému uchopení, krásnému vizuálu, nádherné výpravě (rozdíl mezi studiem a realitou se prostě pozná snadno a příjemně) a prozatímnímu bravurnímu vytěžení potenciálu konceptu špionážního thrilleru ve světě Star Wars. Snad si tak výborně nastavenou kvalitu udrží nejen šestá epizoda, ale i druhá polovina 1. série.... ()

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Gilroy si s diváky hodně pohrává. Skalní fandové SW nedostali své užvaněné roboty, různé bizarní vesmířany, laserové přestřelky ani světelné meče. Dokonce ani pořádného záporáka. Už druhou epizodu pozorují přípravy k loupeži, která nejspíš proběhne syrově a rychle...realisticky. Gilroy si vypůjčil pouze jednu známější postavu z filmu a pár designových fragmentů z Lucasova univerza. A detailně vypráví miniepizodu z doby, která v kontextu velkého příběhu SW, vůbec nic neznamená. Přesto si i takový seriál své fanouchovce najde. Protože pojetím a zpracováním vysoce převyšuje cokoliv, co zatím ze světa SW vzešlo. Dokonce i když je to na úkor akce a dobrodružné sci-fi pohádkovosti, která bavila děti i dospělé. Je v tom velký paradox. Andor je totiž taky fanservice. Tentokrát ale pro ty z nás, kteří volali po dospělém pojetí, nehloupých dialozích a postavách, které budou mít hloubku. Mando je spíš pro děcka, Andor pro náročné diváky. Víc Gilroye v SW, by byla bomba, ale asi to nedopadne. Ne bez trochu dynamičtějšího příběhu, aby si na své přišli i nedospělci. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (5)

  • Byly zmíněny tři planety. Hosnian Prime byl představen v pokračování nové trilogie a nahradil Coruscant jako galaktické hlavní město. Stejně jako Coruscant je městská planeta, která byla zničena StarKillerem. Fondor je hlavní imperiální loděnice a pro Rebely tedy dává smysl krást tam technologie a vybavení. Jakku je planeta třídy „smetiště“, naprosto bezvýznamná. Jakku neměl v této časové lince absolutně žádný galaktický význam. Byla tak vzdálená, že Palpatine tam dokázal tajně vybudovat jednu ze svých observatoří, pomocí kterých mapoval Neznámé oblasti. Galaktická občanská válka skončila bitvou o Jakku katastrofální porážkou Imperiálního námořnictva. (Veskoslav)
  • Modré mléko se získává od samic Banthy (pouštní druh, který například používají Tuskené jako jízdní zvířata na planetě Tatooine) a používá se k výrobě másla, sušenek, sýrů a dokonce i jogurtů. (Veskoslav)

Reklama

Reklama