Big Time Adolescence

Komedie

USA, 2019, 90 min

• Hollohlaway

Dva poměrně nesympatický hlavní hrdinové, nihilistickej nýmand a pubertální trouba bez mozku a vlastního názoru. Nevím jestli je normální v 16 se takhle chovat jak idiot, už si to moc nevybavuju. Rodinné zázemí bylo dost upozaděný, přitom tam nebyl žádnej problém, normální středostavovská rodina, rodiče se zajímali, to mi přišlo prostě dost divný. Komedie to moc není, na drama je to moc ukecaný. Fandit není komu, poučit se není z čeho, soucit si dle mne nikdo nezasloužil.(13.4.2020)

Není to úplně Lady Bird, přesto v kategorii coming-of-age líže první ligu. Samozřejmě hlavně díky Davidsonovi, jehož týpek zastydlý v zašlé středoškolské slávě místy připomene takovou mužskou verzi Charlize Theron v Young Adult, která vůbec nedokáže empaticky přečíst situaci. Je to vtipné i dojemné, mnohem víc než jakýkoliv "Chalamet shit".(4.4.2020)

Už vím jak to Pete Davidson dělá s babama. Prostě si s nima sedne na gauč a vemluví se jim do hlavy...se mnou mu to fungovalo, je v tom fakt dobrej. Je to něco na způsob Nezapomenutelných prázdnin, kdy vlastně hraje Rockwellův part, jen s tím rozdílem, že je blbej, hnusej, tak trochu dětinskej hajzl, ale je u toho i dost roztomilej a divák je rád, že je to taková špína u dálnice a že se hlavní hrdina nakonec rozhodne tak jak se rozhodne...i když hlavní hrdina Vám bude u prdele, stejně jako v prázdninách. 8/10(1.6.2020)

Šestnáctiletý Mo se už pár let kamarádí s bývalým přítelem svojí starší sestry. Jenže jeden z nich musí dřív nebo později dospět. A tomu staršímu se do toho fakt nechce. Pete Davidson exceluje v roli, která mu překvapivě dává dost prostoru předvést se i v dramatičtější poloze. A zatraceně mu sedí. Příjemná, i když trošku předvídatelná indie podívaná.(13.6.2020)

Uteklo to jako voda. Pete Davidson je objev jak sviňa. Hrozně přirozenej a zábavnej. Jakejkoliv humor jsem mu okamžitě věřil a ten film naprosto vyzdvihl. Na druhou stranu, hlavní hrdina mi až zas tak nesedl. Ale stejně se mi to líbila taková ta upřímnost, když přerostl zaseklýho kámoše. A hraje tam Allan z Dva a půl chlapa a je plešatej a neni lůzr.(23.5.2020)

• - Stanice Hulu utratila za práva pro tento film 4 miliony amerických dolarů. (Kuzmik)