Andor

• USA Andor
USA, (2022–2024), 20 h 42 min (Minutáž: 38–57 min)

Tvůrci:

Tony Gilroy

Diego Luna, Genevieve O'Reilly, Stellan Skarsgård, Kyle Soller, Denise Gough, Adria Arjona, James McArdle, Rupert Vansittart, Joplin Sibtain (více)

Série(2) / Epizody(24)

V nebezpečných časech se Cassian Andor vydává na cestu, která z něj udělá hrdinu Povstání. (Disney+)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (14)

Andor (2022)

1.seria : Z doterajsich StarWars dobrodruzstiev pre mna jednoznacne najzabavnejsie a najprepracovanejsie. Tie predtym ma prakticky nebavili a prisli mi uplne detinske a lacne ...vratane Mandaloriana. Toto bolo ozaj poctive sci-fi s bohatou vypravou, kvalitnymi hercami, poctivo spisanym bohatym scenarom, bez hluchych miest a pomerne stedrou akciou. Napriek niektorym vyhradam i voci SW-univerzu sa mi to pacilo. 70% Odporucam. Nevynechajte potitulkovu scenu v poslednej epizode. ()

Season 1 (2022) (S01)

Kassa (2022) (S01E01)

Paci sa mi, ze je to cele vo vaznejsom duchu, v tmavsom "have" a hlavne bez komickych a i logickych blbin, ako vacsina "Lucasfilm-serialov" Starwars univerza poslednych rokov. Po vzhliadnuti prvej epizody s nejednoznacnym nastavenim hrdinu a suvislymi dialogmi som sa blizsie pozrel na tvorcov a zrazu bolo vsetko jasne. Gilroy - tzn. Bourne :) Pohodovy otvarak. Mam z toho dobry pocit. ()

Byl jsem to já (2022) (S01E02)

Ceremonialne vyzvananie a obradnost "zvonara-kladivara" boli ceresnickou. Menej uz klise a ohrane vnimanie fiktivneho mileneckeho trojuholnika a z toho vyplyvajucej zrady. Dost kratucky diel, ale zaver a zbiehanie linii k stretnutiu s "svedom Skarsgard-om" - Panom hercom, tomu trosku dodavalo ocakavanie. Slabsi priemer. Prakticky nic sa nedialo. ()

Zúčtování (2022) (S01E03)

Po dvoch uvodnych, pomerne rozvlacnych dieloch, prislo konecne celkom slusne akcne finale, kedy sa Andor, ako kedysi v detstve ocita unikajuc na vesmirne lodi. Slusny hudobny doprovod. Potesila absencia prilisne uletenych blbosti. Hoci ani tu sme sa neubranili "spravodlivosti zradcu", ci vecicky, ktoru sme "nestihli" vziat, lebo bol proti nam cely svet...meh. :) tak unavujuce. 65% Slabsie stvorhviezdie. ()

Aldhani (2022) (S01E04)

Nova rozbehnuta linia ma zaujala viac. Rozhodne o dost vaicej "hmatatelneho a vizualneho sci-fi". :)  Naviac, Anton Lesser ako mozog "tajnych" je viac nez dostojnym protivnikom. Aj ked v seriali zrejme skostnatelym a tradicnym. A potesila i Faye Marsay, zabijacka "mrcha" z GoT ako leaderka odporu, Vel. :) Nadherna priroda, Glen Tilt Park v Skotsku. Zapletka, hoci jednoducha, bude zrejme zabavna. Snad nam ukazu "oko" - roj krystalov, ktore vzburenci spominali. ()

Sekera zapomene (2022) (S01E05)

Velmi slusne rozbehnuta akcia a i vybudovanie ocakavania, ci uz na strane povstalcov a i v prepychovom meste. ()

Oko (2022) (S01E06)

Napinavy a umne natoceny diel. Moje uznanie. Velkolepa svetelna show a i pomerne prehladna a v ramci zanru uveritelna akcia. 85% ()

Demonstrace síly (2022) (S01E07)

Takto nejak by zrejme po nejakej dobe vyzeral ten "super" narodny, svojstojny narod, bez hnusnej "progresivnej" agendy, ktoru hlupaci pokladaju za mor a nerozumeju ani slovu liberalny. Cast z nich by si svoj omyl neuvedomila, ani keby samotni ich prislusnici boli utlacovani napriek domnelej prislusnosti k majorite. Uff, ale som sa opustil. :) Iskra rebelie bola zapalena a samozrejme, ze odpovedou su represie. Slusne, az na ten trapny Cassian-ov zaver. ()

Narkina (2022) (S01E08)

Okrem pridlhej oslavy v hlavnom meste nas "osviezili" aspon Kassianovym ubytovanim v "detencnom zariadeni" a v pracovnych skupinach. Konecne ho ta otravna lahkovaznost na chvilku opustila. :) Inspiriacie s par vazeniami a rovnosatami, ci trestami mi pripomenula zo tri filmi a Squid Game.:)  I to vsak coskoro prestane bavit. Na Kassianovej planete zatial dve lesbicke povstalkyne vyckavaju, kedy sa ukaze a blondava ambiciozna vysetrovatelka si zobrala vysetrovanie k srdcu. Inak sa toho moc nedeje. Priemer. ()

Nikdo neposlouchá! (2022) (S01E09)

Paradne temny a depresivny diel. :) Ono je to tak trosku zvratene, ked si predstavite odhodlaneho a "spravodlivostou zapaleneho" cloveka pracujuceho proti vam s takou odhodlanostou, ako vy proti nemu. "Never more than twelve". 70% ()

Teď jdem ven (2022) (S01E10)

"Nahajpovana" epizodka. Odhodlanim, preslovmi, hrdinami. Do pustiny sa dostali...ako a kam dalej? Prekvapil nasadeny "spion". Velka hra. Spokojnost. ()

Dcera Ferrixu (2022) (S01E11)

Zaujimavy pohrebny zvyk s tymi tehlami v mure. Konecne sa figurky na sachovnici posuvaju. Slusna "letecka" bitka. Viac-menej depresivnejsia cast, ale vcelku velmi slusna. ()

Ulice Rix (2022) (S01E12)

Obstojny zaver a celkom slusne budovana atmosfera zbiehanych linii na Ferrix-e. Zaver sice trosku patos, ale dianie, ktore zapalili slova hologramu zosnulej bolo celkom slusne zachytene. Hoci bolo jasne, to co uz na obrazovku neukazali, ze proste palne zbrane su palne zbrane. V potitulkovej scene sa dozviete, na co sa pouzili tie kovove "pavukoidne" casti, co stavali vazni v tych pracovnych taboroch, kde bol vazneny i Cassian. ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Dočká se Ahsoka druhé řady?

Dočká se Ahsoka druhé řady?

05.10.2023

Aniž bychom se pouštěli do nějakých velkých spoilerů, po finále nového Star Wars seriálu Ahsoka už je jasné, že si showrunner Dave Filoni (Star Wars: Klonové války, Star Wars: Povstalci) nechal… (více)

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023