• Austrálie

Dokumentární / Hudební

USA, 2019, 115 min

Stanley Nelson

Stanley Nelson

Život Milese Davise, je vděčné téma a s trochou nadsázky se dá říct, že se točí, tak nějak sám. Jako každý dokument o jazzu, co mapuje x dekád (viz hudební encyklopedie Kena Burnse) taky slouží coby poutavý exkurz americkou historií. Vlastně to jediné, co se mu dá vytknout je -jako u každého dokumentu o jazzu- převelice krátká stopáž ..ano i 2hodiny jsou málo :)(8.4.2020)

89 %, 11.9.2019 (premiéra - Kino Lumiere, Bratislava)(11.9.2019)

Super!(11.3.2020)

"Vše co jste chtěli vědět o Milesu Davisovi a ... nechtělo se vám číst stohy textu." Na jeho plodný a proměnlivý život by nestačil zřejmě ani dvojnásobek filmového času a tyto dvě hodiny jsem se úplně nenudil. Z filmařského pohledu jsem viděl výrazně povedenější dokumenty (ex. Searcing for Sugar Man), mnohdy jsem se ztrácel v různých dikcích a hlasech při rychlém střídání těch, co vzpomínali, některé sekvence se zbytečně často opakovaly (boxující Miles), ale s ohledem na to, že kromě fotografií a několika zvukových záznamů neexistovalo z oněch čas mnoho materiálu, s kterým by se dalo pracovat, hmouřím oko. Je to důstojná pocta jazzovému hudebnímu géniovi a myslím, že mohu prohlásit, že dokument byl prostě Cool.(16.9.2019)

Povinná jazda pre všetkých jazz maniakov. Dokument je technicky skvelý a život Milesa by vydal aj na dve pokračovania. Do deja ma to vtiahlo niekde od polovice, teda v mieste, kde sa do popredia dostáva linka závislostí, násilia, sebadešrukcie. Možno je to osobnosťou kráľa jazzu, ktorý bol krutý voči sebe a okoliu, ale emočnú stopu to vo mne nezanechalo.(9.5.2020)