Andor

• USA Andor
USA, (2022–2024), 20 h 42 min (Minutáž: 38–57 min)

Tvůrci:

Tony Gilroy

Diego Luna, Genevieve O'Reilly, Stellan Skarsgård, Kyle Soller, Denise Gough, Adria Arjona, James McArdle, Rupert Vansittart, Joplin Sibtain (více)

Série(2) / Epizody(24)

V nebezpečných časech se Cassian Andor vydává na cestu, která z něj udělá hrdinu Povstání. (Disney+)

Recenze uživatele Sany33 k tomuto seriálu (12)

Kassa (2022) (S01E01)

Príbeh: Spoznávame hlavného hrdinu Cassianna Andora, ktorý hneď na začiatok urobí poriadnu minelu a síce, že pošle na onen svet dvoch strážnikov. Andor sa zúfalo snaží dostať preč z jeho terajšej planéty ale chýbajú mu kredity na nový štart. Dlží asi každému a to ho dostáva do nemalých problémov. Prevedenie: Popravde, videl som pár recenzií a boli naozaj dobré tak som sa dosť nahipeoval a popravde neviem z čoho všetci padáte na zadok. Hlavný hrdina v podaní Diega Lunu má dokopy asi tri výrazy a celý tento štart je strašne nudný a za 45. minút sme sa o mladom Andorovi dozvedeli zhola nič. Zatiaľ veľmi priemerné. Nedá sa stavať iba na pekných exteriéroch a nostalgií z Rogue One. 55% ()

Byl jsem to já (2022) (S01E02)

Príbeh: Cassian čaká na neznámeho kupca aby ho vykúpil z tejto planéty. To ešte nevie že hromada morských strážcov si na neho už brúsi blastery a už dokonca aj vedia presne koho majú hľadať. Prevedenie: Zaujímavé je ako sa dá za 40 minút príbehu vôbec nikam neposunúť. Asi za to môže to úžasné tempo a hra na artovú scifi ale ja to celkom nežeriem. Do toho tie dramatické feedbacky aby si divák uvedomil prečo Kassa nenávidí Impérium už od mala. Veľmi ma na druhej strane potešila prítomnosť Stellana Skarsgårda ktorý tomu určite dodá nijakú tú energiu. Už z prvých pár minút na plátne je z neho cítiť, že to bude epické. 59% ()

Zúčtování (2022) (S01E03)

Príbeh: Andor je zradený a Morská stráž si už ide po neho. našťastie v tajomnom kupcovi nájde spojenca s ktorým sa dostanú preč planéty. Prevedenie: Prečo? Prečo tento seriál nemohol takto začať? Vata prvých dvoch dielov, ktorá bola absolútne zbytočná tu dokonalo absentuje a venujeme sa iba akcií a jednotlivým pohnútkam či už hlavných alebo aj vedľajších postáv. Dokonca aj tie feedbacky do minulosti konečne mali hlavu a pätu. Tento diel som si veľmi užil a verím, že v podobnom duchu budeme aj pokračovať. 95% ()

Aldhani (2022) (S01E04)

Príbeh: Tajomný kupec po záchrane z Ferixu ozrejmí Cassiusovi, že na planétu neprišiel po súčiastku ale aby ho najal na samovražednú misiu na zverbovanie zásielky imperiálnych zbraní. Vzápätí spoznáva aj svoj team, ktorý ho neprivíta práve vrúcne. Prevedenie: Po dokonalej akčnej časti prichádza zas neopísateľná nuda, ktorá nám síce posúva príbeh ale sme stále v rovine kedy sa na pozadí síce hýbe motúzikmi ale vo finále sa pred divákom nič nedeje a to je ubíjajúce. Hlavne keď vieme aký je v tomto seriály potenciál. 46% ()

Sekera zapomene (2022) (S01E05)

Príbeh: V partičke okolo Andora panuje nedôvera. Je podozrievaný až do samého deadline akcie a nakoniec dá karty na stôl a povie pravý dôvod jeho pripojenia sa k teamu. Zatiaľ vplyvný ľudia, ktorý na Corusante ťahajú za nitky čelia hrozbe odhalenia. Prevedenie: Už druhú časť sa naša partička chystá na vykradnutie imperiálne garnizóny ale až na niekoľko dobrých dialógov je časť hrozne nudná. Verím tomu, že od tejto časti sa odpichneme a pôjdeme na to, čo ide tejto frenčíze najlepšie a to je hutná atmosféra a perfektná akcia s hromadou farebných svetielok. 68% ()

Oko (2022) (S01E06)

Príbeh: Po dlhých prípravách sa nám banda púšťa na samovražednú misiu na imperiálnej základni. Samozrejme nič nemôže ísť podľa plánu a tak aj za nemalej asistencie nočnej oblohy sa nám postavia do cesty aj jednotky Imperiálnych ozbrojených síl. Prevedenie: Nepáči sa mi jediná vec, že na časť s tak nadupaným ťahom na bránu sa musíme prebrodiť dvomi dielmi absolútneho hnoja. Produkcia sa s tým nijako nepára a šije to do postáv jedna radosť tak je teda úplne bezpredmetné, že ste si k nijakej vybudovali náklonnosť stačí jeden výstrel z blastera a je hotovo. Zvratov hneď niekoľko a Impérium na nohách. To chceme a to je to čo verím tomuto seriálu pridá na dynamike. Dúfam, že nás nečakajú ďalšie tri časti politických kecov. 95% ()

