Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Impérium dostihne Cassiana, ale jeho minulost a totožnost zůstává utajena. (Disney+)

Recenze (24)

Remivsremi 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Cass a jeho nedobrovolný výlet se jistě přemění v něco zajímavého, zatím je to však nepotřebná a čas ubírající odbočka. Zbytek jede na stále výtečné vlně. Další prohlubování poznání důležitých aktérů. Opět krásná ukázka toho, jak každý kope sám za sebe a některé aliance se tvoří z naléhavosti situace než nějakého společného cíle či víry. V sázce je hodně a než se dojde do nějakého cíle, zemře velká hromada nevinných lidí. ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Třetí příběh 1. série seriálu Andor načrtnutý v předchozí epizodě režisérem Benjaminem Caronem ve zbylých dvou epizodách dostal na starost Toby Haynes, který se již chopil režie prvních třech epizod. Dle očekávání dochází na navázání na cliffhanger z předchozí epizody, Andor ovšem nepřestává šokovat a opět servíruje něco, co v rámci známého světa Star Wars působí jako z jiné galaxie a nadále servíruje poměrně nepříjemnou podívanou, kde se Impérium nadále prezentuje jako nepříjemný tyran a vše je nadále poměrně pomalu budované. Pro spousty diváků půjde pořád o překážku a jeden z důvodů, proč se ve sledovanosti Andor nevyrovná jiným hraným Star Wars seriálům, mnohé ovšem tento fakt ponechá nadále nadšené.   Zasazení do vězení vyvolává po celou dobu mráz po zádech a především v momentech, kdy se ukazuje způsob toho, jak to vlastně ve věznici na Narkině 5 funguje. Nenávist proti Impériu v Cassianovi Andorovi i díky tomuto faktu snadněji bublá a bublá, Andor totiž poukazuje i na selhávání systému a zobrazuje též, že se někdo z bezvýchodné situace snaží vytěžit nějaký zisk i když je to vlastně do velké míry marná snaha.   Syril Karn v podání Kylea Sollera naštěstí dostává více prostoru a nadále se vykresluje jako zajímavější a zajímavější postava, Denise Gough poté v roli Dedry Meero působí, že si roli povýšené imperiální poručnice užívá. Mon Mothma v podání Genevieve O'Reilly poté mezitím nadále slouží k prezentaci toho, jak je nutné v těžkých časech hrát divadlo a každá chyba se počítá.   Narkina 5 dokazuje, že Andor nepotřebuje akci za akcí, protože strhující skutečně dokáže být i bez ní. A to skrze představení beznaděje a brutálnějšího útlaku. Už zde navíc dochází k dalším náznakům toho, že monstra plodí monstra. A minimálně skrze nástup jednoho starého známého nejspíš již brzy dojde na příklad v akci.... ()

Reklama

dO_od 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

// Scenárista House of Cards in da haus a ocelová pěst Impéria konečně představená v plné kráse. Je to až k nevíře, jak člověk, který přiznaně nemá rád Star Wars (Tony Gilroy), dokáže rozvíjet vesmír Star Wars líp jak nějakej Filoni. Poslední dvě epizody pak utáhly šroub natolik, že se té depce nevyrovná snad ani úmrtí potomků v Rodu draka. Navíc to prostě vypadá úchvatně a milionkrát dráž jak Mando, Boba nebo Obi-Wan dohromady. Zahoďte ty klíče od StageCraftu, protože to zjevně vůbec nefunguje. Dal bych nevím co za možnost bingenout celou první sérii naráz a taky tvůrcům rozmluvit nápad pojmenovat ten seriál Andor, když se to klidně mohlo jmenovat po Impériu nebo Rebelech, aby se na to dívalo víc lidí. Nehledě na to, že by Disney taky mohlo začít líp propagovat ty camea, když už je v tom seriálu má. Každopádně 4 epizody do konce, čekám slušnej hell. ()

Sany33 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Príbeh: Kassian dostáva inštruktážnu prehliadku po väzení a sú mu jasne stanovené hranice ako aj to kde je jeho miesto. Na Ferise zatiaľ povstalkyne sledujú Kassianových blízkych a čakajú na jeho návrat ktorý je v nedohľadne. Senátorka sa snaží nájsť spojencov, ktorý by jej pomohli v boji proti Impériu finančnými prostriedkami. Prevedenie: Filmy z väzenského prostredia mám celkom rád a inak tomu nie je ani tu. Všetky linky na niečo podstatné čakajú ale príbeh sa slimačím krokom posúva k veľkému povstaniu. 70% ()

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Házení perel sviním. To bylo první, co mě napadlo, když jsem se dnes dočetl, že je Andor propadák kvůli nízké sledovanosti. Místo pěti řad budou jen dvě, protože dětičky se nebaví. Žádné světelné meče, srandovní roboti a loztomiloucký emzáček. Bobba i Obi-Wan byly ubohé fanservice, mizerné kvality. A přesto jsou velebeny. Svět se posral. Tím, že je ohlášena jen druhá řada, přestává Andor jako větvení dávat smysl a teď už je to opravdu jen sonda do dospělácké verze SWW. Bolestně odkrývá skutečnost, že o kvalitní počiny není zájem. Tím, čím byl Joker pro náročnější fandy komiksu, se bohužel Andor pro SWW nestane. Přestože je to TOP sci-fi thriller. Pasáže z vězení, jsou luxusní. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (4)

  • Vězeňské barvy, tedy bílá a oranžová, nejsou na obrazovce poprvé. V seriálu Star Wars Povstalci (od r. 2014) měli stejnou barevnou kombinaci vězni v imperiálních továrnách na Lothalu nebo zajatá jedijská mistryně Luminara Unduli. (Veskoslav)
  • Jeden z vězňů u stolu 5 je Ruescott Melshi (Duncan Pow). V událostech Rogue One: Star Wars Story (2016) je již seržant, člen elitních jednotek SpecForce Pathfinders a blízký přítel Andora. Je taktéž jedním z těch, kteří zachrání Jyn Erso z vězeňského transportéru, a jeden z důstojníků, co vede pozemní útok na Scariffu. (Veskoslav)
  • Belsavis, ledová planeta, kde teploty dosahovaly až -50 °C. V rámci kánonu byla zatím zmíněna pouze v rámci příběhů z High Republic, tedy období 5000 až 300 BBY. Ale v rámci Star Wars Legends se jedná o velice významnou planetu z pohledu přeživších členů řádu rytířů Jedi. Zejména rok 19 BBY, kdy se na planetě prokazatelně vyskytovali dva rytíři Jedi Callista Ming a Geith Eris, kteří chránili skupinky jedijských ratolestí. (Veskoslav)

Reklama

Reklama