"To The Stars" je veľmi príjemným filmom. Skvelá kamera, dobrý soundtrack, sympatické dve hlavné hrdinky, uveriteľné priateľstvo a je príjemné vidieť, že Iris dokáže vnútri seba nájsť silu brániť sa a zmeniť svoje myslenie. Dokonca aj nájsť si lásku. To na mňa pôsobí veľmi príjemne. Osobne by som povedal, že až na pár momentiek pri konci som s filmom dokopy nemal žiadne problémy. Napriek tomu, že Maggie rozumiem, tak ku koncu urobí a povie niekoľko vecí, ktoré sú skutočne nepríjemné. Vnútorne bojovala so svojimi vlastnými démonmi. V tomto je asi najlepšia momentka, keď príde opitá za Iris a rozplače sa. Myslím si, že tam bolo veľmi dobre všetko zachytené. Nebyť tých pár nasilu momentov na konci, tak by som ohodnotil film ako jeden z najlepších za tento rok. Lenže tam sa dostaneme trošku do klišé teritória. Nepodkopáva to film nejako zásadne, no myslím si, že mohol skončiť o niečo silnejšie. Každopádne som rád, že aj dievča, ktoré sa stalo boxovacím vrecom pre celú školu môže nakoniec byť šťastná a nemusí to dopadnúť ako v prípade "Carrie". Ak máte radi trošku romantiky a príbehy o priateľstve, tak si myslím, že tento film oceníte. Hodnotenie: A-(29.4.2020)

U tohoto snímku na KVIFFu jsem si říkal, že jej zkusím, i když už z popisku mi bylo víceméně jasné, o čem to tématicky bude a nespletl jsem se. Souboj individuality člověka vůči tradicím a nepochopení zaostalého venkovského okolí. Na druhou stranu mě ke konci film dost dojal a celkově byl pěkně zpracovaný. Dost hrál s emocemi a vývojem postav, což je moje oblíbené téma. Jelikož jsem se poté vyskytl i u debaty s tvůrkyněmi a hlavními herečkami, zaujalo mě, že snímek měly natočený za neuvěřitelných 20 dní! Prý prostě musely. A odpověď na mojí otázku ohledně zkušenosti natáčení snímku z jiné doby, představitelkou Maggie (Liany Liberato), že nejzajímavější bylo nosit dobové spodní prádlo a je dost pravděpodobné, že místo, kde se děj odehrál, žilo opožděně ve 40. letech. Závěr byl nevyhnutelný, ale společně s představitelkami doufám ve šťastný konec. Doporučuji alespoň k jednomu shlédnutí. Ať už kvůli černobílému formátu, přátelství, jinakosti, problémům přeneseným i do dnešní doby či hereckým výkonům.(11.7.2019)

Nádherně uhrančivá kamera, skvělý soundtrack a boj za vlastní sebevědomí a identitu. Částečně to díky časovému zařazení připomíná Zkrocenou horu od Anga Leeho, ale tohle coming-age drama ze šedesátých let mnohem více upozorňuje na současnou situaci, kdy i dnes vybočit ze zajetých stereotypů diktovaných většinovou společností znamená společenskou sebevraždu.(11.11.2019)

Americký zapadákov, faleš, šikana, homofobie a společenská sebevražda následkem přirozenosti. Silné téma, které sice bylo zfilmováno již na sto způsobů, nicméně je stále potřeba ho opakovat vzhledem k tomu, že se společnost příliš nezměnila. Bohužel film jako takový, krom očekáváné závěrečné pointy a Liany Liberato s Adelaide Clemens v dobových kostýmech, nemá moc čím zaujmout a po filmařské stránce se topí v průměru.(1.10.2020)

Obe hlavni protagonistky jsou divatelne. V eteru filmu je neci, co ho ptesahuhe. Menici se casy, kdy se malou porodnosti bile obyvatelstvo postupne stalo dnesni minoritou s rasovymi nepokoji v cele Americe , kde uz se opustila teorie taviciho kotle kultur. Film ukazuje, ze jedno velke pratelstvi muze prekonat vsechno. Doufal jsem, ze jsou filmari natolik kompetentni, ze se v prubehu zapletka nevypari.(10.11.2020)