Demonstrace síly (2022) (S01E07)

Príbeh: Akcia sa povedzme že vydarila a Impérium je oslabené a nastáva doba kedy každý na každého ukazuje prstom. Na Corusante sa začína boj o moc a politické hry. Kasa by si rád užil svoj podiel so svojimi blízkymi ale tí sa pridávajú k odboju. Ide teda do daňového raja ale tam ho nešťastná náhoda vráti späť do spárov Impéria. Prevedenie: Po akciou nabitom predchádzajúcom diely dospávame opäť čajíček ale okorenený politickým ťahaním za nitky. Dynamika išla do kopru ale zas niečo ma na tejto časti bavilo tak to úplne neodsúdim. 70% ()

Narkina (2022) (S01E08)

Príbeh: Kassian dostáva inštruktážnu prehliadku po väzení a sú mu jasne stanovené hranice ako aj to kde je jeho miesto. Na Ferise zatiaľ povstalkyne sledujú Kassianových blízkych a čakajú na jeho návrat ktorý je v nedohľadne. Senátorka sa snaží nájsť spojencov, ktorý by jej pomohli v boji proti Impériu finančnými prostriedkami. Prevedenie: Filmy z väzenského prostredia mám celkom rád a inak tomu nie je ani tu. Všetky linky na niečo podstatné čakajú ale príbeh sa slimačím krokom posúva k veľkému povstaniu. 70% ()

Nikdo neposlouchá! (2022) (S01E09)

Príbeh: Kassian pomaly začína chápať mechanizmy väzenia a začína hľadať spojencov na útek. Všetci dostanú chrobáka do hlavy keď sa dozvedia o vyvraždenom druhom sektore iba za účelom ututlania pravdy - z väzenia sa nikto živý nedostane. Zatiaľ na Ferise si gestapo Inkvizítorka podáva Kassianovýých blízkych jedného po druhom. Prevedenie: Scény z väzenia ma neskutočne bavia a asi za to v nemalej miere nesie zásluhu Andy Serkis ktorý to hrá neuveriteľne. Horšie to už je s politikárčením na Korrusante alebo nacistickým vypočúvaním na Ferixe. Sám strojca sa dostáva do ťažkostí čo ma tiež začína dosť baviť. 78% ()

Teď jdem ven (2022) (S01E10)

Príbeh: Kassianovi sa podarí zosnovať plán úteku a zapojiť aj svojich kolegov väzňov. Väznica sa onedlho dostáva pod ich plnú kontrolu a útek je na spadnutie. Senátorka za zahľadenie stôp, ktoré by Impérium priviedli k Povstalcom platí veľkú daň. Prevedenie: Vynikajúci diel plný akcie a emócií ktoré boli doteraz veľmi pomaly stupňované aby sme sa dostali do tejto scenáristickej oázy radosti z poctivo a dobre natočeného seriálu. Len to teraz neposrať nijakým patetickým koncom ale myslím že s týmto režisérom sa toho báť netreba. 98% ()

Dcera Ferrixu (2022) (S01E11)

Príbeh: Kassian po úteku z Imperiálneho väzenia kontaktuje Ferris a dozvedá sa smutnú správu. Senátorka pod ťarchou svojich povinností zapredá vlastnú dcéru. Luthen sa dostáva do úzkych ale dokáže z problémov celkom šikovne vykľučkovať. Prevedenie: Pôvodne som chcel dať časti iba štyri hviezdy ale konečne sme sa aspoň okrajovo dostali do vesmírneho súboja a to na tomto univerze baví asi najviac. Dosť smutné je, že linka okolo senátorky tápe stále v kruhu a rovnako som čakal nijaké vyostrenie aj okolo blonďatej gestapáčky ale inak atmosféra je super. 91% ()

Ulice Rix (2022) (S01E12)

Príbeh: Všetci chcú Kassiana zabiť alebo dolapiť a vypočuť a títo všetci sú teraz na Ferixe v dobe kedy jedna stará dáma svojím testamentom vyvolá revolúciu. Nanešťastie je tu aj náš hlavný hrdina a tak je interakcia viac ako pravdepodobná. Prevedenie: Finále prvej série je veľkolepé. Pospája dokopy všetky dejové linky a pošle Kassiana priamo do epicentra povstaleckého hnutia z ktorého ako vieme už nie je moc úniku. Teším sa veľmi na ďalšiu sériu a nie iba Kvôli Kassianovi ale aj Senátorke či celému hnutiu povstania veľmi ma baví ako sa to formuje. 95% ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Dočká se Ahsoka druhé řady?

Dočká se Ahsoka druhé řady?

05.10.2023

Aniž bychom se pouštěli do nějakých velkých spoilerů, po finále nového Star Wars seriálu Ahsoka už je jasné, že si showrunner Dave Filoni (Star Wars: Klonové války, Star Wars: Povstalci) nechal… (více)

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023