TARIUM (amatérský film)

Lukáš Rybka

Lukáš Rybka

Zvuk:

Martin Jirsa
  • - V poslední scéně, kdy David (Petr Kult) narazí do dveří, se ho zeptá Jakub (Petr Matyáš Cibulka), zda je v pohodě. Tím měl film původně podle scénáře končit. Těsně před natáčením vznikla při letním výletu mezi režiséry a zvukařem vtipná situace, když si Lukář Číhař mnul oko a řekl: „Bolí mě oko,“ a natož se ho zvukař Martin Jirsa zeptal: „Proč?“, a ten dostal odpověď: „Protože jsem se na tebe podíval!“ Všem se zdála situace tak vtipná, že se rozhodli, že ji použijí do scénáře právě do poslední scény, když David leží v bolestech na zemi. Nakonec byl ale použit nepovedený záběr, když se Petr Matyáš Cibulka při natáčení šíleně rozesmál při pohledu na omláceného Petra Kulta. (rybicka11)

• - Při záběru na Bílou věž v Hradci Králové se při pohybu kamery objeví na obraze mikrofon. Může se to zdát jako chyba, ale všechny scény jsou natáčeny jako dokument, kde společně s aktéry stojí nepřiznaný štáb. Tím pádem bylo rozhodnuto, že záběr zůstane ponechán. (rybicka11)

• - Storyboard k filmu byl vytvořen ve hře „Minecraft“, protože nikdo z autorů neuměl kreslit. (rybicka11)