• BOURQUE

Podľa mňa prvý celovečerný film Alireza Golafshana ani z ďaleka nedopadol tak, ako by mal. Z príbehu by mal plynúť určité vývoj a posun v osobnosti človeka (hlavná hrdina príbehu) smerom dopredu – to sa však nekoná. Namiesto toho je tu nie príliš vydareným spôsobom uskutočnené zaangažovanie duševne (a čiastočne fyzicky) chorých ľudí do „komediálnych scén“. Z daného príbehu by sa dalo natočiť aj oveľa lepší a zmysluplnejší film – daný neúspech však nie je možné napísať (len) na konto hercov/herečiek. P.S. A. Stein vo svojej roli bol veľmi autentický (samozrejme to myslím v dobrom). Osobné hodnotenie: 62% (**) (19.10.2020)

Nic jsem od toho nečekala, a byla jsem mile překvapená. Sice si komedie dělá tak trochu legraci z hendikepovaných, ale není to krutý, nýbrž laskavý humor. A místy tak vtipné scénky, že jsem se srdečně zasmála, což se mi u jiných novodobých komedií stane jen výjimečně. Film využívá nadsázku, ale nepřekračuje meze vkusu, zkrátka srovnávám-li současnou filmovou tvorbu tohoto žánru s tímto počinem, vychází z toho Zlaté rybky mimořádně dobře.(22.10.2020)

Překvapivě svěží komedie, když uvážíme, že je z prostředí handicapovaných a navíc ji točili Němci. 1) To ovšem platí pro první polovinu snímku. Pak se tvůrci odkopali a ve snaze po maximální vtipnosti začali kašlat na realitu. Množství humorných scének se zvyšuje a film je méně a méně zábavný._____ 2) Naštěstí je v hlavní roli můj oblíbený 37letý (ale nevypadá) charismatický Tom Schilling (správce portfolia Oliver) a tak je nakonec celkový dojem z filmu dobrý.(24.11.2020)

Bláznivá Bundesrepublik Deutschland roadmovedie, při které jsem si místy připadal jako za starých dobrých časů francouzské situační komedie. Ovšem, když jsem řekl „A“, je tpotřeba přidat i „B“. Chvíli neskutečná jízda, chvíli ticho po pěšině, chvíli klišé jako Burdž Chalífa. Osobně jsem měl lehké problémy s hlavním hrdinou – asi bych si dovedl představit nějakého většího „hajzlíka“ (na první dobrou mne třeba napadá Elyas M'Barek). Dále se dalo vytřískat víc z vedlejších postav hendikepovaných účastníků zájezdu a vyvarovat se zažitým klišé jako je „co se škádlívá….., láska mne změní“ a podobně. Každopádně danke schön, bavil jsem se.(20.10.2020)

"Zlaté rybky" nenabízí v rámci žánru sice nic inovativního, nicméně jde o pohodově a svižně natočenou komedii s několika opravdu humornými momenty, o které se postaraly zejména Luisa Wöllisch a Birgit Minichmayr, takže člověk filmu odpustí onu dějovou předvídatelnost. Vedle komediální linie se našlo i pár vážnějších scén (Goldie, Oliver + matka), které nebyly úplně prvoplánové a působily přirozeně. Ve výsledku se u mě film pohybuje mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, jelikož jsem se ale pěkně bavil, tak v tomto případě přidám.(16.7.2020)