Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Cassian je opět na útěku a doufá, že se stihne vrátit na Ferrix dřív, než bude pozdě. (Disney+)

Recenze (24)

LachtanShows 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Možná jsem seriálu nevěnoval dostatečnou pozornost nebo je v jistých ohledech opravdu zkratkovitý, aby do té krátké stopáže narval vše, co chce odvyprávět, ale dlouhou dobu jsem si myslel, že onou dcerou Ferrixu je Bix a že tu vůbec nejde o letitý odkaz na Andorovu matku. Občas konec dílu mluví za díl samotný. ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Cassian je opět na svobodě a po sedmé epizodě se k režii vrací Benjamin Caron. Hned na začátku 11. epizody se poté z jednoho droida vymáčne více emoci, nežli za celou dobu historie Star Wars. POV traumatizovaného droida, který je plný hněvu i smutku a aktuální rozpoložení B2EMO jen podtrhuje dosavadní depresivní atmosféru celého Andora. Síla opět tkví v silných dialozích a hereckých přednostech. Stellan Skarsgård jako Luthen Rael nadále exceluje a v této epizodě předvádí nejen schopnost prezentovat silné monology, ale též předvést své fyzické schopnosti v boji vůči Impériu. Prozatím dost možná nejlepší akční sekvence celého seriálu se sice velikostí nemůže rovnat těm největším vesmírným bitvám z celovečerních filmů, provedením, tempem a rytmem ovšem zvládne diváka solidně posadit na prdel. Samotného Cassiana Andora v této epizodě čeká zásadní moment v jeho životě, kdy se nejen zrcadlí závěr Rogue One: Star Wars Story, ale do velké míry dává finále 11. epizody závěru filmu, který Andora poprvé přestavil, nový rozměr. Diego Luna zde zvládne prodat Cassianovo rozpoložení jedním zničeným pohledem. I skrze cestu na svobodu se poté ukazuje další fungování světa, kterému vládne Impérium a zobrazuje se, že i když mezi někým vládne jistá rozepře, Impérium je nadále úhlavní nepřítel a i proto občas stojí za to hodit křivdy stranou za vyšší dobro.  Mon Mothma v podání Geneive O´Reilly stojí před zásadní překážkou, která může ohrožit její vlastní krev, více prostoru poté dostává opět Forest Whitaker jako Saw Gerrera. Pověstný extremista se opět projevuje jako horská hlava povstání proti Impériu, který se už zde projevuje jako napůl zlomený voják přelámaný válečnými konflikty. Dá se počítat s tím, že počínání Gerrery dostane větší prostor až ve 2. sérii a vyšlape další cestu k Rogue One, už zde ovšem Whitaker zvládne udělat další dojem navíc a opět na Rogue One vrhnout krapet jiný odstín. Andor přitom všem nadále zvládne fungovat jako špionážní thriller, kdy je jen otázkou pro příští týden, zda se vše zacyklí a nebo budou jisté záležitostí ponechané pro 2. sérii, která dorazí někdy v roce 2024. Andor se ovšem pořád nezvládne omrzet a to i díky dále výraznějšímu a výraznějšímu soundtracku Nicholase Britella, který si opatrně říká o to, aby nahradil Johna Williamse pro budoucí filmy ze světa Star Wars. I přes fakt, že paradoxně nemůže být Britellův soundtrack Williamsovým motivům vzdálenější.... ()

Reklama

clump 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Chacha, Luthen umí víc než působivě promlouvat, very nice. Když ta vesmírná scéna skončila, musel jsem hlasitě zatleskat, přestože to v prázdnym pokoji nikdo nemohl slyšet. Oceňuju i výskyt mimozemských postav, dokonce hned s klasickýma obličejovýma implantátama a techno blbostma místo rukou. Plus nejemotivnější scéna – sad B2 is sad. Tímto jsme taky asi vyčerpali skoro všechny záběry z traileru, je to tak? Do finále letíme v podstatě naslepo? A jestli na finále něco zásadně nepodělaj, tak máme co do činění s kvalitativně snad nejkonzistentněj skvělou první sérií seriálu, kterou jsem viděl. Aspoň pro mě absolutně bez hluchých míst, vaty nebo propadů směrem dolu, pouze s pravidelnýma výstřelama do ještě vyšších výšin. Je mi líto diváků, kterym to přijde místama roztahaný, ale já nemůžu bejt spokojenější. It’s high, very high, slovy K2SO. ()

tomik99 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Trochu jsem doufal, že když už se blížíme k finále první řady, tak se trochu zrychlí tempo. Bohužel se tak nestalo. Mon Mothma již snad pátý díl řeší své finance a přešlapuje se na místě. S Bix a Vel se děj posouvá velice šnečím tempem. Luthen si sice poslední scénu ukradl pro sebe, ale nemůžu se zbavit pocitu, že posledních pár dílů tam byl taktéž do počtu. Seriál sice buduje atmosféru, ale někdy má problém ji využít. Naopak až moc snadno se Cassian dostal z Narkiny 5. Čekal jsem, že Impérium bude vězně pronásledovat a onen útěk bude o něco složitější. V tomto mě seriál zklamal, že nakonec dokázal uprchnout bez větších potíží. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (6)

  • Herci, kteří se objeví v obchodě Luthena (Stellan Skarsgård), nevidí zelené plátno, pokud se podívají z okna směrem ven, ale skutečně vidí obraz Corrusantu. Je to docíleno tím, že okna jsou LCD obrazovky pro docílení lepšího efektu. (Veskoslav)
  • Roboti vždycky měly ve Star Wars místo. Měli ale jeden zásadní problém. I když R projevoval smutek a emoce, hlavní postavy to ignorovali. A až v této epizodě napravili tvůrci tento nedostatek a poprvé v historii můžeme vidět, že postavy soucítí s emocemi robota B2 a chovají se k němu jako k živé bytosti. (Veskoslav)

Reklama

Reklama