Vyborna americka drama odohravajuca sa v sestdesiatych rokoch minuleho storocia o dvoch uplne odlisnych dievcatach,ktore si najdu cestu k sebe a vznika priatelstvo,ktore vsak ohrozuju ludia okolo,ktori vidia vsetko inak,herecke vykony su skvele,hudba,kamera i pribeh tiez,cize fakt spokojnost,mna to oslovilo...:-)(12.7.2020)

Z jednej strany klasický príbeh – mladá slečna (Maggie), ktorá má (väčšiu) sebadôveru si berie pod krídla tú (Iris), ktorá je stratená vo svojom malom svete a ktorú ostatný neustále šikanujú. Viac-menej postupom času druhá slečna získa väčšiu sebadôveru a na konci tá naša hrdinka už nebude utekať pred problémami (alebo nič nerobiť). Z druhej strany sa k tomu pridáva tá neistota a neznáma minulosť, ktorú má Maggie. Od samého začiatku je cítiť, že s ním niečo nie je úplne v poriadku. Dôvod dozvieme až na konci filmu a tejto veci režisérka M. Stephens nevenuje takú pozornosť, akú by si zaslúžila (už len z hľadiska obdobia, v ktorom sa príbeh odohráva, by to bolo potrebné). V hlavných rolách slušné duo K. Hayward a L. Liberato, ale vo vedľajšej roli v podstate žiadny pozoruhodnejší moment. Režisérska M. Stephens sa snažila spojiť dve odlišné príbehy – nehovorím, že to nie je možné, ale rozhodne by som odporúčal nájsť balans medzi nimi. Nie je to zlý film, má svoje dobre zvládnuté momenty, ale tých rezerv je tam veľa. Z hereckej strany, mám na mysli hlavné postavy, sa však nemám na čo sťažovať. Osobné hodnotenie: 72% (***) (10.8.2020)

Waw! Skvelá atmosféra amerického juhu 60tych rokov, a v hlavnej úlohe zaujímavá dvojica v podobe hanblivej Iris a excentrická Maggie. Natočené je to skutočne pútavo, čomu samozrejme prispieva aj samotný príbeh, prirodzený tok deju a pozoruhodné priateľstvo medzi dvojicou protikladov s tajomným podtextom a nevšednosťami vtedajšej doby. Martha Stephens vytvorila naozaj pútavé divadlo, ktoré rozhodne zaujme. Herecké prevedenie v podaní Kary a Liany stálo naozaj za to! Jediné, čo trochu pokrivkávalo, boli trochu slabšie dialógy, ale inak veľká spokojnosť a za mňa veľmi milé prekvapenie! 4*(13.2.2021)

Obe hlavni protagonistky jsou divatelne. V eteru filmu je neci, co ho ptesahuhe. Menici se casy, kdy se malou porodnosti bile obyvatelstvo postupne stalo dnesni minoritou s rasovymi nepokoji v cele Americe , kde uz se opustila teorie taviciho kotle kultur. Film ukazuje, ze jedno velke pratelstvi muze prekonat vsechno. Doufal jsem, ze jsou filmari natolik kompetentni, ze se v prubehu zapletka nevypari.(10.11.2020)

Nádherně uhrančivá kamera, skvělý soundtrack a boj za vlastní sebevědomí a identitu. Částečně to díky časovému zařazení připomíná Zkrocenou horu od Anga Leeho, ale tohle coming-age drama ze šedesátých let mnohem více upozorňuje na současnou situaci, kdy i dnes vybočit ze zajetých stereotypů diktovaných většinovou společností znamená společenskou sebevraždu.(11.11.2019)